Bendikai 27.vieta EČ biatlonā desmit kilometru iedzīšanā

28/01/2023 12:49
Baiba Bendika

Baiba Bendika sestdien Lencerheidē izcīnīja 27.vietu Eiropas atklātā čempionāta biatlonā desmit kilometru iedzīšanā, bet Sandra Buliņa ierindojās 49.vietā. Uzvaru izcīnīja vāciete Selīna Grošena, kura šaušanā kļūdījās vienreiz un finišēja pēc 30 minūtēm un 25,6 sekundēm.

Viņa par 17,6 sekundēm apsteidza zviedrieti Tildu Johansoni, kura divreiz kļūdījās šaušanā un arī dienu iepriekš bija otrā, un par 23,6 sekundēm francūzieti Žilonu Gigonā, kura netrāpīja vienā no 20 mērķiem. Ceturtā finišēja vāciete Vanesa Hinca, piektā – zviedriete Stīna Nilssone un sestā – Krievijā dzimusī Moldāvijas biatloniste Aļina Stremousa.

Labākā no Latvijas biatlonistēm bija Baiba Bendika, kura ar piecām kļūdām 20 šāvienos ierindojās 27.vietā, uzvarētājai zaudējot trīs minūtes un 26,1 sekundi. Sandra Buliņa abās pirmajās ugunslīnijās kļūdījās pa divām reizēm un tika apdzīta par apli, ierindojoties 49.vietā 51 startējušās sportistes konkurencē.

Jau ziņots, ka trešdien Bendika izcīnīja 12.vietu 15 kilometru individuālajā distancē, Sanita Buliņa ierindojās 61.vietā, bet Sandra Buliņa – 75.vietā. Savukārt piektdien sprintā Bendika izcīnīja 33.vietu, Sandra Buliņa ierindojās 60.vietā, bet Sanita Buliņa ieņēma 67.vietu. Pēcpusdienā 12,5 kilometru iedzīšanas sacensībās piedalīsies Andrejs Rastorgujevs un Renārs Birkentāls. Svētdien notiks sacensības jauktajās stafetēs.

Latvijas komanda

Latvijas komanda ar Esteri Volfu, Elzu Bleideli, Kristianu Kārlsbergu un Aleksi Samceviču sastāvā sestdien Itālijā Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiādē biatlona sacensībās ierindojās desmitajā vietā jauktajā stafetē.

Volfa ar divām rezerves patronām šaušanā stāvus stafetes kociņu nodeva devītajā vietā 17 kvartetu konkurencē. Bleidele, lai arī izmantoja piecas rezerves patronas, iztika bez soda apļiem, stafeti nododot 11.vietā. Kārlsbergs katrā no abām ugunslīnijām mērķī netrāpīja divreiz, finišu sasniedzot devītajā vietā. Pēdējā posmā Samcevičs šaušanā guļus izmantoja trīs rezerves patronas, bet stāvus mēroja soda apli, finišējot desmitais un uzvarētājiem francūžiem zaudējot četras minūtes un 54,7 sekundes.

Francija, kas bez 14 rezerves patronām mēroja arī divus soda apļus, par 1,2 sekundēm apsteidza Vāciju, kas izmantoja 13 rezerves patronas, un par 23 sekundēm – Itāliju, kas 11 rezerves patronām pievienoja vienu soda apli.

Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiskās spēles, kurās jaunie sportisti sacenšas 13 sporta veidos, Itālijas reģionā Friuli-Venēcijā Džūlijā norisināsies līdz 28.janvārim. Latviju Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiādē pārstāv 59 sportisti astoņos sporta veidos – frīstailā, kalnu slēpošanā, distanču slēpošanā, biatlonā, kērlingā, daiļslidošanā, šorttrekā un hokejā. Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiādē var startēt atlēti vecumā no 14 līdz 18 gadiem.