Bendika uzrāda karjeras labāko rezultātu PČ individuālajā distancē

18/02/2020 17:06

Latvijas biatloniste Baiba Bendika otrdien Itālijā izcīnīja 25.vietu pasaules čempionāta 15 kilometru individuālajā distancē, Jūlija Matvijenko bija 76.pozīcijā, bet Ieva Pūce – 93.vietā.

Bendikai tas ir karjerā labākais rezultāts pasaules čempionātu individuālajā distancē, turklāt viņa nodrošinājusi vietu nedēļas nogalē gaidāmajās sacensībās ar kopēju startu.

Par pasaules čempioni tika kronēta itāliete Doroteja Vīrere, kura iekrāja divas soda minūtes, bet finišā viņas rezultāts bija 43 minūtes un 7,7 sekundes. Savu pirmo godalgu karjerā izcīnīja vāciete Vanesa Hinca, kura neaizvēra vienu mērķi un zaudēja nieka 2,2 sekundes. Bronzas medaļu ar divām kļūdām ugunslīnijā izcīnīja norvēģiete Marte Ulsbū-Reiselanna, kura atpalika 15,8 sekundes.

Bendika pirmajā ugunslīnijā neizvēra vienu mērķi, bet otrajā kļūdījās divreiz. Vēl viena kļūda viņai bija trešajā šaušanā, bet ceturto viņa veica perfekti un ieņēma 27.vietu, kuru līdz finišam izdevās uzlabot. Viņa čempionei zaudēja trīs minūtes un 17,7 sekundes, bet trasē slēpoja ar 29. ātrāko soli.

Matvijenko šāva gandrīz ideāli, neaizverot vien otro mērķi pirmajā šaušanā. Lēnais slēpojums gan liedza cīnīties par augstvērtīgu rezultātu, taču nedaudz vairāk kā astoņu minūšu deficīts un 76.vieta ir atzīstams sniegums.

Pūce pirmajā šaušanā bija nekļūdīga, bet pārējās trīs pieļāva sešas kļūdas, čempionei zaudējot vairāk nekā 12 minūtes un ieņemot 93.pozīciju 98 finišējušo sportistu konkurencē.

Pasaules čempionātā biatlonistes cīnās par punktiem arī Pasaules kausa ieskaitē. Kopvērtējumā līdere ar 665 punktiem ir Vīrere, otro vietu ar 571 punktu ieņem otrdien 15.vietu guvusī norvēģiete Tirila Ekhofa, bet trešā ar 565  punktiem ir zviedriete Hanna Ēberja, kura otrajās sacensībās pēc kārtas palika aiz goda pjedestāla. Bendika iekrājusi 166 punktus, kas dod 34.vietu.

Pasaules kausa individuālās distances sacensību kopvērtējumā vadībā ar 128 punktiem ir Ēberja, otro vietu ar 114 punktiem ieņem Vīrere, aiz kuras ar 112 punktiem seko Francijas sportiste Žistīne Bresā un vāciete Denīze Hermana, kurām otrdien bija attiecīgi 19. un 12.vieta. Bendika ar 33 punktiem ieņem 32.vietu.

Bendika iepriekš individuālajā distancē pasaules meistarsacīkstēs startējusi sešreiz, arvien pakāpjoties augstā vai nosargājot to pašu vietu. 2019.gadā Zviedrijā, Estešundas trasē, viņa ieņēma 52.vietu.

Matvijenko šī bija debija individuālajā distancē, bet Pūcei – debija pieaugušo pasaules čempionātos.

Šosezon Latvijas labākā biatloniste Pasaules kausa sacensībās šajā disciplīnā startējusi divreiz. Estešundā ar sešām kļūdām šautuvē viņa no ieņēma 63.vietu, bet Pokļukā finišēja 24.vietā ar diviem “pūdeļiem”.

Matvijenko Estešundā bija 99., bet Pokļukā pakāpās par sešām vietām augstāk. Pūce šajā disciplīnā Pasaules kausa mačos nav startējusi.

Jau ziņots, ka piektdien Baiba Bendika izcīnīja 12.vietu 7,5 kilometru sprintā, planētas meistarsacīkstēs sasniedzot savu karjeras labāko rezultātu, bet svētdien 10 kilometru iedzīšanā vēl uzlaboja šo sasniegumu un pakāpās uz devīto vietu, kas ir jauns rekords Latvijas sieviešu biatlonā pasaules čempionātos.

Savukārt sestdien sprintā vīriešiem Latvijas vīriešu izlases līderis Andrejs Rastorgujevs šaušanā kļūdījās sešreiz un ieņēma tikai 70.vietu, iedzīšanas sacensībām nekvalificējoties.

Pasaules čempionāta pirmajā disciplīnā 4×6 kilometru jauktajā stafetē Latvija ceturtdien trešajā posmā tika noķerta par apli un finišēja 21.vietā 27 komandu vidū.

Trešdien notiks sacensības individuālajā distancē vīriešiem, bet pēc tam medaļas tiks sadalītas arī jauktajā pāru stafetē, stafetēs un sacensībās ar kopēju startu.

Šogad Latvijas biatlona izlasi pasaules čempionātā pārstāv Andrejs Rastorgujevs, Edgars Mise, Aleksandrs Patrijuks, Roberts Slotiņš, Baiba Bendika, Julija Matvijenko, Ieva Pūce un Sanita Buliņa.

Līdzi devušies treneri Māris Čakars, Ilmārs Bricis un Pērs Ūlavs Treteruds, fizioterapeits Arnis Noveičuks un servisa personāls – Reinis Korsunovs un Oļegs Pidhačnijs.

Pēc pasaules čempionāta notiks vēl trīs Pasaules kausa posmi Nove Mesto (Čehija), Kontiolahti (somija) un Holmenkollenē (Norvēģija), kur no 16. līdz 22.martam noslēgsies Pasaules kausa sezona.