Bendika tiek labāko desmitniekā un sasniedz jaunu personīgo rekordu PK sacensībās 15km distancē

11/01/2018 17:56
Baiba Bendika Sportazinas.com

Latvijas biatloniste Baiba Bendika ceturtdien Rūpoldingā Pasaules kausa piektajā posmā par spīti vienai soda minūtei iekļuva labāko desmitniekā un sasniedza jaunu personīgo rekordu 15 kilometru individuālajā distancē.

Bendika sacensībās ieņēma desmito vietu, kas individuālajā distancē viņai ir jauns rekords. Iepriekšējais tika sasniegts sezonas sākumā, kad Estešundā, Zviedrijā, viņa ierindojās 29.pozīcijā, pirmo reizi šajā distancē tiekot pie Pasaules kausa ieskaites punktiem. Savukārt karjeras rekords Latvijas biatlonistei ir 2015./2016.gada sezonā sensacionāli izcīnītā piektā vieta sprinta sacensībās Kenmorā, Kanādā, kas ir labākais rezultāts Latvijas dāmu biatlona vēsturē.

Latvijas sportiste vienīgo kļūdu pieļāva pēdējo reizi viesojoties ugunslīnijā, garām raidot otro šāvienu.

Par sacensību uzvarētāju kļuva precīzi šāvusī Doroteja Vīrere no Itālijas, kura finišēja pēc 41 minūtes un 29,0 sekundēm, ceturto reizi karjerā uzvarot Pasaules kausa sacensībās. Bendika viņai zaudēja minūti un 34,6 sekundes, savukārt no goda pjedestāla latvieti šķīra minūte un 13,4 sekundes.

Tikmēr otrā palika pieredzējusī somiete Kaisa Mekereinena, kura ceturtdien atzīmē savu 35.dzimšanas dienu. Jubilāre, kura nopelnīja vienu soda minūti, uzvarētājai zaudēja 12,7 sekundes, savukārt trešā negaidīti bija kanādiete Rozanna Krauforde, kura šaujot nekļūdīgi, finišā Vīrerei zaudēja 21,2 sekundes. Krauforde pirmo reizi karjerā Pasaules kausa posmos tika uz goda pjedestāla.

Pēc pirmās šaušanas Bendika bija 26.pozīcijā, bet pēc otrās pakāpās uz 11.pozīciju. Turpinot šaut nekļūdīgi, Latvijas biatloniste pēc trešās viesošanās ugunslīnijā bija jau piektā, tobrīd vadībā esošajai Kraufordei zaudējot 37,5 sekundes. Savukārt pēc pēdējās šaušanas Bendika noslīdēja uz devīto vietu, bet līdz finišam viņu apsteidza titulētā Slovākijas pārstāve Anastasija Kuzmina.

Šajās sacensībās izcīnītā desmitā vieta, visticamāk, Bendikai svētdien ļaus piedalīties masu starta distancē.

Bendika nestartēja pagājušajā nedēļā notikušajā iepriekšējā Pasaules kausa posmā, jo turpināja treniņnometni, paralēli aizvadot divas sprinta sacensības Starptautiskās Biatlona savienības (IBU) kausa etapā. Šeit viņa tika pie 26. un 19.vietas.

Sezonas pirmajā trimestrī Bendika punktos tika reizi, kad pirmajā Pasaules kausa etapā ar tikai vienu nesašautu mērķi no 20 izcīnīja 29.vietu 15 kilometru individuālajā distancē.

Kā vēstīts, Pasaules kausa etaps trešdien sākās ar 20 kilometru distanci vīriem, kur Latvijas izlases līderis Andrejs Rastorgujevs ar trim kļūdām izcīnīja 15.vietu. Zīmīgi, ka Rastorgujevs startēja apslimis, bet tāpat slēpošanā uzrādīja trešo ātrāko rezultātu. Vēl trešdien 69.vietu ieņēma Oskars Muižnieks, kamēr veterāns Ilmārs Bricis, kurš aizvadīja pirmās individuālās sacensības Pasaules kausā šosezon, ierindojās 74.pozīcijā

Šī posma turpinājumā piektdien un sestdien notiks stafetes, bet piektais etaps noslēgsies svētdien ar sacīkstēm masu startā, kur varēs piedalīties arī Rastorgujevs.

Pagājušajā nedēļā notikušajā posmā Oberhofā Rastorgujevs un Bricis nepiedalījās. Savukārt pārējie biatlonisti sprintā neiekļuva pirmajā sešdesmitniekā un nekvalificējās iedzīšanai, kamēr vīru stafetē Latvija izcīnīja 19.vietu.

Nākamajā nedēļā ar posmu Anholcā noslēgsies sezonas otrais trimestris, 21.datumā beidzoties olimpiskajai kvalifikācijai, bet sezonas kulminācija būs februārī, kad Phjončhanā norisināsies Ziemas olimpiskās spēles. Pēc olimpiskajām spēlēm norisināsies vēl trīs posmi, sezonai noslēdzoties marta beigās ar etapu Tjumeņā.

Iepriekšējā sezonā Latvijas vīriem tika nodrošinātas divas vietas Phjončhanas olimpiskajās spēlēs, vien pavisam nedaudz atpaliekot no iespējas uz Dienvidkoreju doties ar pilnu stafetes komandu, bet Bendikai par ceļazīmi uz Olimpiādi jācīnās vēl šajā sezonā, latvietei šobrīd esot ļoti tuvu braukšanai uz četrgades prestižākajām sacensībām.