Bendika netrāpa jau pirmajā šaušanā un PK posmā ierindojas tuvu TOP 50 beigām

14/01/2024 14:55
Baiba Bendika

Latvijas sportiste Baiba Bendika svētdien Rūpoldingā Pasaules kausa biatlonā piektā posma desmit kilometru iedzīšanā ieņēma 46.vietu, kamēr uzvaru izcīnīja itāliete Lisa Vitoci.

Cīņa par uzvaru izšķīrās pēdējā aplī, ceturto šaušanu ar pusotras sekundes starpību pametot Vitoci, kā arī norvēģietēm Ingrīdai Lanmarkai Tandrevollai un Jūni Arnekleivai. Vitoci izrāva uzvaru, vienu soda apli mērojušajai itālietei finišējot 30 minūtēs un 30,7 sekundēs. Septiņas sekundes desmitdaļas zaudēja sprintā uzvarējusī Tandrevolla, kura arī neaizvēra vienu mērķi, bet 9,1 sekundi no uzvarētājas atpalika perfekti šāvusī Arnekleiva.

Jau pirmajā šaušanā guļus Bendika neaizvēra trīs mērķus un atkāpās uz 57.pozīciju, apgrūtinot izredzes pacīnīties par punktiem. Nākamajā šaušanā guļus cēsniece bija precīza, bet stāvus netrāpīja vienā mērķī. Bendika finišēja trīs minūtes un 42,5 sekundes pēc uzvarētājas, bet distancē viņai bija 36. ātrākais solis.

Iedzīšanā pēc piecām no septiņām sacensībām līdere ar 274 punktiem ir šodien 13.vietā finišējusī francūziete Žilija Simona, 266 punkti ir Tandrevollai, bet 261 punkts – francūziete Žistīnei Brezā -Bušē, kura šoreiz bija septītā. Sanita Buliņa ar 11 punktiem ir 58.pozīcijā.

Visu disciplīnu summā par līderi kļuvusi Tandrevolla, kura sakrājusi 666 punktus, 657 punkti ir Brezā-Bušē, bet 606 punkti – Vitoci. Buliņai 19 punkti dod 64.vietu, bet Bendika ar sešiem punktiem ir 78.pozīcijā.

Vēlāk plkst.15.45 iedzīšanā sacentīsies Andrejs Rastorgujevs un Renārs Birkentāls.

Nākamais Pasaules kausa posms nākamnedēļ norisināsies Itālijas trasē Antholcā.

Šosezon Pasaules kausa seriālā ir deviņi posmi, kristāla globusus dalot marta vidū Kanādas trasē Kenmorā. Pasaules čempionāts no 7. līdz 18.februārim notiks Čehijas pilsētā Nove Mesto, bet Eiropas meistarsacīkstes no 21. līdz 28.janvārim – Slovākijas trasē Osrblī.