Bendika šauj nekļūdīgi un kvalificējas iedzīšanai

14/12/2017 16:44
Baiba Bendika Sportazinas.com

Veicot nekļūdīgu šaušanu, Latvijas biatloniste Baiba Bendika trešdien Francijā izcīnīja 52.vietu Pasaules kausa trešā posma 7,5 kilometru sprinta sacensībās, pirmoreiz šosezon kvalificējoties iedzīšanai.

Bendika aizvēra visus desmit mērķus un finišā uzvarētājai Anastasijai Kuzminai no Slovākijas zaudēja divas minūtes un 24,7 sekundes. Kopumā latvietes solis ugunslīnijā nebija no ātrākajiem, apsteidzot vien piecas sportistes, kuras šāva bez kļūdām. Zīmīgi, ka pēc otrās šaušanas Bendika vēl bija 44.pozīcijā, tomēr noslēdzošais aplis tika veikts lēni un kopā slēpošanā latviete uzrādīja 66.rezultātu.

Sacensībās ļoti pārliecinoši triumfēja Kuzmina, aizverot visus desmit mērķus un finišā par 33,9 sekundēm apsteidzot pagājušās sezonas Pasaules kausa ieguvēju Lauru Dālmeieri no Vācijas, kura šosezon trijniekā iekļuva pirmoreiz.

Savukārt trešo vietu izcīnīja ukrainiete Vita Semerenko, kura uzvarētājai zaudēja 41,4 sekundes.

Krievu tautības Slovākijas biatloniste Anastasija Kuzmina, kura karjeras laikā ieguvusi divas olimpiskās zelta godalgas, izcīnīja otro uzvaru individuālajās sacensībās pēc kārtas, jo pagājušajā nedēļā Hohfilcenē viņa bija labākā iedzīšanā. Šī Kuzminai bija devītā uzvara karjerā un otrā pēc atgriešanās no grūtniecības.

Posmu Francijā izlaiž baltkrieviete Darja Domračova, kura pirms nedēļas divreiz kāpa uz goda pjedestāla.

Kopvērtējuma līderpozīcijā pēc ceturtdienas sacensībām ar 223 punktiem ir somiete Kaisa Mekereinena, kura sprintā ieņēma 14.vietu. Otrajā pozīcijā ar 207 punktiem ir vāciete Denīze Hermana, kura ceturtdien bija piektā, bet viņai turpat uz papēžiem min Kuzmina, kura tikusi pie 205 punktiem.

Savukārt Bendika izcīnījusi 12 punktus, kas viņai dod 59.vietu.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Bendika jauno sezonu iesāka veiksmīgi un pirms divām nedēļām Zviedrijā Pasaules kausa pirmajā posmā ar tikai vienu nesašautu mērķi no 20 izcīnīja 29.vietu 15 kilometru individuālajā distancē, kas šajā disciplīnā ir viņas karjeras labākais sasniegums. Tomēr turpinājumā Bendikai divās sprinta sacensībās pēc kārtas nespēja tikt labāko sešdesmitniekā, nekvalificējoties iedzīšanai.

Šī posma turpinājumā piektdien sprintu aizvadīs vīri, kur Latviju pārstāvēs Andrejs Rastorgujevs, Oskars Muižnieks un Daumants Lūsa, kamēr sestdien notiks iedzīšanas sacensības, bet svētdien – sezonas pirmie masu starti vīriem un dāmām.

Bendika iepriekšējā sezonā vēl nenodrošināja ceļazīmi uz nākamā gada Phjončhanas olimpiskajām spēlēm, līdz ar to viņa līdz 21.janvārim cīnās par iespēju piedalīties Olimpiādē. Olimpiskajās spēlēs iekļuva 22 labāko valstu sportisti, bet Latvija pagājušajā sezonā Nāciju rangā sievietēm palika vien 26.pozīcijā. Šīs sezonas pirmajā daļā pārējo valstu sportisti cīnās par atlikušajām sešām ceļazīmēm uz Olimpiādi. Viņas galvenās konkurentes šeit ir sportistes no Igaunijas, Rumānijas, Ķīnas un Lielbritānijas.

Kā vēstīts, iepriekšējā sezonā Bendika Pasaules kausa kopvērtējumā ieņēma 70.vietu. Savus labākos rezultātus viņa sasniedza iedzīšanas sacensībās, kur divas reizes finišēja pirmajā trīsdesmitniekā – 25.vieta Rūpoldingā un 27.vieta Hohfilcenē.

Pasaules kausa posmos latvietei labākais rezultāts ir 2015./2016.gada sezonā sensacionāli izcīnītā piektā vieta sprinta sacensībās Kenmorā, Kanādā, kas ir labākais rezultāts Latvijas dāmu biatlona vēsturē.

Ar posmu Francijā tiek noslēgts Pasaules kausa sezonas pirmais trimestris. Janvāri norisināsies vēl trīs posmi, 21.datumā noslēdzoties olimpiskajai kvalifikācijai, bet sezonas kulminācija būs februārī, kad Phjončhanā norisināsies Ziemas olimpiskās spēles. Pēc olimpiskajām spēlēm norisināsies vēl trīs posmi, sezonai noslēdzoties marta beigās ar etapu Tjumeņā.

Iepriekšējā sezonā Latvijas vīriem tika nodrošinātas divas vietas Phjončhanas olimpiskajās spēlēs, vien pavisam nedaudz atpaliekot no iespējas uz Dienvidkoreju doties ar pilnu stafetes komandu, bet Bendikai par ceļazīmi uz Olimpiādi jācīnās vēl šajā sezonā.