Bendika un pārējie Latvijas biatlonisti aizvadīs PK otrā posma sprinta sacensības

02/12/2021 08:10
Baiba Bendika

Latvijas vadošā biatloniste Baiba Bendika un vēl pieci pašmāju šī sporta veida pārstāvji šodien Estešundā aizvadīs Pasaules kausa sezonas otrā posma sprinta sacensības. Sievietēm 7,5 kilometru sprints sāksies plkst.14.45 pēc Latvijas laika, tiešraidē to translējot Latvijas Televīzijas 7.kanālam.

Bendika trasē dosies ar 19.numuru, Sanita Buliņa ar 91., bet Annija Keita Sabule – ar 96.numuru. Sacensībās plāno startēts 116 biatlonistes. Svētdien pirmā posma sprintā Bendika izcīnīja 14.vietu, Buliņa finišēja 88.pozīcijā, bet Sabule ierindojās 112.vietā. Pirms tam norisinājās sacensības 15 kilometru individuālajā distancē, kur Bendika ieņēma 26.pozīciju.

Sprintā uzvarēja zviedriete Hanna Ēberja, bet individuālajā distancē pirmā bija Markēta Davidova, kura ar 86 punktiem ir Pasaules kausa līdere, tikpat punktu iekrājot divas ceturtās vietas izcīnījušajai baltkrievietei Dzinarai Aļimbekavai. Bendikai 42 punkti dod 16.vietu. Vēlāk plkst.17.30 sāksies desmit kilometru sprints vīriešiem.

Aleksandram Patrijukam ir 81.numurs, Robertam Slotiņam 94. un Edgaram Misem 113.numurs, aiz viņa startējot vēl četriem biatlonistiem. Svētdien pirmā etapa sprintā Slotiņš ieņēma 72.vietu, Patrijuks bija 97.vietā, bet Mise ierindojās 108.pozīcijā. Sezonas pirmajā sprintā uzvaru svinēja zviedrs Sebastians Sāmuelsons, bet kopvērtējum augšgalā ar 88 punktiem ir francūzis Simons Destjē un Norvēģijas biatlonists, iepriekšējo trīs gadu Lielā kristāla globusa ieguvējs Juhanness Tīngnēss Bē.

Nedēļas nogalē būs sacensības iedzīšanā, kā arī stafetes. Latvijas izlase šādā sastāvā piedalīsies divos pirmajos PK posmos. Pēc tam tas var tikt pārskatīts. Latvijas vadošajam biatlonistam vīriešu konkurencē Andrejam Rastorgujevam pagaidām ir spēkā diskvalifikācija, kas viņam liedz startēt Pasaules kausa apritē. Piektdien Starptautiskā Biatlona federācija (IBU) paziņoja, ka pirms starptautiskās biatlona sezonas sākuma 98% komandu pārstāvju ir vakcinēti vai izslimojuši ar Covid-19. Pārējiem 2% sportistu, treneru, komandu amatpersonu un tehnisko darbinieku, kuri nav vakcinēti vai izslimojuši ar Covid-19, ik pēc 72 stundām jāveic PĶR testi.

Pēc tam decembrī divi etapi notiks Austrijas trasē Hohfilcenē un Francijas trasē Ansi/Legrānā-Bornānā. Jauno gadu sportisti iesāks ar diviem posmiem Vācijā – Oberhofā un Rūpoldingā, janvāra vidū sacenšoties Itālijā – Antholcā-Anterselvā. Februārī olimpiskās spēles uzņems Pekina, bet mēneša beigās sāksies posms Kontiolahti, pēc tam pirmoreiz Pasaules kausa posmam notiekot Otepē trasē Igaunijā, bet sezonai tradicionāli noslēdzoties Oslo.