Bendikai 41.vieta Pasaules kausa posmā iedzīšanā

09/12/2018 16:36

Latvijas vadošā biatloniste Baiba Bendika svētdien Pokļukā ierindojās 41.vietā Pasaules kausa pirmā posma desmit kilometru iedzīšanas sacensībās.

Tikmēr par uzvarētāju kļuva pagājušās sezonas Pasaules kausa ieguvēja Kaisa Mekereinena no Somijas, kura šaušanā bija nekļūdīga un tuvāko sekotāju itālieti Doroteju Vīreri apsteidza par iespaidīgām 41,3 sekundēm.

Savukārt uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena stājās slovākiete Paulīna Fialkova. Visas pirmajā trijniekā iekļuvušās biatlonistes ugunslīnijā sašāva visus mērķus.

Latvijas biatloniste tikmēr nesašāva kopumā trīs mērķus un no uzvarētājas atpalika par trim minūtēm un 39 sekundēm.

Bendika iedzīšanu sāka 28.vietā, no sprintā uzvarējušās Mekereinenas atpaliekot par vienu minūti un 33 sekundēm. Tiesa, jau pirms pirmās šaušanas latviete bija atkritusi par pāris vietām, bet pirmajā ugunslīnijā pieļautā viena kļūda lika izkrist no labāko četrdesmitnieka. Bez kļūdām Bendikai izdevās veikt otro šaušanu, kas ļāva atgūt dažas vietas, bet vēl pa vienai kļūdai trešajā un ceturtajā ugunslīnijā lika atkal zaudēt pozīciju pirmajā četrdesmitniekā.

Pēc trim individuālajām sacensībām sieviešu kopvērtējumā vadībā ar 144 punktiem atrodas Vīrere, kamēr otrā ar 131 punktu ir Mekereinena. Tikmēr pirmo trijnieku ar 129 punktiem noslēdz Fialkova. Savukārt Bendika sezonas ievadā iekrājusi 53 punktus, kas ļauj atrasties 20.pozīcijā.

Pirms tam svētdien Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs ierindojās 32.vietā 12,5 kilometru iedzīšanas sacensībās vīriešiem.

Par šo sacensību uzvarētāju vien pēc fotofiniša kļuva Juhanness Tīngnēss Bē no Norvēģijas, kurš finišēja pēc 30 minūtēm un 20,4 sekundēm. Tiesa, viņš šaušanā pieļāva trīs kļūdas, bet tikai finišā vien par mata tiesu apsteidza bez kļūdām šāvušo francūzi Kentēnu Fijonu Majē.

Trešais svētdien bija krievs Aleksandrs Loginovs, kurš nesašāva vienu mērķi un no uzvarētāja atpalika par 1,9 sekundēm.

Jau vēstīts, ka Rastorgujevs piektdien desmit kilometru sprintā sašāva visus mērķus un izcīnīja 16.vietu. Viņš iedzīšanu sāka minūti aiz sprintā uzvarējušā Bē.

Savukārt abi pārējie Latvijas biatlonisti sprintā uzrādīja pieticīgākus rezultātus – Aleksandrs Patrijuks nesašāva trīs mērķus un ieņēma 102.vietu, kamēr Daumants Lūsa ar diviem neprecīziem šāvieniem ierindojās 107.pozīcijā, nekvalificējoties iedzīšanas sacensībām.

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc trim individuālām sacensībām līderis ar 156 punktiem ir Bē. Viņam ar 123 punktiem seko austrietis Simons Eders, kurš svētdien bija ceturtais. Savukārt francūzis Martēns Furkads ar 77 punktiem ir tikai 11.vietā, kamēr Rastorgujevs iekrājis 34 punktus un atrodas 32.pozīcijā.

Bendikai jaunā Pasaules kausa sezona sākusies lieliski, jo ceturtdien viņa izcīnīja augsto piekto vietu 15 kilometru individuālajā distancē, šajā disciplīnā sasniedzot karjeras rekordu. Viņa šāda līmeņa sacensībās piekto vietu izcīnīja arī 2016.gada februārī, kad Kanādā sprintā bija piektā. Piektā pozīcija ir visu laiku augstākais rezultāts Latvijas sieviešu biatlona vēsturē, jo savulaik veiksmīgākā latviešu biatloniste Madara Līduma Pasaules kausa posmos nespēja karjeras laikā izcīnīt augstāku vietu par desmito.

Bendika iepriekšējā sezonā Pasaules kausa kopvērtējumā palika 55.vietā, savukārt Phjončhanas olimpiskajās spēlēs viņa nevienā no distancēm nespēja ielauzties labāko trīsdesmitniekā.

Starpsezonā Rastorgujevs noalgoja kādreizējo norvēģu biatlonistu un tagadējo treneri Frūdi Andresēnu, kurš savulaik izcīnījis trīs medaļas olimpiskajās spēlēs. Līdz ar to Latvijas sportists pārtraucis sadarbību ar savu ilggadējo treneri Intaru Berkuli.

Rastorgujevs pēc olimpiskajām spēlēm Phjončhanā, kur neizdevās nostartēt tā kā cerēts, bijis dziļās pārdomās par savu nākotni Latvijas biatlonā. Pēc aģentūras LETA rīcībā esošās informācijas biatlonistam tika izteikti arī vilinoši piedāvājumi startēt zem citu valstu karoga.

Phjončhanas olimpiskajās spēlēs Rastorgujevs labāko rezultātu sasniedza iedzīšanas distancē, kur ieņēma 12.vietu. Vēl viņš sprintā palika 24.vietā, distancē ar masu startu ieņēma 28.pozīciju, bet 20 kilometru individuālajā distancē ar sešām kļūdām šaušanā bija vien 59.pozīcijā.

Savukārt Pasaules kausa kopvērtējumā Rastorgujevs ieņēma 13.vietu, kas ir viņa karjeras rekords. Sezonas septītajā posmā Kontiolahti viņš sprinta sacensībās izcīnīja otro vietu, šāda līmeņa sacensībās uz goda pjedestāla kāpjot otro reizi karjerā.

Jau ziņots, ka svētdien Rastorgujevs pārī ar Bendiku ieguva 12.vietu jauktajā stafetē. Savukārt ceturtdien no vīriem 20 kilometru klasikā Rastorgujevs nestartēja, jo bija apaukstējies, kamēr 81.vietā bija Lūsa, Patrijuks bija 97.pozīcijā, bet Roberts Slotiņš starp 109 biatlonistiem bija priekšpēdējais.

Pasaules kausa izcīņā šajā sezonā kopumā būs deviņi posmi, tostarp pasaules čempionāts, kas martā notiks Estešundā, Zviedrijā. Savukārt sezona noslēgsies uzreiz pēc tam nākamajā etapā Norvēģijā.

Pērn vīriešu konkurencē par Pasaules kausa ieguvēju kļuva titulētais francūzis Martēns Furkads, kamēr dāmām labākā bija somiete Kaisa Mekereinena.