Bendika un Sanita Buliņa PČ biatlonā startēs sprintā

10/02/2023 10:49
Baiba Bendika

Baiba Bendika un Sanita Buliņa šodien Oberhofā pasaules čempionātā biatlonā startēs 7,5 kilometru sprintā. Sacensību sākums paredzēts plkst.15.30 pēc Latvijas laika, bet tiešraidē tās būs vērojamas Latvijas Televīzijas 7.kanālā.

Baiba Bendika 96 sportistu vidū startēs ar 19., bet Buliņa – ar 49.numuru. Šosezon sprintā Bendika Pasaules kausa posmos ieņēma 28.vietu Kontiolahti, 21.vietu Hohfilcenē, 25.vietu Anesī, 37.vietu Pokļukā, kā arī 33.vietu Eiropas čempionātā Lencerheidē.

Buliņa Kontiolahti ieņēma 50.vietu, Pokļukā 82. un Antholcā 68.vietu, bet Eiropas meistarsacīkstēs finišēja vietu augstāk. Piecos posmos uzvaru šajā disciplīnā ir izcīnījušas piecas dažādas biatlonistes.

Pasaules kausa vērtējumā sprintā vadībā ar 270 punktiem ir viena posma uzvarētāja vācietes Denīze Hermane-Vika, par septiņiem punktiem mazāk ir otrai uzvarētājai zviedrietei Elvīrai Ēberjai, bet 246 punktus sakrājusi pēdējo sprinta sacensību Antholcā uzvarētāja itāliete Doroteja Vīvere.

Sestdien notiks sprinta sacensības vīriešiem, bet svētdien – iedzīšana. Nākamajā nedēļā tiks sadalīti medaļu komplekti individuālajā distancē, jauktajā pāru stafetē, sieviešu un vīriešu stafetē, kā arī sacensībās ar kopēju startu.

Pēc pasaules čempionāta septītais Pasaules kausa posms februāra un marta mijā notiks Čehijas pilsētā Nove Mesto Morāvijā, bet noslēdzošais no desmit Pasaules kausa sacensību posmiem paredzēts marta vidū Oslo.