Bendikai otrs ātrākais slēpojums EČ individuālajā distancē, taču daudz kļūdu šaušanā

27/01/2021 13:32

No četrām Latvijas biatlonistēm tikai Baiba Bendika trešdien iekļuva pirmajā piecdesmitniekā Dušņikizdrojā, Polijā, notiekošā Eiropas čempionāta 15 kilometru individuālajā distancē.

Bendika neaizvēra sešus mērķus un ieņēma 41.vietu, Sanita Buliņa ar četrām soda minūtēm bija 60., bet Sandra Buliņa un Annija Keita Sabule ar attiecīgi sešām un piecām kļūdām bija 100. un 103.pozīcijā starp 118 finišējušajām biatlonistēm.

Par Eiropas čempioni tika kronēta poliete Monika Hojniša-Starega, kurai ar vienu kļūdu finiša laiks bija 45 minūtes un 17,1 sekunde. Otrās vietas ieguvēja Anastasija Merkušina no Ukrainas šāva nekļūdīgi un zaudēja 2,9 sekundes, bet 15,5 sekundes lēnāka bija trešajā pozīcijā finišējusī krieviete Larisa Kukļina, kurai bija viena soda minūte.

Bendika zaudēja piecas minūtes un 12,8 sekundes, slēpojumā trasē uzrādot otro labāko laiku, 12,8 sekundes lēnāku par uzvarētāju. Pēc sportistes sociālajos tīklos rakstītā, noprotams, ka cēsniece četras reizes trāpīja pa mērķa gabarītiem, tomēr neaizvēra tos. Sanita Buliņa atpalika vairāk nekā sešarpus minūtes, bet Sandra Buliņa un Sabule bija vairāk nekā desmit minūtes lēnākas.

Plkst.15.15 20 kilometru klasisko distanci uzsāks vīri. Latviju pārstāvēs Andrejs Rastorgujevs, Rūdis Balodis, Roberts Slotiņš, Aleksandrs Patrijuks, Edgars Mise un Kirils Matjuhins. Piektdien būs sprints, sestdien notiks iedzīšana, bet svētdien – sacensības jauktajās stafetēs. Kā ierasts, Eiropas čempionātā nepiedalās lielākā daļa pasaules elites sportistu.

Turpinājumā februārī Pokļukā norisināsies pasaules čempionāts, pēc tam būs divi Pasaules kausa posmi Nove Mesto, bet sezonas izskaņa paredzēta marta otrajā pusē Oslo.

Pieslēgties

Dienas fokusā

26/02/2021 12:35

Latvijas basketbola izgāztā iespēja – kad un kur būs nākamā?

Visiem labi zināms tikko piedzīvotais Latvijas vīriešu basketbola izlases fiasko 2022. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā, tāpat arī nesenie notikumi ar sieviešu valstsvienības netikšanu uz Eiropas čempionātu. Daudz apskatīts, analizēts…