Bendika centīsies uzlabot savu pozīciju iedzīšanas sacensībās

13/03/2021 10:22
Baiba Bendika

Latvijas biatloniste Baiba Bendika šodien Nove Mesto notiekošā Pasaules kausa devītā posma desmit kilometru iedzīšanas sacensībās lūkos uzlabot savu pozīciju. Sacensības sāksies plkst.18.30, un tiešraidēs tās translēs Latvijas Televīzijas 7.kanāls.

Jau ziņots, ka piektdien Bendika piektdien izcīnīja savu šosezon augstāko vietu sprintā – 16., kamēr Sanita Buliņa finišēja 101.vietā. Kārtējo uzvaru šosezon izcīnīja norvēģiete Tirila Ekhofa, kurai Bendika zaudēja vienu minūti un piecas sekundes – deficītu, ar kādu cēsniece uzsāks šodienas iedzīšanu.

PK ieskaitē iedzīšanā līdere ar 324 punktiem ir Ekhofa, kura uzvarējusi piecās no sešām sacensībām. Otrā ar 284 punktiem ir viņas tautiete Marte Ulsbū-Reiselanna, bet trešo vietu ar 235 punktiem ieņem zviedriete Hanna Ēberja. Bendikai 39 punkti dod 39.vietu. Visu disciplīnu kopvērtējuma līdere ar 983 punktiem ir Ekhofa, Ulsbū-Reiselanna iekrājusi 870 punktus, bet Ēberja seko ar 815 punktiem. Bendika ar 152 punktiem ierindojas 41.pozīcijā.

Bendikai sezonas beigu puse ir izdevusies. Februārī pasaules čempionātā distancē ar kopēju startu pirms pēdējās šaušanas viņa bija medaļu pozīcijā, bet finišā izcīnīja devīto vietu. Iedzīšanā planētas meistarsacīkstēs viņa bija 18., bet pirms tam Eiropas čempionātā sprintā izcīnīja zelta medaļu.

2015./2016.gada PK posmā Kenmoras trasē Kanādā Bendika sprintā sasniedza Latvijas sieviešu biatlona vēsturē augstāko vietu PK sacensībās – piekto. Trīs sezonas vēlāk viņa Pokļukā šo pašu pozīciju sasniedza individuālajā distancē. Iedzīšanā viņas labākais rezultāts ir pērn pasaules čempionātā izcīnītā devītā vieta.

Pagājušajā nedēļā sprintā viņa ieņēma 59.pozīciju, par mata tiesu kvalificējoties iedzīšanai, kur bija 39.vietā. Uz Nove Mesto Bendika devās no pasaules čempionāta distanču slēpošanā, kur desmit kilometru sacensībās brīvajā stilā ar intervālu startu izcīnīja augsto 35.pozīciju.

Pirms tam plkst.15.45 būs iedzīšana vīriešiem, bet Latvija tajā nebūs pārstāvēta. Jau ziņots, ka antidopinga noteikumu pārkāpumu dēļ pagaidu diskvalifikāciju saņēmis Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs. Ceturtdien desmit kilometru sprintā startēja Aleksandrs Patrijuks un Edgars Mise, kuri bija attiecīgi 94. un 101.vietā.

Svētdien notiks sacensības jauktajā stafetē un jauktajā pāru stafetē. Pēc diviem Pasaules kausa posmiem Nove Mesto sezonas izskaņa paredzēta marta otrajā pusē Estešundā.