Bendika PK pēdējā posma sprinta sacensībās ierindojas piektajā desmitā

14/03/2024 21:04
Baiba Bendika

Latvijas sportiste Baiba Bendika ceturtdien Kenmorā, Kanādā, Pasaules kausa biatlonā pēdējā, devītā, posma 7,5 kilometru sprinta sacensībās finišēja 46.vietā, kamēr Sanita Buliņa un Annija Keita Sabule ierindojās attiecīgi 83. un 91.pozīcijā.

Uzvaru izcīnīja itāliete Liza Vitoci, kura abās šaušanās aizvēra visus mērķus un finišu sasniedza pēc 19 minūtēm un 38,2 sekundēm. Otro vietu, zaudējot 5,5 sekundes, ieņēma francūziete Lu Žanmono, bet šveiciete Lēna Heki-Grosa zaudēja 8,6 sekundes un noslēdza labāko trijnieku. Otrās un trešās vietas ieguvējas ugunslīnijās arī sašāva visus mērķus.

Bendika pirmajā ugunslīnijā aizvēra visus mērķus, taču otrajā šaušanā viņa pieļāva trīs kļūdas, kas neļāva pacīnīties par augstāku pozīciju. Finišā Latvijas biatloniste atpalika no uzvarētājas divas minūtes un 11,5 sekundes. Buliņa šaušanā guļus kļūdījās trīs reizes, bet šaušanā stāvus aizvēra visus mērķus, piekāpjoties finišā labākā rezultāta īpašniecei trīs minūtes un 35,1 sekundi.

Savukārt Sabule vispirms šaušanā guļus pieļāva divas kļūdas, kam sekoja aizvērti visi mērķi šaušanā stāvus, finišā zaudējot Vitoci četras minūtes un 29,8 sekundes. Sprintā pēc septiņām sacensībām Mazo kristāla globusu ar 418 punktiem izcīnīja norvēģiete Ingrīda Lanmarka Tandrevolla, kura noslēdzošajās sacensībās finišēja tikai 17.pozīcijā.

Sprinta kopvērtējumā otrajā vietā ar 410 punktiem sekoja francūziete Žistīne Brezā-Bušē, kamēr labāko trijnieku ar 373 punktiem noslēdza Vitoci. Bendika ar 24 punktiem ieņēma 54.vietu, Buliņa ar astoņiem punktiem ierindojās 76.vietā, bet Sabule pie punktiem netika.

Visu disciplīnu summā Pasaules kausa kopvērtējuma līdere ar 988 punktiem ir Tandrevolla, otrajā vietā ar 981 punktu ir Vitoci, bet trešā ar 915 punktu – Brezā-Bušē. Bendika ar 49 punktiem ieņem 61.vietu, bet Buliņa ar 19 punktiem ierindojas 77.vietā.

Iepriekšējā nedēļas nogalē ASV notikušajā Pasaules kausa posmā Bendika sprintā ierindojās 23.vietā, pirmo reizi šosezon šajā disciplīnā finišējot labāko trīsdesmitniekā. Tiesa, pasaules meistarsacīkstēs cēsniece bija piektā. Tikmēr Buliņai labākais sniegums sprintā padevās sezonas ievadā, ierindojoties 33.pozīcijā.

Piektdien sprintā sacentīsies vīrieši, sestdien būs iedzīšana, bet sezonas noslēgumā norisināsies sacensības ar kopēju startu.