Bendikai un Patrijukam starts PČ jauktajā pāru stafetē

18/02/2021 09:41
Baiba Bendika

Latvijas biatlonisti Baiba Bendika un Aleksandrs Patrijuks Slovēnijā pasaules čempionātā šodien aizvadīs sacensības jauktajā pāru stafetē. Biatlonisti sacensības sāks plkst.16.15, un tās tiešraidē translēs Latvijas Televīzijas 7.kanāls. Latvijas izlase dosies cīņā ar 18 starta numuru 28 komandu konkurencē.

Pirmo un trešo posmu Latvijai veiks Patrijuks, otro un ceturto – Bendika. Latvijas izlases labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs šīs sacensības nolēmis izlaist. Latvija šosezon Pasaules kausa ieskaitē startējis vienīgajā pāru jauktajā stafetē janvāra sākumā Oberhofas trasē Vācijā, kur 25 duetu konkurencē ieņēma 18.vietu. Latvija startēja tieši tādā pašā sastāvā, kāds paredzēts pasaules meistarsacīkstēs.

Uzvarēja šajās sacensībās Francijas duets Žūlija Simona un Emiljēns Žaklēns. Otrie bija zviedri Hanna Ēberja un Sebastians Samuelsons, trešie – norvēģi Tirila Ekhofa un Juhanness Tīngnēss Bē. Eiropas čempionātā Polijas trasē Dušņikizdrojā Latvija ar Anniju Keitu Sabuli un Robertu Slotiņu sastāvā ieņēma 24.vietu 27 komandu konkurencē.

Savukārt pagājušogad Pokļukā ar Rastorgujeva un Bendikas līdzdalību Latvija izcīnīja augsto septīto vietu 26 pāru sacensībās. Uzvarēja Francija, otrā pārsteidzoši bija Igaunija, trešā – Austrija. Pērn pasaules čempionātā Antholcā Latvija ar Rastorgujevu un Bendiku ierindojās 17.vietā 30 komandu vidū. Uzvarēja Norvēģija, apsteidzot Vāciju un Franciju.

Pasaules kausa kopvērtējumā jauktajās stafetēs pagājušajā sezonā uzvarēja Norvēģija, apsteidzot Franciju un Vāciju. Čempionāta turpinājumā sestdien būs stafetes, bet svētdien sacensību noslēgumā būs spēkošanās distancēs ar kopēju startu. Pēc planētas meistarsacīkstēm būs divi Pasaules kausa posmi Nove Mesto, bet sezonas izskaņa paredzēta marta otrajā pusē Estešundā.