Bendika izcīna 14. vietu; Slotiņš 72. pozīcijā PK sacensībās

28/11/2021 16:37
Baiba Bendika

PK biatlonā sievietēm

Latvijas biatloniste Baiba Bendika svētdien Pasaules kausa (PK) 2021./2022.gada sezonas pirmā posma 7,5 kilometru sprinta sacensībās ieņēma 14. vietu, Sanita Buliņa finišēja 88.pozīcijā, bet Annija Keita Sabule ierindojās 112.vietā.

Bendika, kura nekļūdījās nevienā šaušanā, ieņēma 14.vietu un no Zviedrijas sportistes Hannas Ēberjas, kura finišēja 19 minūtēs un 1,5 sekundēs, atpalika 59,5 sekundes. Trasē latvietei bija 32. ātrākais solis. Otro vietu sprintā izcīnīja Francijas sportiste Anaisa Ševaljē-Bušē, bet pirmo trijnieku noslēdza Norvēģijas pārstāve Marte Ulsbū Reiselanne. Ēberja un Ševaljē-Bušē šāva nekļūdīgi un starp abām sportistēm finišā bija 11,3 sekundes. Vēl 4,1 sekundi atpalika Reiselanne, kura mēroja vienu soda apli.

Savukārt Sanita Buliņa, pieļaujot pa vienai kļūdai abās šaušanās, ieņēma 88.vietu, uzvarētājai zaudējot divas minūtes un 51,8 sekundes. Tikmēr Sabule, kura vienu reizi kļūdījās pirmajā šaušanā un divas otrajā, uzvarētājai piekāpās četras minūtes un 56,7 sekundes, kā rezultātā ierindojās 112. vietā no 113 finišējušajām sportistēm. Bendika trasē devās 22., Buliņa startēja ar 61.numuru, bet Sabule sāka sacensības pēdējā no 116 sportistēm.

Jau ziņots, ka sestdien Bendika no Latvijas biatlonistiem uzrādīja labāko rezultātu, finišējot 26.vietā. Sieviešu konkurencē Buliņa ierindojās 90.vietā, bet 108.vietā finišēja Sabule.  Svētdien sprinta sacensības aizvada arī vīrieši, kuri distanci uzsāks, kad Latvijā būs plkst.14.45. Sacensības tiešraidē translēs televīzijas kanāls “Eurosport 1”. Latvijas izlase šādā sastāvā piedalīsies divos pirmajos PK posmos. Pēc tam tas var tikt pārskatīts.

Piektdien Starptautiskā Biatlona federācija (IBU) paziņoja, ka pirms starptautiskās biatlona sezonas sākuma 98% komandu pārstāvju ir vakcinēti vai izslimojuši ar Covid-19. Pārējiem 2% sportistu, treneru, komandu amatpersonu un tehnisko darbinieku, kuri nav vakcinēti vai izslimojuši ar Covid-19, ik pēc 72 stundām jāveic PĶR testi.

PK biatlonā vīriešiem

Latvijas biatlonists Roberts Slotiņš svētdien Estešundā ieņēma 72.vietu Pasaules kausa pirmā posma desmit kilometru sprinta distancē, Aleksandrs Patrijuks bija 97.vietā, bet Edgars Mise ierindojās 108.pozīcijā. Sezonas pirmajā sprintā uzvaru svinēja zviedrs Sebastians Sāmuelsons, kurš par 11,8 sekundēm pārspēja norvēģi Vetli Šostadu Kristiansen un 12,2 sekundēm vēl vienu Norvēģijas biatlonistu – iepriekšējo trīs gadu Lielā kristāla globusa ieguvēju Juhannesu Tīngnēsu Bē. Pirmajā trijniekā finišējušie sportisti šāva nekļūdīgi.

Aiz pirmā trijnieka 11-12 sekunžu robežās palika divi francūži Emiljēns Žekelēns un Simons Destjē, bet sešinieku noslēdza vācietis Filips Navrats.  Slotiņš neizvēra vienu mērķi, uzvarētājam zaudējot divas minūtes un 42,8 sekundes. Latvietis dalīja 72.vietu ar lietuvieti Tomu Kaukēnu.

Patrijuks neaizvēra divus mērķus un zaudēja vairāk nekā trīs minūtes, bet Mise ugunslīnijā kļūdījās vienreiz, taču atpalika vairāk nekā trīsarpus minūtes. Piedalījās 117 sportisti. Latvijas izlase šādā sastāvā piedalīsies divos pirmajos PK posmos. Pēc tam tas var tikt pārskatīts. Latvijas vadošajam biatlonistam vīriešu konkurencē Andrejam Rastorgujevam pagaidām ir spēkā diskvalifikācija, kas viņam liedz startēt sacensībās.

Otrais Pasaules kausa posms paredzēts turpat Estešundā, bet pēc tam decembrī divi etapi notiks Austrijas trasē Hohfilcenē un Francijas trasē Ansi/Legrānā-Bornānā. Jauno gadu sportisti iesāks ar diviem posmiem Vācijā – Oberhofā un Rūpoldingā, janvāra vidū sacenšoties Itālijā – Antholcā-Anterselvā. Februārī olimpiskās spēles uzņems Pekina, bet mēneša beigās sāksies PK posms Kontiolahti, pēc tam pirmoreiz PK posmam notiekot Otepē trasē Igaunijā, bet sezonai tradicionāli noslēdzoties Oslo.

PK distanču slēpošanā

Latvijas distanču slēpotāji Patrīcija Eiduka un Indulis Bikše svētdien Rukā neizgāja uz starta Pasaules kausa pirmā posma iedzīšanā, bet Raimo Vīgants nefinišēja. Šodien Rukā termometra stabiņš noslīdēja līdz apmēram -25 grādiem pēc Celsija, kā dēļ uz vairākām stundām tika atlikts starts sacensībām sievietēm desmit kilometru iedzīšanā brīvajā stilā.

Eiduka auksto laikapstākļu dēļ svētdien nolēma neiziet uz starta. Vīriešu sacensībās 15 kilometros nestartēja Bikše, bet Vīgants pēc dažiem noslēpotiem kilometriem izstājās. Lēmumu nestartēt pieņēma vēl vairāku valstu sportisti. “Patrīcija pieņēma lēmumu nestartēt, jo ir pārāk auksts. Viņa negrib apsaldēties, un nav vajadzības riskēt,” komanda citē Eidukas brāļa Valta teikto.

Vīriešu konkurencē, nestartējot spēcīgajai Norvēģijas komandai, pirmās četras vietas aizņēma Krievijas distanču slēpotāji, bet sīva cīņa aizritēja godalgu sadalē. Aleksandra Boļšunova finiša laiks bija 35 minūtes un 23,7 sekundes, nieka pussekundi viņam piekāpās Sergejs Ustjugovs, bet vēl divas sekundes desmitdaļas iepalika Artjoms Maļcevs.

Sieviešu sacensībās uzvarēja norvēģiete Terēza Juheuga, kurai finišējot, hronometrs apstājās pie 25 minūšu un 56,0 sekunžu atzīmes. Zviedriete Frīda Kārlsone zaudēja 7,8 sekundes, bet uzvarētājas tautiete Heidi Venga bija 37,9 sekundes lēnāka. Piektdien sprintā Eiduka ieņēma 50.vietu, Vīgants bija 69.vietā, bet Bikše – 76.pozīcijā. Sestdien desmit kilometru distancē klasiskajā stilā Eiduka bija 45., Vīgants ieņēma 66.vietu un Bikše finišēja 86.pozīcijā.

FIS sacensības kalnu slēpošanā

Latvijas kalnu slēpotājs Miks Zvejnieks šajā nedēļas nogalē izcīnīja trīs vietas pirmajā astoņniekā Starptautiskās slēpošanas federācijas (FIS) sacensībās Somijā. Ceturtdien sacensībās slalomā viņš izstājās otrajā braucienā, bet piektdien izcīnīja trešo vietu, uzvarētājam Eduardam Hallbergam no Zviedrijas zaudējot 1,08 sekundes un tiekot pie 40,32 FIS punktiem.

Sestdien un svētdien kalnu slēpotāji sacentās milzu slalomā. Sestdien Zvejnieks bija astotais ar 2,18 sekunžu deficītu pret uzvarējušo norvēģi Tēuduru Brekenu, bet svētdien latvietis finišēja septītais, Hallberam zaudējot 0,93 sekundes. Šajos mačos viņš nopelnīja attiecīgi 61,71 un 53,93 FIS punktus.

Turpat Levi šīs nedēļas otrajā pusē startēja Harijs Gustavs Ābele, kurš slalomā ieņēma 18. un 25.vietu, bet milzu slalomā bija 42. un 38.pozīcijā. Svētdien viņš sasniedza savu nedēļas labāko rezultātu FIS punktu izteiksmē – 102,34. Tikmēr Helēnai Ērenpreisai bija 16. un 13.vieta slalomā un 21. un 17.pozīcija milzu slalomā. Arī viņai noslēdzošajās sacensībās bija nedēļas labākais rezultāts FIS punktos – 126,62. Latvijas kalnu slēpotāji šosezon cīnās par iespēju pārstāvēt Latviju 2022.gada Pekinas olimpiskajās spēlēs.