Rastorgujevs un Bendika PK otrā posma sprintā finišē TOP40

Baiba Bendika, sportazinas.com
Baiba Bendika | Foto: SIPA

Latvijas vadošais biatlonists piektdien Hohfilcenē, Austrijā, ieņēma 39.vietu Pasaules kausa otrā posma desmit kilometru sprinta sacensībās.

Uzvaru izcīnīja iepriekšējās sezonas Lielā kristāla globusa ieguvējs Juhanness Tīngnēss Bē no Norvēģijas, kurš neaizvēra vienu mērķi, finišēdams pēc 25 minūtēm un 7,8 sekundēm.

Otrais bija francūzis Simons Destjē, kurš ar vienu kļūdu šaušanā zaudēja 7,8 sekundes, bet trešais finišēja krievs Aleksandrs Loginovs, kurš bija nekļūdīgs un atpalika 14,6 sekundes.

Sešas sekundes aiz goda pjedestāla bija vēl viens krievs Matvejs Jeļisejevs, piekto vietu ieņēma itālis Lukass Hofers, bet pirmo sešinieku noslēdza uzvarētāja brālis Tarjejs Bē. Titulētais francūzis Martēns Furkads ar diviem nesašautiem mērķiem šoreiz samierinājās ar desmito vietu.

Rastorgujevs šaušanā guļus nesašāva vienu mērķi, bet šaušanā stāvus kļūdījās vēl divas reizes, tādējādi kopā veicot trīs soda apļus. Viņš uzvarētājam zaudēja minūti un 36,1 sekundi, kas deva 39.pozīciju un knapu vietu punktos. Alūksnietim trasē bija 19.ātrākais solis.

Tikmēr Roberts Slotiņš noslēpoja piecus soda apļus un uzvarētājam zaudēja gandrīz četras minūtes, kas deva 100.vietu, bet Aleksandrs Patrijuks ar trim kļūdām un vairāk nekā četru minūšu deficītu bija 106.pozīcijā, apsteidzot trīs konkurentus no Ķīnas, Igaunijas un Serbijas.

Sestdien Bendika 170 kilometrus attālajā Ridannā startēs IBU kausa sacensībās 7,5 kilometru sprintā.

Kopvērtējumā par līderi kļuvis J.T.Bē, kurš ticis pie 151 punkta, otrais ar 135 punktiem ir Destjē, bet trešajā vietā ar 131 punktu ir Furkads, kurš par vienu punktu apsteidz T.Bē. Rastorgujevs iekrājis 32 punktus, kas dod 28.vietu.

Pirmajā posmā Rastorgujevs sprintā izcīnīja 18.vietu, bet individuālajā distancē bija 34.pozīcijā. Patrijukam šajās disciplīnās bija 83. un 100.vieta, bet Slotiņš pēc 95.pozīcijas sprintā, individuālajā distancēs krita jau pirmajā aplī.

Savukārt izcīnīja 36.vietu 7,5 kilometru garajā sprinta distancē.

Uzvaru sacensībās izcīnīja Lielā kristāla globusa ieguvēja Doroteja Vīrere no Itālijas, kura šaušanā pieļāva tikai vienu kļūdu, finišēdama ar laiku 21 minūte un 26,5 sekundes.

Otro vietu ar izcilu precizitāti ieņēma norvēģiete Ingrīda Lanmarka-Trandevolla, kura līderei zaudēja nepilnas sešas sekundes, bet par viņu vēl 12,4 sekundes lēnāka bija Svetlana Mironova no Krievijas.

Uzreiz aiz pirmā trijnieka finišēja Ivona Fialkova no Slovākijas, bet pirmo piecinieku noslēdza Elvīra Eberga no Zviedrijas.

Bendika pirmajā šaušanā nekļūdījās, bet otrajā netrāpīja divus šāvienus, kā rezultātā viņa līderei zaudēja vienu minūti un 27,7 sekundes, kas ļāva ieņemt 36.vietu. Latvietei bija 34.ātrākais solis distancē.

Tikmēr Jūlija Matvijenko starp 105 distancē pieteiktajām sportistēm finišēja 89.vietā, lai arī kļūdījās tikai vienu reizi otrajā šautuvē.

Jau ziņots, ka Bendika pirmajā posmā sprintā ierindojās 34.vietā, bet individuālajā distancē bija 63.pozīcijā. Savukārt Matvijenko bija attiecīgi 104. un 99.vieta.

Pasaules kausa kopvērtējumā līdere pēc trim sacensībām ir itāliete Vīrere, kura iekrājusi 156 punktus. Otrā ar 113 ir Lanmarka-Trandevolla, bet labāko trijnieku ar 112 noslēdz norvēģiete Marte Ulsbū-Reiselanna.

Bendika iekrājusi 12 punktus un ir 53.vietā.

Nedēļas nogalē notiks sacensības iedzīšanā un stafetēs. Pēc šī posma biatlonisti dosies uz Legrānu-Bornānu, Francijā, kur nākamnedēļ notiks sezonas trešais etaps.

Latvijas komandas sastāvā Pasaules kausa sezonai šobrīd ir Andrejs Rastorgujevs, Roberts Slotiņš, Aleksandrs Patrijuks, Edgars Mise, Baiba Bendika, Jūlija Matvijenko un Ieva Pūce.

Pasaules kausa izcīņā šajā sezonā kopumā būs deviņi posmi un pasaules čempionāts, kas februārī notiks Antholcā-Anterselvā, Itālijā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par