Bendika PČ iedzīšanas sacensības ierindojas uzreiz ārpus TOP10

11/02/2024 16:40
Nokopēts
Baiba Bendika

Sievietes

Latvijas biatloniste Baiba Bendika svētdien Nove Mesto izcīnīja 11.vietu pasaules čempionātā iedzīšanā desmit kilometru distancē, kamēr trešo zelta godalgu šajās meistarsacīkstēs guva francūziete Žilija Simona.

Bendikai distancē bija septītais ātrākais solis, bet pēdējā apli viņa bija pat trešais labākais rezultāts. Bendika atbilstoši sprintā izcīnītajai vietai trasē devās ar piekto numuru, 47 sekundes aiz līderes Simonas.

Pirmo šaušanu guļus kopā sasniedza Simona un Žistīne Brezā-Bušē, pusminūti vēlāk sekoja otrs francūziešu duets Sofī Šavo un Lu Žanmono, bet vēl 18 sekundes atpalika Bendika. No vadošā četrotnes kļūdījās tikai Žanmono, savukārt Bendika neaizvēra uzreiz trīs mērķus, kā dēļ atkāpās uz 21.pozīciju.

Otrajā šaušanā abas vadošās sportistes pieļāva pa kļūdai, taču saglabāja pirmās divas pozīcijas. Soda apli mēroja arī Šavo, kurai aiz muguras pietuvojās tuvākās konkurentes. Bendika distancē pakāpās uz 18.vietu, bet pēc vēl diviem soda apļiem cēsniece trasē atgriezās 26.vietā.

Pirmajā šaušanā stāvus Simona šāva ātri un precīzi, turpretī Brezā-Bušē pieļāva divas kļūdas, dodot tautietei iespēju nostiprināties vadībā. Par vicelīderi kļuva itāliete Liza Vitoci, kura atpalika 46 sekundes. Bendika trasē pakāpās par divām pozīcijām uz augšu, šāva nekļūdīgi un pacēlās uz 18.vietu. Simona bija precīza arī noslēdzošajā ugunslīnijā un slēpoja pēc savas trešās zelta medaļas šajā čempionātā. Simona finišēja 29 minūtēs un 54,8 sekundēs, 46,3 sekundes zaudēja arī vienu soda apli mērojusī Vitoci, bet vēl trīs sekundes atpalika Brezā-Bušē, kurai bija trīs soda apļi.

Bendika pirms ceturtās šaušanas bija 14., pēc vienas kļūdas atkāpās uz 16.vietu, bet līdz finišam latviete pakāpās uz 11.pozīciju. Sešus soda apļus mērojusī Bendika uzvarētājai zaudēja divas minūtes un 38,8 sekundes, bet desmitajā vietā finišējusī igauniete Tūli Tomingasa bija gandrīz astoņas sekundes ātrāka.

Nākamajā nedēļā tiks sadalīti medaļu komplekti individuālajā distancē, jauktajā pāru stafetē, stafetēs, kā arī sacensībās ar kopēju startu. Sezonas turpinājumā paredzēti vēl četri Pasaules kausa posmi, no kuriem nākamais norisināsies februāra un marta mijā Oslo.

Vīrieši

Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs svētdien Nove Mesto ieņēma 19.vietu pasaules čempionātā iedzīšanā 12,5 kilometru distancē, bet zelta medaļu izcīnīja norvēģis Juhanness Tīngness Bē.

Rastorgujevs trasē devās ar 12.numuru, minūti un 17 sekundes aiz norvēģa Sturlas Holma Lēgreida. Pēc divām kļūdām pirmajā šaušanā guļus latvietis atkāpās uz 16.pozīciju, bet precīza šaušana otrajā ugunslīnijā ļāva trasē atgriezties vienu vietu augstāk.

Pirmajā šaušanā stāvus alūksnietes neizvēra vienu mērķi, bet tas neliedza pakāpties uz 13.pozīciju, taču trīs kļūdas pēdējā šaušanā viņu atmeta uz otrā desmita beigām. Pirms pēdējās šaušanas līderis bija norvēģis Vetle Šostads Kristiansens, taču divu soda apļu dēļ viņš nenoturēja pirmo vietu, kuru pārņēma J.T.Bē.

Finišā J.T.Bē laiks bija 32 minūtes un 36,9 sekundes, 28,7 sekundes zaudēja Lēgreids, 38,5 sekundes – Kristiansens, arī nākamās divas vietas aiz goda pjedestāla aizņemot norvēģiem Juhannesam Dālem-Ševdālam un Tarjei Bē.

Rastorgujevs finišēja trīs minūtes un 22,2 sekundes. Trasē viņam bija 13. ātrākais slēpojums.

Jau ziņots, ka pirms tam sievietēm desmit kilometru iedzīšanā Baiba Bendika izcīnīja 11.vietu. Nākamajā nedēļā tiks sadalīti medaļu komplekti individuālajā distancē, jauktajā pāru stafetē, stafetēs, kā arī sacensībās ar kopēju startu.

Sezonas turpinājumā paredzēti vēl četri Pasaules kausa posmi, no kuriem nākamais norisināsies februāra un marta mijā Oslo.

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
5.29
4.24
1.59
1.48
4.52
6.52
4.63
3.72
1.76
2.59
4.33
2.48
4.1
2.95
2.1
1.53
3.75
5
1.54
-
2.47
1.5
3.9
5.25
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām