Bendikai un Buliņai gaidāms starts PK sacensībās sprintā

12/03/2021 08:56
Baiba Bendika

Šodien ar 7,5 kilometru sprinta sacensībām Nove Mesto turpināsies pasaules kausa devītais posms biatlonā. Sacensības sievietēm sāksies plkst.18.30 pēc Latvijas laika, tiešraidēs tās translējot Latvijas Televīzijas 7.kanālam. Baiba Bendika trasē dosies ar 46.numuru, bet Sanitai Buliņai būs 73.numurs. Sprintam pieteikušās 104 biatlonistes.

Bendikai šis ir viens no veiksmīgākajiem nogriežņiem karjerā, jo februārī pasaules čempionātā viņa masu startā pirms pēdējās šaušanas bija medaļu pozīcijā, bet finišā izcīnīja devīto vietu. Sprintā planētas meistarsacīkstēs viņa bija 26.vietā, bet pirms tam Eiropas čempionātā izcīnīja zelta medaļu. Atsevišķi Pasaules kausā cēsniecei šīs sezonas labākais rezultāts sprintā ir Hohfilcenē izcīnītā 20.pozīcija.

2015./2016.gada PK posmā Kenmoras trasē Kanādā Bendika tieši sprintā sasniedza Latvijas sieviešu biatlona vēsturē augstāko vietu PK sacensībās – piekto. Trīs sezonas vēlāk viņa Pokļukā šo pašu pozīciju sasniedza individuālajā distancē. Pagājušajā nedēļā sprintā viņa ieņēma 59.pozīciju, par mata tiesu kvalificējoties iedzīšanai. Uz Nove Mesto Bendika devās no pasaules čempionāta distanču slēpošanā, kur desmit kilometru sacensībās brīvajā stilā ar intervālu startu izcīnīja augsto 35.pozīciju.

Buliņa pirms atgriešanās Pasaules kausa apritē startēja pasaules junioru čempionātā, kur sprintā ieņēma 44.vietu, bet pagājušajā nedēļā turpat Nove Mesto viņa bija simtā. Pasaules kausa sprinta sacensībās viņa labāko rezultātu sasniedza Hohfilcenē, izcīnot 64.pozīciju. Sprinta disciplīnas kopvērtējuma pēc astoņām no desmit sacensībām vadībā ar 388 punktiem ir Tirila Ekhofa, viņai ar 302 punktiem seko tautiete Marte Ulsbū-Reiselanna, kamēr trešo vietu ar 291 punktu ieņem zviedriete Hanna Ēberja. Bendika ar 56 punktiem ieņem 44.pozīciju.

Visu disciplīnu kopvērtējuma līdere ar 863 punktiem ir Ekhofa, Ulsbū-Reiselanna iekrājusi 795 punktus, bet Ēberja seko ar 770 punktiem. Bendika ar 125 punktiem ierindojas 42.pozīcijā. Jau ziņots, ka antidopinga noteikumu pārkāpumu dēļ pagaidu diskvalifikāciju saņēmis Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs. Ceturtdien desmit kilometru sprintā startēja Aleksandrs Patrijuks un Edgars Mise, kuri bija attiecīgi 94. un 101.vietā. Sestdien notiks iedzīšana, bet svētdien – sacensības jauktajā stafetē un jauktajā pāru stafetē. Pēc diviem Pasaules kausa posmiem Nove Mesto sezonas izskaņa paredzēta marta otrajā pusē Estešundā.