Bendika sprintā pieļauj trīs kļūdas šaušanā, tomēr kvalificējas iedzīšanas sacensībām

13/12/2018 16:46

Latvijas vadošā dāmu biatloniste Baiba Bendika ceturtdien Hohfilcenē, Austrijā, Pasaules kausa otrā posma 7,5 kilometru sprintā ieņēma 51. vietu, tādējādi kvalificēdamās sestdien gaidāmajai iedzīšanai.

Tikmēr uzvaru sīvā cīņā svinēja itāliete Doroteja Vīrere, kura noslēpoja vienu soda apli, finišēdama pēc 21 minūtes un 4,9 sekundēm.

Viņa uzvaru izrāva dramatiskā finišā, būdama 0,6 sekundes ātrāka par iepriekšējās sezonas Pasaules kausa ieguvēju Kaisu Mekereinenu no Somijas, kura arī pieļāva vienu kļūdu šaušanā.

Savukārt trešā bija krieviete Jekaterina Jurlova-Perhta, kura šāva nekļūdīgi un Vīrerei zaudēja 24,4 sekundes.

Bendika šaušanā guļus pieļāva divas kļūdas, bet pozīcijā stāvus viņai bija vēl viens neaizvērts mērķis. Cēsniece uzvarētājai zaudēja divas minūtes un 1,7 sekundes, palikdama bez punktiem, bet kvalificēdamās iedzīšanai. Latvijas biatlonistei trasē bija 35. ātrākais solis.

Sprintā startēja 98 biatlonistes.

Šī posma turpinājumā piektdien notiks desmit kilometru sprints kungiem, sestdien būs iedzīšanas, bet svētdien – stafetes sacensības.

Pagājušajā nedēļā Slovēnijā tika aizvadīts sezonas pirmais Pasaules kausa posms, kur ar teicamu rezultātu izcēlās tieši Bendika, jo viņa izcīnīja piekto vietu 15 kilometru individuālajā distancē, atkārtojot savas karjeras labāko sasniegumu. Pēc tam sprintā viņa par spīti kritienam bija 28. pozīcijā, kamēr iedzīšanā ierindojās 41. vietā.

Bendika iepriekšējā sezonā Pasaules kausa kopvērtējumā palika 55. vietā, savukārt Phjončhanas olimpiskajās spēlēs viņa nevienā no distancēm nespēja ielauzties labāko trīsdesmitniekā.

Pasaules kausa izcīņā šajā sezonā kopumā būs deviņi posmi, tostarp pasaules čempionāts, kas martā notiks Estešundā, Zviedrijā. Savukārt sezona noslēgsies uzreiz pēc tam nākamajā etapā Norvēģijā.

Pērn vīriešu konkurencē par Pasaules kausa ieguvēju kļuva titulētais francūzis Martēns Furkads, kamēr dāmām labākā bija somiete Kaisa Mekereinena.