Bendika iekļūst labāko 30 biatlonistu pulkā Pasaules kausa sprinta sacensībās

08/12/2018 16:44

Latvijas vadošā biatloniste Baiba Bendika sestdien Pokļukā krita pēdējā aplī un ieņēma 28.vietu Pasaules kausa pirmā posma sacensības 7,5 kilometru sprintā.

Uzvaru sprintā izcīnīja iepriekšējās sezonas Pasaules kausa ieguvēja Kaisa Mekereinena, somietei revanšējoties par ceturtdien 15 kilometru individuālajā distancē ciesto fiasko.

Mekereinena šāva nekļūdīgi, finišēdama pēc 20 minūtēm un 8,1 sekundes. Tikmēr otro vietu izcīnīja itāliete Doroteja Vīrere, kura zaudēja 14,8 sekundes, bet trešā bija francūziete Žistīna Braisā, kura atpalika 42,1 sekundi. Arī Vīrere un Braisā ugunslīnijā aizvēra visus desmit mērķus.

Bendika pirmajā šaušanā bija precīza, bet otrajā vajadzēja veikt vienu soda apli. Viņa Mekereinenai finišā zaudēja vienu minūti un 32,6 sekundes, kas deva 28.vietu.

Trasē Bendikai bija 42. ātrākais solis 103 biatlonistu konkurencē. Kā tviterī raksta Bendika, viņa sestdien pēdējā aplī piedzīvojusi kritienu. Kā zināms, ceturtdien individuālajā distancē viņa salauza nūju.

Bendikai jaunā Pasaules kausa sezona sākusies lieliski, jo ceturtdien viņa izcīnīja augsto piekto vietu 15 kilometru individuālajā distancē, šajā disciplīnā sasniedzot karjeras rekordu. Viņa šāda līmeņa sacensībās piekto vietu izcīnīja arī 2016.gada februārī, kad Kanādā sprintā bija piektā. Piektā pozīcija ir visu laiku augstākais rezultāts Latvijas sieviešu biatlona vēsturē, jo savulaik veiksmīgākā latviešu biatloniste Madara Līduma Pasaules kausa posmos nespēja karjeras laikā izcīnīt augstāku vietu par desmito.

Pasaules kausa kopvērtējumā līdere ar 90 punktiem ir Vīrere, 84 punkti ir polietei Monikai Hojnišai, bet pa 81 punktam ir ukrainietei Jūlijai Džimai un Fialkovai. Tikmēr Bendika ar 53 punktiem sezonas ievadā ir augstajā 11.vietā.

Bendika iepriekšējā sezonā Pasaules kausa kopvērtējumā palika 55.vietā, savukārt Phjončhanas olimpiskajās spēlēs viņa nevienā no distancēm nespēja ielauzties labāko trīsdesmitniekā.

Šis Pasaules kausa etaps Slovēnijā noslēgsies svētdien ar iedzīšanas sacensībām.

Pirms tam piektdien desmit kilometru sprintu aizvadīja kungi, kur savās pirmajās individuālajās sacensībās šosezon 16.vietu guva Andrejs Rastorgujevs, kurš turklāt šaušanā bija nekļūdīgs. Tikmēr abi pārējie Latvijas biatlonisti uzrādīja pieticīgākus rezultātus – Aleksandrs Patrijuks ieņēma 102.vietu, kamēr Daumants Lūsa ierindojās 107.pozīcijā.

Iepriekš ceturtdien 20 kilometru klasikā Rastorgujevs nestartēja, jo bija apaukstējies, kamēr 81.vietā bija Lūsa, Patrijuks bija 97.pozīcijā, bet Roberts Slotiņš starp 109 biatlonistiem bija priekšpēdējais.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka svētdien Rastorgujevs pārī ar Bendiku ieguva 12.vietu jauktajā stafetē.

Pasaules kausa izcīņā šajā sezonā kopumā būs deviņi posmi, tostarp pasaules čempionāts, kas martā notiks Estešundā, Zviedrijā. Savukārt sezona noslēgsies uzreiz pēc tam nākamajā etapā Norvēģijā.

Pērn vīriešu konkurencē par Pasaules kausa ieguvēju kļuva titulētais francūzis Martēns Furkads, kamēr dāmām labākā bija somiete Kaisa Mekereinena.