Bendikai trīs kļūdas otrajā šaušanā un 47. vieta PK iedzīšanas sacensībās

12/01/2019 15:04

Itālijas biatloniste Lisa Vitoci sestdien nosargāja pirmo vietu Vācijā notiekošā Pasaules kausa ceturtā posma desmit kilometru iedzīšanas sacensībās, kamēr latviete Baiba Bendika ieņēma 47.vietu.

Vitoci ceturtdien izcīnīja uzvaru 7,5 kilometru sprinta sacensībās, tiekot pie sava pirmā panākuma Pasaules kausā. Līdz ar to iedzīšanu viņa uzsāka no pirmās vietas un savu pārsvaru arī noturēja, tiekot pie otrās uzvaras trīs dienu laikā. Sestdien šaušanā viņa pieļāva divas kļūdas un par 14,5 sekundēm apsteidza Slovākijas pārstāvi Anastasiju Kuzminu, kura slēpoja četrus soda apļus.

Uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena tikmēr stājās francūziete Anaisa Ševaljē, kura nesašāva piecus mērķus.

Tikmēr Pasaules kausa kopvērtējuma līdere Doroteja Vīrere no Itālijas sestdien ugunslīnijā pieļāva piecas kļūdas un ierindojās piektajā vietā.

Savukārt Bendika ar piecām kļūdām šaušanā no uzvarētājas atpalika par četrām minūtēm un 13 sekundēm, ieņemot 47.pozīciju.

Latviete pirmajā šaušanā bija nekļūdīga, kas viņai ļāva būt nedaudz ārpus pirmā trīsdesmitnieka, tomēr otrajā ugunslīnijā pieļautās trīs kļūdas viņu atmeta jau ārpus labāko piecdesmitnieka. Nākamajās divās šaušanās Bendika pieļāva vēl pa vienai kļūdai un noslēgumā ieņēma 47.vietu.

Bendika ceturtdien sprintā 7,5 kilometru distancē ieņēma 43.vietu, sestdien iedzīšanu sākot vienu minūti un 47 sekundes aiz Vitoci.

Pasaules kausa kopvērtējumā līderpozīcijā ir Vīrere, kura guvusi 438 punktus, otrā ar 396 punktiem ir Vitoci, kamēr trešo pozīciju ar 374 punktiem ieņem slovākiete Paulīna Fialkova.

Savukārt Bendika ar 69 punktiem ir 45.pozīcijā.

Vēlāk plkst.16 pēc Latvijas laika 12,5 kilometru iedzīšanu aizvadīs kungi, kur Latviju pārstāvēs Andrejs Rastorgujevs. Viņš piektdien atgriezās Pasaules kausa apritē ar izcīnītu 23.vietu desmit kilometru sprintā, bet sestdien iedzīšanu viņš sāks divas minūtes aiz sprintā triumfējušās krieva Aleksandra Loginova.

Sacensības tiešraidē pārraidīs Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanāls.

Vēl piektdien sprintā Aleksandrs Patrijuks bija 74.vietā, kamēr Roberts Slotiņš neizgāja uz starta, tādējādi viņiem iedzīšana ies secen.

Latvijas vadošais biatlonists Rastorgujevs sezonas trešo posmu Čehijā izlaida slimības dēļ, bet pēc svētku pauzes viņš ir tiktāl izveseļojies, lai varētu piedalīties sacensībās Oberhofā. Kā aģentūrai LETA šonedēļ teica sportists, viņš vēl nav gatavs par visiem 100%, bet ar komandu uz šo posmu devies, lai saprastu, kādā viņš ir gatavībā un kādu plānu sastādīt atlikušajai sezonas daļai.

Sezonas pirmajā posmā Pokļukā Ratorgujevs guva 16.vietu sprintā, bet pēc tam labākajā trīsdesmitniekā individuālajās sacensībās vēl nav iebraucis, turklāt otro etapu Hohfilcenē viņš noslēdza priekšlaicīgi, nestartējot iedzīšanā.

Šis posms svētdien noslēgsies ar stafetes sacensībām.

Starpsezonā Rastorgujevs noalgoja kādreizējo norvēģu biatlonistu un tagadējo treneri Frūdi Andresēnu, kurš savulaik izcīnījis trīs medaļas olimpiskajās spēlēs. Līdz ar to Latvijas sportists pārtrauca sadarbību ar savu ilggadējo treneri Intaru Berkuli.

Rastorgujevs pēc olimpiskajām spēlēm Phjončhanā, kur neizdevās nostartēt tā kā cerēts, bijis dziļās pārdomās par savu nākotni Latvijas biatlonā. Olimpiādē viņš labāko rezultātu sasniedza iedzīšanas distancē, kur ieņēma 12.vietu. Vēl viņš sprintā palika 24.vietā, distancē ar masu startu ieņēma 28.pozīciju, bet 20 kilometru individuālajā distancē ar sešām kļūdām šaušanā bija vien 59.pozīcijā.

Savukārt Pasaules kausa kopvērtējumā Rastorgujevs ieņēma 13.vietu, kas ir viņa karjeras rekords. Sezonas septītajā posmā Kontiolahti viņš sprinta sacensībās izcīnīja otro vietu, šāda līmeņa sacensībās uz goda pjedestāla kāpjot otro reizi karjerā.

Bendikai jaunā Pasaules kausa sezona sākās lieliski, jo pirmajā posmā viņa izcīnīja augsto piekto vietu 15 kilometru individuālajā distancē, šajā disciplīnā sasniedzot karjeras rekordu. Viņa šāda līmeņa sacensībās piekto vietu izcīnīja arī 2016.gada februārī, kad Kanādā sprintā bija piektā. Piektā pozīcija ir visu laiku augstākais rezultāts Latvijas sieviešu biatlona vēsturē, jo savulaik veiksmīgākā latviešu biatloniste Madara Līduma Pasaules kausa posmos nespēja karjeras laikā izcīnīt augstāku vietu par desmito.

Tiesa, nākamajā posmā Hohfilcenā, Austrijā, Bendika nevienā no disciplīnām nespēja iekļūt labāko trīsdesmitniekā, bet trešajā posmā Nove Mesto viņa guva 25.vietu sprintā.

Bendika iepriekšējā sezonā Pasaules kausa kopvērtējumā palika 55.vietā, savukārt Phjončhanas olimpiskajās spēlēs viņa nevienā no distancēm nespēja ielauzties labāko trīsdesmitniekā.

Pasaules kausa izcīņā šajā sezonā kopumā būs deviņi posmi, tostarp pasaules čempionāts, kas martā notiks Estešundā, Zviedrijā. Savukārt sezona noslēgsies uzreiz pēc tam nākamajā etapā Norvēģijā.