Bendika ar 16. vietu PK sprintā sasniedz labāko rezultātu sezonā šajā distancē

12/03/2021 20:16
Baiba Bendika

Latvijas biatloniste Baiba Bendika Pasaules kausā biatlonā 7,5 kilometru sprinta sacensībās Nove Mesto ieņēma 16.vietu, kas viņai šosezon Pasaules kausa mačos ir augstākā, bet Sanita Buliņa finišēja 101.vietā. Kārtējo uzvaru šosezon izcīnīja norvēģiete Tirila Ekhofa, kura šaušanā reizi kļūdījās pozīcijā stāvus un finišēja pēc 18 minūtēm un 11,1 sekundes. Viņa par 6,1 sekundi apsteidza vācieti Denīzi Hermani un par 10,5 sekundēm – itālieti Dorotiju Vīreri, kuras šautuvē bija perfektas.

Bendika pirmajā šautuvē guļus sašāva visus piecus mērķus, pēc pirmās ugunslīnijas ierindojoties 22.vietā. Šaušanā stāvus pirmā lode lidoja garām mērķim, trīs nākamie šāvieni ātri “iznīcināja” trīs melnos mērķus, pirms pēdējā šāviena Latvijas biatloniste ieturēja ilgāku pauzi un sašāva mērķi. Otro šautuvi viņa pameta kā 22., bet līdz finišam apsteidza sešas konkurentes, no uzvarētājas atpaliekot minūti un 5,2 sekundes.

Buliņa pirmajā šaušanā kļūdījās trīsreiz, otrajā pievienoja vēl vienu “pūdeli” un finišēja 101.vietā no 103 biatlonistēm, uzvarētājai zaudējot trīs minūtes un 51,6 sekundes. Sprinta disciplīnas kopvērtējuma pēc deviņām no desmit sacensībām vadībā ar 414 punktiem ir Tirila Ekhofa. Viņai ar 302 punktiem seko tautiete Marte Ulsbū-Reiselanna, kura piektdien ierindojās 14.vietā, kamēr trešo vietu ar 296 punktiem ieņem zviedriete Hanna Ēberja, kura bija vēl zemāk – 24.vieta. Bendika ar 81 punktu ieņem 39.pozīciju.

Visu disciplīnu kopvērtējuma līdere ar 983 punktiem ir Ekhofa, Ulsbū-Reiselanna iekrājusi 870 punktus, bet Ēberja seko ar 815 punktiem. Bendika ar 152 punktiem ierindojas 41.pozīcijā. Baiba Bendika trasē devās ar 46.numuru, bet Sanitai Buliņai tika 73.numurs. Bendikai sezonas beigu puse ir izdevusies. Februārī pasaules čempionātā distancē ar kopēju startu pirms pēdējās šaušanas viņa bija medaļu pozīcijā, bet finišā izcīnīja devīto vietu. Sprintā planētas meistarsacīkstēs viņa bija 26.vietā, bet pirms tam Eiropas čempionātā izcīnīja zelta medaļu. Pasaules kausā cēsniecei šīs sezonas labākais rezultāts sprintā ir Hohfilcenē izcīnītā 20.pozīcija.

2015./2016.gada PK posmā Kenmoras trasē Kanādā Bendika tieši sprintā sasniedza Latvijas sieviešu biatlona vēsturē augstāko vietu PK sacensībās – piekto. Trīs sezonas vēlāk viņa Pokļukā šo pašu pozīciju sasniedza individuālajā distancē. Pagājušajā nedēļā sprintā viņa ieņēma 59.pozīciju, par mata tiesu kvalificējoties iedzīšanai. Uz Nove Mesto Bendika devās no pasaules čempionāta distanču slēpošanā, kur desmit kilometru sacensībās brīvajā stilā ar intervālu startu izcīnīja augsto 35.pozīciju.

Buliņa pirms atgriešanās Pasaules kausa apritē startēja pasaules junioru čempionātā, kur sprintā ieņēma 44.vietu, bet pagājušajā nedēļā turpat Nove Mesto viņa sprintā bija simtā. Pasaules kausa sprinta sacensībās viņa labāko rezultātu šosezon sasniedza Hohfilcenē, izcīnot 64.pozīciju.

Jau ziņots, ka antidopinga noteikumu pārkāpumu dēļ pagaidu diskvalifikāciju saņēmis Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs. Ceturtdien desmit kilometru sprintā startēja Aleksandrs Patrijuks un Edgars Mise, kuri bija attiecīgi 94. un 101.vietā. Sestdien notiks iedzīšana, bet svētdien – sacensības jauktajā stafetē un jauktajā pāru stafetē. Pēc diviem Pasaules kausa posmiem Nove Mesto sezonas izskaņa paredzēta marta otrajā pusē Estešundā.