Bendika sniegputenī izcīna 27. vietu PČ masu startā, zeltu gūstot Vīrerei

17/03/2019 15:05

Latvijas biatloniste Baiba Bendika svētdien Estešundā, Zviedrijā, izcīnīja 27. vietu pasaules čempionāta 12,5 kilometru sacensībās ar kopēju startu.

Tikmēr par pasaules čempioni tika kronēta itāliete Doroteja Vīrere, kura pēdējā ugunslīnijā pieļāva divas kļūdas, finišēdama pēc 37 minūtēm un 26,4 sekundēm.

Savukārt sudraba godalgu izcīnīja Krievijas biatloniste Jekaterina Jurlova-Perhta, kamēr bronza aizceļoja pie Denīzes Hermanes uz Vāciju. Jurlova-Perhta neaizvēra divus mērķus, bet Hermane veica četrus soda apļus, viņām Vīrerei zaudējot attiecīgi 4,9 un 15,4 sekundes.

Ceturto vietu guva zviedriete Hanna Ēberja, piektā bija norvēģiete Tirila Ekhofa, bet pirmo sešinieku noslēdza vāciete Laura Dālmeiere.

Tikmēr Bendika nesašāva piecus mērķus, no Vīreres atpaliekot trīs minūtes un 28,9 sekundes.

Zelta medaļa izšķīrās trešajā šaušanā, kurā Vīrere aizvēra visus mērķus, bet pārējās sekotājas kļūdījās. Pēdējā ugunslīnijā itāliete kļūdījās divas reizes, kamēr Jurlova-Perhta pieļāva tikai vienu kļūdu, bet tas netraucēja Vīrerei saglabāt vadību un izcīnīt uzvaru.

Bendika sākotnēji bija kā pirmā aiz strīpas dalībai masu startā, tomēr viena no pirmā trīsdesmitnieka sportistēm attiecās no dalības svētdienas sacensībās. Latviete pasaules čempionāta sacensībās ar masu startu piedalījās pirmo reizi karjerā.

Vīriešu masu starts sāksies plkst. 17:00 pēc Latvijas laika. Sacensības tiešraidē translēs Latvijas Televīzijas (LTV) 7. kanāls.

Latvijas vadošajam biatlonistam Andrejam Rastorgujevam šajās sacensībās piešķirts 19. numurs. Kā ierasts, masu startā sacentīsies tikai 30 labākie biatlonisti.

Pasaules čempionāts sākās jau pagājušās nedēļas ceturtdienā, kad 2×6+2×7,5 kilometru jauktajā stafetē Latvijas izlase ar Baibu Bendiku, Jūliju Matvijenko, Aleksandru Patrijuku un Robertu Slotiņu tika apdzīta par apli, tobrīd esot 23. vietā.

Savukārt pēc tam sieviešu sprintā Bendika bija augstajā 17. vietā, kamēr debitante Matvijenko ieņēma pēdējo pozīciju starp 93 dalībniecēm. Vīriešiem sprintā Rastorgujevs guva 14. vietu, turklāt iedzīšanā viņš bija sestais, tādējādi sasniedzot savu karjeras labāko rezultātu pasaules čempionātos. Bendikai iedzīšanā tikmēr bija 23. pozīcija.

Turpinājumā otrdien 15 kilometru individuālajā distancē sievietēm Bendika pēc neveiksmīgas pēdējās šaušanas palika 52. vietā, kamēr Rastorgujevs 20 kilometru distancē izcīnīja 13. pozīciju. Ceturtdien Bendika ar Rastorgujevu bija desmitie sacensībās jauktajā pāru stafetē, kamēr sestdien 4×7,5 kilometru stafetē vīriešu kvartets tika apdzīts par apli, tobrīd atrodoties 24.vietā.

Bendikai šī sezona sākās lieliski, jo pirmajā posmā viņa izcīnīja augsto piekto vietu 15 kilometru individuālajā distancē, šajā disciplīnā sasniedzot karjeras rekordu, tomēr turpinājums nesekoja, jo vairs nevienā posmā viņa pirmajā divdesmitniekā nav iekļuvusi. Savukārt vēl februāra izskaņā viņa kopā ar Rastorgujevu izcīnīja septīto vietu Eiropas čempionāta jaukto pāru stafetē.

Pēc pasaules čempionāta no 21. līdz 24. martam Holmenkollenē ar devīto posmu noslēgsies Pasaules kausa sezona.