Bendika PK posmā gatava startēt arī sprintā

29/11/2023 20:19
Nokopēts
Baiba Bendika

Latvijas biatloniste Baiba Bendika, atgriežoties sacensībās pēc mazuļa piedzimšanas, savu startu stafetē vērtēja pozitīvi un šonedēļ sacentīsies arī Pasaules kausa posma sprinta sacensībās, sarunā ar Latvijas Televīziju teica Bendika.

Trešdien Bendika, kura šoruden kļuva par māmiņu, ar startu Pasaules kausa posmā 4×6 kilometru stafetē atgriezās sacensību apritē. “Sanāca labs starts, daudz labāk nekā es pati būtu gaidījusi. Diezgan izdevusies atgriešanās,” pēc sava stafetes posma veikšanas teica latviete.

Daļu distances viņa slēpoja kopā ar austrieti Lizu Hauzeri un Bendika norādīja, ka tas viņai palīdzējis uzturēt augstu tempu. “Tagad ir diezgan vējains un tas palīdzēja. Pusi apļa viņa izmantoja mani kā aizvēju, bet pēc tam pati izgāja priekšā. Šādos apstākļos vienmēr ir vieglāk braukt aizmugurē, bija forši paturēt kopā tempu,” skaidroja biatloniste.

Bendika šaušanā stāvus aizvēra visus mērķus, bet guļus izmantoja vienu rezerves patronu un, veicot savu posmu, viņai izdevās pakāpties no 15. uz devīto pozīciju. Biatloniste izcēla, ka viņai arī padevusies šaušana un trasē slēpojot viņa jutusies labi, lai gan pirmajos apļos vēl centās nepārspīlēt. “Jutos mierīga un pārliecināta šaušanā. Prieks, ka izdevās veiksmīgi izšaut sarežģītos apstākļos, kad vējš ir mainīgs. Tāpēc tik daudzām meitenēm ir vairāk papildu patronas un soda apļi,” viņa izcēla.

“Pirmos apļus centos nepāriet pāri saviem limitiem, bet pēdējā aplī jau varēju diezgan labi ieslēgties. Prieks, ka organisms varēja ieslēgties tikpat labi kā iepriekš un pēdējo apli varēju izbraukt labi. Atliek tikai trenēties un strādāt uz priekšu,” turpināja Latvijas sportiste.

Bendika apliecināja, ka nedēļas nogalē sacentīsies arī 7,5 kilometru sprinta sacensībās. “Noteikti domāju, ka startēšu arī sprintā, jo sajūtas bija labas un nav iemeslu nestartēt. Tas tīri labi iederēsies kopējā treniņu plānā,” viņa piebilda. Ceturtdien 4×7,5 kilometru stafetē sacentīsies vīrieši, piektdien sievietes sacentīsies sprintā, sestdien sprinta sacensības būs vīriešiem, bet svētdien notiks iedzīšanas sacensības.

Šosezon Pasaules kausa seriālā būs deviņi posmi, kristāla globusus dalot marta vidū Kanādas trasē Kenmorā. Pasaules čempionāts no 7. līdz 18.februārim notiks Nove Mesto, bet Eiropas meistarsacīkstes no 21. līdz 28.janvārim – Slovākijas trasē Osrblī.

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
2.15
3.2
3.5
4.6
3.75
1.7
2.35
3.5
2.9
2.85
-
1.4
3.28
4.34
2.06
2.18
4.14
3.13
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām