Bendika izredzes uz augstu vietu PK posmā individuālajā distancē zaudē otrajā šautuvē

21/01/2021 17:09

Latvijas biatloniste Baiba Bendika izredzes uz augstu vietu ceturtdien Itālijā Pasaules kausa septītajā posmā 15 kilometru individuālajā distancē zaudēja otrajā šautuvē, garām mērķim raidot trīs lodes.

Bendika, kura trasē devās ar 25.numuru, pirmo šaušanu guļus pabeidza ar visiem sašautiem mērķiem, bet šaušanā stāvus kļūdījās trīsreiz. Trešajā un ceturtajā ugunslīnijā tika pievienots vēl pa vienai kļūdai, kopā piecreiz raidot lodes garām mērķim, un finišā tika izcīnīta 48.vieta.

Uzvarēja austriete Liza Terēza Hauzere, kurai tas bija pirmais panākums Pasaules kausa posmos karjerā. Viņa ar vienu kļūdu šaušanā finišēja pēc 42 minūtēm un 29,3 sekundēm.

Otrā finišēja ukrainiete Jūlija Džima, kura ar perfektu šaušanu no uzvarētājas atpalika par 43,7 sekundēm. Trešā bija francūziete Anaisa Ševaljē-Bušē, kura ar ideālu šaušanu no uzvarētājas atpalika par minūti un četrām sekundēm.

Bendika no Hauzeres atpalika par četrām minūtēm un 53,9 sekundēm un Pasaules kausa kopvērtējuma punktus neizcīnīja.

Savukārt otra Latvijas dalībniece Sanita Buliņa ierindojās 87.vietā, uzvarētājai zaudējot desmit minūtes un 40,7 sekundes.

Buliņa startēja ar 76.numuru un jau pirmajā šautuvē kļūdījās divreiz. Stāvus viņa vienreiz kļūdījās, bet guļus pievienoja vēl trīs “pūdeļus”. Pēdējā šaušanā stāvus latviete bija perfekta, kopā kļūdoties sešas reizes.

Sacensībās piedalījās 93 biatlonistes.

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc 14 sacensībām pirmo vietu ar 589 punktiem ieņem norvēģiete Marte Ulsbū Reiselanna, otrā ar 583 punktiem ir viņas tautiete Tirila Ekhofa, bet pirmo trijnieku ar 562 punktiem noslēdz zviedriete Hanna Ēberja. Bendika iekrājusi 55 punktus, kas dod 50.vietu.

Individuālajā distancē pēc divām no trim šosezon paredzētajām sacensībām Pasaules kausa kopvērtējumā līdere ar itāliete Doroteja Vīrere, kurai ir 103 punkti. 85 punkti ir Jūlijai Džimai, 80 punkti – francūzietei Anaisai Ševaljē-Bušē. Latvijas biatlonistes punktus nav guvušas.

Bendikai šīs bija sezonas pirmās sacensības individuālajā distancē, jo Covid-19 dēļ viņa pirmajā posmā Kontiolahti nestartēja. Sezonas ievadā šajā disciplīnā uzvaru svinēja itāliete Doroteja Vīrere, bet no latvietēm piedalījās tikai Annija Keita Sabule, kura ieņēma 94.pozīciju.

Bendika iepriekšējo reizi 15 kilometru individuālajā distancē startēja iepriekšējā sezonā pasaules čempionātā, kad tieši Antholcā ar četriem neaizvērtiem mērķiem izcīnīja 25.vietu. Karjeras labākais rezultāts viņai šajā disciplīnā tika sasniegts pirms divām sezonām Pokļukā, kur cēsniece ar perfektu šaušanu bija piektā.

Savukārt Buliņa līdz šim Pasaules kausā ne reizi nebija sacentusies šajā disciplīnā.

Bendika šosezon vienu reizi bija finišējusi pirmajā divdesmitniekā, savās sezonas pirmajās sacensībās ieņemot 20.vietu sprintā.

Piektdien būs 20 kilometru individuālā distance vīriem, sestdien – 12,5 kilometru sacensības ar kopēju startu sievietēm un 4×7,5 kilometru stafete vīriešiem, bet svētdien – 4×6 kilometru stafete dāmām un 15 kilometri ar masu startu kungiem.

Pēc tam biatlonisti dosies uz Dušņikizdroju, Polijā, kur norisināsies Eiropas čempionāts.

Turpinājumā februārī pasaules čempionātu uzņems Pokļuka, pēc tam būs divi Pasaules kausa posmi Nove Mesto, bet sezonas izskaņa paredzēta marta otrajā pusē Oslo.