Bendika PK posmā 7,5 km sprintā finišē ārpus divdesmitnieka

09/03/2024 08:20
Baiba Bendika

Latvijas sportiste Baiba Bendika piektdien ASV Pasaules kausa biatlonā posmā ieņēma 23.vietu 7,5 kilometru sprintā, Sanita Buliņa ieņēma 70.vietu, bet Annija Keita Sabule – 82.vietu. Par uzvarētāju kļuva Žistīne Brezā-Bušē, kura ar vienu kļūdu šaušanā finišēja 20 minūtēs un 42,7 sekundēs.

Bendika šaušanā guļus netrāpīja pirmo šāvienu, bet stāvus netrāpīja trijos mērķos, ieņemot 23.vietu un uzvarētājai zaudējot divas minūtes un 2,6 sekundes. Buliņa abās ugunslīnijās kļūdījās pa reizei, ieņemot 70.vietu un uzvarētājai piekāpjoties trīs minūtes un 57 sekundes. Viņai bija septītais ātrākais slēpojums trasē.

Sabule guļus šaušanā aizvēra visus piecus mērķus, bet stāvus nopelnīja vienu soda apli, uzvarētājai zaudējot četras minūtes un 36,4 sekundes un ieņemot 82.vietu 94 sportistu konkurencē.

Pārējās piecas pirmajā sešiniekā iekļuvušās biatlonistes šaušanā nekļūdījās ne reizi. Otrā 13,4 sekundes aiz uzvarētājas bija norvēģiete Ingri Lannmarka Tandrevolla, bet 19,2 sekundes tautietei zaudēja francūziete Lū Žanmono. Ceturtā finišēja itāliete Liza Vitoci, piektā – norvēģiete Karulīne Ofigstada Knotena un sestā – austriete Anna Gandlere, kurai tas ir augstākais sasniegums līdzšinējās Pasaules kausa sacensībās.

Sprintā pēc sešām no septiņām sacensībām pirmajā vietā ar 394 punktiem ir Tandrevolla, 376 punkti ir Brezā-Bušē, bet trešā ar 283 punktiem ir Vitoci. Bendika ar 24 punktiem ieņem 53.vietu, bet Buliņa ar astoņiem punktiem atrodas 72.vietā.

Visu disciplīnu summā Pasaules kausa kopvērtējuma līdere ar 934 punktiem ir Tandrevolla, otrajā vietā ar 845 punktiem ir Brezā-Bušē, bet 816 punkti ir Vitoci. Bendika ar 44 punktiem ieņem 59.vietu, bet Buliņa ar 19 punktiem ierindojas 74.vietā.

Bendikai šosezon sprintā vislabāk bija veicies pasaules čempionātā, izcīnot piekto vietu, bet Pasaules kausā viņai sprintā iekļūt starp labākajām 30 sportistēm pirms došanās uz Atlantijas okeāna otru krastu nebija izdevies. Buliņai labākais sniegums sprintā padevās sezonas ievadā, ierindojoties 33.pozīcijā.

Jau ziņots, ka Latvijas kvartets ar Renāru Birkentālu, Edgaru Misi, Aleksandru Patrijuku un Andreju Rastorgujevu sastāvā piektdien izcīnīja desmito vietu vietu 4×7,5 kilometru stafetē, kas ir Latvijas biatlonistu augstākais sasniegums šajā disciplīnā kopš desmitās vietas 2017./2018.gada sezonas posma Hohfilcenē.

Sestdien Pasaules kausa posma turpinājumā 4×6 kilometru stafetē sacentīsies sievietes un desmit kilometru sprintā – vīrieši, bet svētdien posma noslēgumā notiks iedzīšanas sacensības.

Nākamnedēļ Kanādā tiks aizvadīts Pasaules kausa noslēdzošais posms.