Bendika finišē 26. vietā PK biatlonā individuālajā distancē

27/11/2021 14:53
Baiba Bendika

Pasaules kauss biatlonā

Latvijas biatloniste Baiba Bendika sestdien Estešundā ar 26.vietu individuālajā distancē uzsāka Pasaules kausa (PK) 2021./2022.gada sezonu, Sanitai Buliņai ieņemot 90., bet Annijai Keitai Sabulei – 108.vietu, kamēr vīriešiem labākais no Latvijas izlases ar 63..vietu bija Aleksandrs Patrijuks.

Bendika cerības uz augstu vietu atstāja jau pirmajā šautuvē, kad šaušanā guļus garām mērķim lidoja pirmais un pēdējais šāviens, rezultātam distancē pieplusojot divas soda minūtes. Otrajā ugunslīnijā stāvus Bendika bija nevainojama, tāpat trešajā šaušanā guļus stāvoklī. Pēdējā šautuvē “pēc piena” aizlidoja otrā lode, ar trim kļūdām šaušanā ierindojoties 26.vietā.

Viņa no uzvarētājas čehietes Mārketas Davidovas atpalika trīs minūtes un 46,1 sekundi. Minūti un 17,7 sekundes aiz Davidovas finišēja austriete Liza Terēza Hauzere, kura šaušanā pieļāva vienu kļūdu, un minūti un 23 sekundes – arī vienreiz garām mērķim šāvusī vāciete Denīze Hermane.

Buliņa pirmajā šaušanā kļūdījās vienreiz, tobrīd apsteidzot Bendiku. Otrajā šaušanā viņai vēl viena kļūda, trešajā – divas, bet pēdējā ugunslīnijā tika aizvērti visi mērķi. Viņa Davidovai zaudēja septiņas minūtes un 43,6 sekundes. Sabule sāka ar divām kļūdām guļus šaušanā, otrajā šaušanā kļūdījās reizi, trešajā bija nekļūdīga un ceturtajā kļūdījās vēl reizi. Viņa uzvarētājai zaudēja 11 minūtes un 24,2 sekundes.

Sacensībās startēja 114 biatlonistes. Bendika trasē devās kā otrā, Buliņa – ar 69. starta numuru, un Sabule startēja kā 101.. Iepriekšējā sezonā individuālajā distancē kopvērtējumā labākās bija uzreiz divas sportistes, sakrājot vienādu punktu skaitu, – austriete Liza Terēza Hauzere un itāliete Doroteja Vīrere, bet lielo kristāla globusu ieguva norvēģiete Tirila Ekhofa. Visas trīs uz starta stāsies arī šīs sezonas pirmajās sacensībās.

20 kilometru distancē vīriešiem visaugstāk no Latvijas izlases bija Patrijuks, kurš uzvarētājam norvēģim Sturlam Holmam Lēgreidam piekāpās sešas minūtes un 14,5 sekundes, trīsreiz kļūdoties šaušanā, no tām divreiz – stāvus. Edgars Mise katrā no šaušanām kļūdījās pa reizei, Lēgreidam piekāpjoties sešas minūtes un 50,7 sekundes. Ar to izdevās ieņemt 74.vietu.

Savukārt Robertam Slotiņam tās bija neveiksmīgas sacensības. Viņš guļus šaušanā ne reizi netrāpīja mērķī, bet stāvus kļūdījās vēl divreiz, ieņemot 103.vietu 114 biatlonistu konkurencē desmit minūtes un 12,9 sekundes aiz uzvarētāja. Lēgreids četrās šautuvēs sašāva visus 20 mērķus, finišējot pēc 51 minūtes un četrām sekundēm.

Viņš par 59,2 sekundēm apsteidza tautieti Tarjeju Bē, kurš šautuvē kļūdījās divreiz, un par minūti un 0,6 sekundēm – francūzi Simonu Destjē. Ceturtais finišēja kanādietis Skots Govs, kurš sasniedza augstāko vietu Pasaules kausa sacensībās karjerā, piektais – norvēģis Juhanness Tīngnēss Bē un sestais – vēl viens norvēģis Sīverts Bakens.

Misē trasē devās ar 72.numuru, Patrijuks ar 77., bet Slotiņš ar 11.numuru. Latvijas vadošajam biatlonistam vīriešu konkurencē Andrejam Rastorgujevam pagaidām ir spēkā diskvalifikācija, kas viņam liedz startēt Pasaules kausa apritē. Iepriekšējā sezonā mazo kristāla globusu individuālajā distancē ieguva norvēģis Sturla Holms Lēgreids, bet visu disciplīnu kopvērtējumā triumfēja norvēģis Juhanness Tīngnēss Bē.

Svētdien paredzētas sacensības sprinta distancē – 7,5 kilometros sievietēm un desmit kilometros – vīriešiem. Latvijas izlases sastāvs šādā sastāvā piedalīsies divos pirmajos PK posmos. Pēc tam tas var tikt pārskatīts. Piektdien Starptautiskā Biatlona federācija (IBU) paziņoja, ka pirms starptautiskās biatlona sezonas sākuma 98% komandu pārstāvju ir vakcinēti vai izslimojuši ar Covid-19. Pārējiem 2% sportistu, treneru, komandu amatpersonu un tehnisko darbinieku, kuri nav vakcinēti vai izslimojuši ar Covid-19, ik pēc 72 stundām jāveic PĶR testi.

Otrais Pasaules kausa posms paredzēts turpat Estešundā, bet pēc tam decembrī divi etapi notiks Austrijas trasē Hohfilcenē un Francijas trasē Ansi/Legrānā-Bornānā. Jauno gadu sportisti iesāks ar diviem posmiem Vācijā – Oberhofā un Rūpoldingā, janvāra vidū sacenšoties Itālijā – Antholcā-Anterselvā. Februārī olimpiskās spēles uzņems Pekina, bet mēneša beigās sāksies PK posms Kontiolahti, pēc tam pirmoreiz PK posmam notiekot Otepē trasē Igaunijā, bet sezonai tradicionāli noslēdzoties Oslo.

IBU kauss biatlonā

Renārs Birkentāls sestdien Zviedrijā Starptautiskās Biatlona savienības (IBU) kausa izcīņas pirmā posma sprinta sacensībās ierindojās 62.vietā, bet Rūdis Balodis – 63.vietā, kamēr sieviešu sacensībās Inese Golubeva ierindojās 80.vietā, Līva Šahno – 95., bet Sandra Buliņa – 101.vietā.

Vispirms sieviešu sacensībās Golubeva jau otrajās 7,5 kilometru sprinta sacensībās šajā posmā abās šaušanās iztika bez kļūdām un 7,5 kilometrus garās distances finišā uzvarētājai Vācijas sportistei Franciskai Hildebrandai piekāpās trīs minūtes un 43,2 sekundes.

Arī Hildebranda, kura pirms divām dienām ieņēma tikai 39.vietu, šāva bez kļūdām. Viņa finišēja 20 minūtēs un 45 sekundēs. Otrajā vietā, tāpat kā pirms divām dienām, ierindojās francūziete Karolīna Kolombo, kura ar vienu kļūdu šaušanā zaudēja uzvarētājai 17,8 sekundes, bet uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa pat divas sportistes – Šveices biatloniste Irēne Kaduriša ar vienu kļūdu ugunslīnijā un perfekti šaušanu veikusī Ukrainas biatloniste Darja Blaško, kuras par 35,3 sekundēm atpalika no uzvarētājas.

Šahno, kura pieļāva vienu kļūdu pirmajā šaušanā un divas – otrajā, uzvarētājai zaudēja piecas minūtes un 17,3 sekundes, bet Buliņa, kura pirmajā šautuvē šāva nevainojami, otrajā kļūdījās piecas reizes, Hildebrandai piekāpjoties sešas minūtes un 48,4 sekundes.

Sieviešu konkurencē startēja 108 biatlonistes. Sestdien sacensībās desmit kilometru sprintā vīriešiem abi Latvijas pārstāvji ierindojās līdzās. Renārs Birkentāls, kurš pieļāva divas kļūdas šaušanā stāvus, ierindojās 62.vietā, uzvarētājam zaudējot divas minūtes un 51,1 sekundi.

Rūdis Balodis stāvus šaušanā nopelnīja vienu soda apli, ierindodamies uzreiz aiz Birkentāla, bet uzvarētājam zaudējot divas minūtes un 51,6 sekundes. Uzvaru izcīnīja norvēģis Aleksanders Fjells Annešens, kurš, tāpat kā pārējie medaļnieki, iztika bez kļūdām šaušanā. Viņš finišēja pēc 24 minūtēm un 16,9 sekundēm.

Otro vietu ieņēma vācietis Lukass Fracšers, atpaliekot par 4,6 sekundēm, trešo – krievs Vasīlijs Tomšins, no uzvarētāja atpaliekot par 15,7 sekundēm. Startēja 135 biatlonisti. Kausa posms noslēgsies svētdien ar iedzīšanu desmit kilometru distancē dāmām un 12,5 kilometros vīriem. IBU kausa izcīņa ir biatlona sezonas otrs nozīmīgākais sacensību seriāls pēc Pasaules kausa izcīņas.

Distanču slēpošana

Patrīcija Eiduka sestdien Rukā pirmajā Pasaules kausa posmā distanču slēpošanā ierindojās 45.vietā desmit kilometru distancē klasiskajā stilā, bet Raimo Vīgants ieņēma 66.vietu 15 kilometros, Indulim Bikšem finišējot 86.pozīcijā. Sestdien desmit kilometros klasiskajā stilā Eiduka no uzvarētājas Frīdas Kārlsones no Zviedrijas atpalika par divām minūtēm un 19,4 sekundēm.

Eidukas rezultāts bija 75,89 FIS punktu vērts. Otro vietu ieņēma Norvēģijas distanču slēpotāja Terēze Juheuga, kura uzvarētājai zaudēja 13,7 sekundes. Trešā bija vāciete Katarina Henniga, kura Kārlsonei zaudēja 15,2 sekundes. Startēja 72 sportistes.

Vīgants 15 kilometru sacensībās finiša līniju šķērsoja divas minūtes un 53,2 sekundes aiz uzvarētāja mājinieka Īvo Niskanena, kurš distancē pavadīja 33 minūtes un 8.6 sekundes. Viņš par 8,3 sekundēm apsteidza krievu Alekseju Červotkinu un par 14,1 sekundi – Červotkina tautieti Aleksandru Boļšunovu.

Bikše no Niskanena atpalika četras minūtes un 14 sekundes, ierindojoties 20 vietas zemāk par Vīgantu. Vīgantam sasniegtais rezultāts deva 69,68 FIS punktus, bet Bikše tika pie 102,18 punktiem. Startēja 93 distanču slēpotāji. Svētdien noritēs iedzīšanas sacensības brīvajā stilā.

Pieslēgties

Dienas fokusā

26/01/2022 16:37

“Riga” ir vienīgais klubs Baltijā, kura vērtība pēc “Transfermarkt” aplēsēm sasniedz 10 miljonus

“Optibet” Virslīgas klubs “Riga” kļuvis par vienīgo futbola organizāciju Baltijā, kuras vērtība pēc portāla “Transfermarkt” datiem sasniegusi 10 miljonus eiro. “Transfermarkt” dati norāda, ka šobrīd “Riga” sastāva vērtība ir 10,84…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…