Bendikai 22.vieta Pasaules kausa pēdējā posmā iedzīšanā

16/03/2024 20:10
Baiba Bendika

Latvijas sportiste Baiba Bendika sestdien Kenmorā, Kanādā, Pasaules kausa biatlonā sezonas pēdējā, devītajā, posmā desmit kilometru iedzīšanā izcīnīja 22.vietu.

Uzvaru izcīnīja itāliete Liza Vitoci, kura, nopelnot tikai vienu soda apli noslēdzošajā šaušanā, sasniedza finišu pēc 28 minūtēm un 15,9 sekundēm. Pirmajā pieciniekā iekļūstot četrām Francijas sportistēm, otrā, atpaliekot 12,2 sekundes, finišēja Lu Žanmono, kamēr Žistīne Brezā-Bušē piekāpās uzvarētājai 19,4 sekundes un bija trešā.

Pirmajā un otrajā šaušanā guļus Bendika sašāva visus mērķus, bet pirmajā šaušanā stāvus viņa pieļāva vienu kļūdu un pēc soda apļa atgriezās trasē 28.pozīcijā. Noslēdzošajā šaušanā latviete tika pie vēl viena soda apļa, taču pakāpās uz 22.vietu.

Finišā Latvijas sportiste zaudēja uzvarētājai divas minūtes un 21,5 sekundes. Bendika ceturtdien sprintā kļūdījās pēdējos trīs šāvienos un ieņēma 47.vietu, iedzīšanu sākot divas minūtes un 12 sekundes pēc Vitoci.

Kopvērtējumā iedzīšanā pēc septiņām sacensībām pirmo vietu un Mazo kristāla globusu ar 398 punktiem ieguva Vitoci, otrajā vietā ar 384 punktiem viņai sekoja francūziete Žilija Simona, kamēr labāko trijnieku ar 378 punktiem noslēdza Žanmono. Bendika ar 24 punktiem ieņēma 53.vietu, bet Sanita Buliņa ar 11 punktiem – 66.vietu.

Visu disciplīnu summā Pasaules kausa kopvērtējuma līdere ar 1071 punktu ir Vitoci, kura par 61 punktu apsteidz norvēģieti Ingrīdu Lannmarku Tandrevollu, bet trešā ar 978 punktiem ir Žanmono. Bendika ar 68 punktiem ieņem 51.vietu, bet Buliņa ar 19 punktiem ierindojas 78.vietā. Sestdien vēl plkst.23.10 pēc Latvijas laika 12,5 kilometru iedzīšanā startēs Andrejs Rastorgujevs.