Bendikai vāja precizitāte šaušanā stāvus PK sprinta disciplīnā

Baiba Bendika, sportazinas.com
Baiba Bendika | Foto: IBU

Pasaules kauss

Latvijas biatloniste ceturtdien Vācijā notiekošajā Pasaules kausa (PK) sestajā posmā 7,5 kilometru sprinta disciplīnā ierindojās 48.vietā, kamēr Sanita Buliņa finišēja 91.pozīcijā.

Uzvaru sprintā izcīnīja norvēģiete Tirila Ekhofa, kura tuvāko sekotāju Doroteju Vīreri no Itālijas apsteidza par 9,3 sekundēm. Trešo vietu ar 12,6 sekunžu atpalicību izcīnīja Liza Terēze Hauzere no Austrijas. Francūziete Žistīne Brezā ierindojās ceturtajā vietā, bet aiz viņas finišēja tautiete Anaisa Ševaljē un Franciska Preisa no Vācijas.

Bendika pirmajā šautuvē aizvēra visus mērķus un uzrādīja 22.ātrāko laiku. Pirms šaušanas stāvus Bendika spēja pakāpties uz 19.vietu, bet īsi pēc tam sekoja trīs kļūdas, kas sportistei liedza ielauzties labāko 40 sportistu vidū. Viņa puskilotmeru līdz finišam bija noslīdējusi uz 51.vietu, bet distanci noslēdza trīs pozīcijas augstāk. Biatloniste līderei zaudēja vienu minūti un 54 sekundes, bet distancē uzrādīja 18.ātrāko laiku.

Sanita Buliņa pirmajā ugunslīnijā pieļāva trīs kļūdas, bet otrajā šāva precīzi, finišu līniju sasniedzot 91.vietā. Buliņa uzvarētājai zaudēja četras minūtes un deviņas ar pusi sekundes, bet distancē viņai 85.ātrākais solis.

Tikmēr bez rezultāta palika norvēģiete Ingrīda Lanmarka Tandrevolla. Viņa pēc otrās šaušanas negaidīti saļima, bet drīz vien pie viņas piesteidzās komandas personāls, kā arī mediķi. Vēlāk noskaidrojās, ka sportistes veselībai, visticamāk, briesmas nedraud. Kopumā dāmu konkurencē finiša līniju sasniedza 98 sportistes.

Latvijas sieviešu izlases līdere Bendika saslimšanas ar Covid-19 dēļ pirmos divus Pasaules kausa posmus šosezon izlaida. Divos posmos Austrijas trasē Hohfilcenē viņa ar vienu un pieciem soda apļiem sprintā ierindojās attiecīgi 20. un 85.vietā. Iepriekšējā posmā Oberhofā Bendika ar divām kļūdām šaušanā sprintā ierindojās 21.vietā. Iepriekšējā sezonā Bendika Pasaules kausā piedalījās astoņās sprinta sacensībās. Augstākais sasniegums ar vienu garām aizšautu lodi bija 12.vieta pasaules meistarsacīkstēs Itālijas trasē Antholcā, kā arī 15.vieta sezonas pēdējā posmā Kontiolahti.

2015./2016.gada PK posmā Kenmoras trasē Kanādā Bendika tieši sprintā sasniedza Latvijas sieviešu biatlona vēsturē augstāko vietu PK sacensībās – piekto. Buliņai pirmajās no sprinta sacensībām Hohfilcenē tikai četru vietu un 10,5 sekunžu pietrūka, lai ar ideālu šaušanu jau ar pirmo paņēmienu iekļūtu iedzīšanas sacensībās – 64.vieta 109 sportistu vidū. Otrajā posmā Hohfilcenē viņai četras kļūdas šaušanā un 103.vieta, bet aizvadītajā nedēļā Oberhofā Buliņa ierindojās 99.vietā.

Pēc sešām sprinta sacensībām disciplīnas kopvērtējuma vadībā ar 268 punktiem ir norvēģiete Ekhofa, par sešiem punktiem mazāk ir Martei Ulsbū-Reiselannai, kamēr 260 punktus iekrājusi Zviedrijas pārstāve Hanna Ēberja. Bendika ar 41 punktu ierindojas 45.pozīcijā. Pasaules kausa kopvērtējuma līdere ar 543 punktiem ir Ulsbū-Reiselanna, Ekhofa seko ar 526 punktiem, bet Ēberja iekrājusi 502 punktus. Bendikas rēķinā 55 punkti un 47.pozīcija. Pagājušajā sezonā sprinta kopvērtējumā nepārspēta palika vāciete Denīze Hermane, bet Lielo kristāla globusu ieguva itāliete Doroteja Vīrere.

Trešdien sprinta sacensībās vīriešiem Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs ar vienu “pūdeli” desmit šāvienos ierindojās 12.vietā, kas ir augstākā viņa izpildījumā Pasaules kausa sacensībās kopš 2019.gada marta, kad viņš Norvēģijas trasē Holmenkollenā ierindojās 11.vietā 15 kilometru distancē ar kopēju startu. Aleksandrs Patrijuks sprintā ierindojās 87.vietā un Edgars Mise – 94.vietā 100 dalībnieku konkurencē.

Piektdien notiks 4×7,5 kilometru stafete vīriešiem, bet sestdien 4×6 kilometru stafete norisināsies sievietēm. Posma noslēgumā svētdien vīrieši un sievietes sacentīsies distancē ar kopēju startu. Sezonas turpinājumā iecerēts Pasaules kausa etaps Antholcā. Februārī pasaules čempionātu uzņems Pokļuka, pēc tam būs divi Pasaules kausa posmi Nove Mesto, bet sezonas izskaņa paredzēta marta otrajā pusē Oslo.

IBU kauss, vīrieši

Latvijas biatlonists Kirils Matjuhins ceturtdien Vācijā Starptautiskās Biatlona savienības (IBU) kausa pirmā posma sprinta sacensībās ierindojās 73.vietā, bet Annija Keita Sabule un Ieva Pūce finišēja attiecīgi 113. un 118.vietā.

Neilgi pēc dāmu sprinta sacensībām trasē desmit kilometrus mērot devās arī vīri. Uzvaru vīru konkurencē izcīnīja norvēģis Aleksandrs Fjelds Andersens, bet viņa tautietis Filips Andersens zaudēja 11,9 sekundes. Arī trešo vietu izcīnīja Norvēģijas pārstāvis, 18,8 sekundes no uzvarētāja atpaliekot Sivertam Gutormam Bakenam.

Matjuhins pirmajā ugunslīnijā pieļāva vienu kļūdu, bet otrajā šāva nekļūdīgi un līderim zaudēja trīs minūtes un 14,4 sekundes, kas ļāva ieņemt 73.vietu. Divas pozīcijas zemāk ierindojās Renārs Birkentāls, bet uzreiz aiz viņa – Rūdis Balodis.

Birkentāls pirmajā šautuvē pieļāva divas kļūdas, bet otrajā vēl vienu un ierindojās 75.vietā, līderim zaudējot trīs minūtes un 17,1 sekundi. Balodis vienīgo mērķi neaizvēra pirmajā ugunslīnijā, no Birkentāla atpalika nedaudz vairāk nekā trīs ar pusi sekundes un ierindojās 76.vietā. Kopumā sacensībām bija pieteikušies 148 sportisti, bet finišu sasniedza par diviem mazāk.

Iepriekš dāmu konkurencē Sabule guļus mērķim garām raidīja divas lodes, stāvus – vēl vienu un finišēja aiz uzvarētājas Tatjanas Akimovas no Krievijas četras minūtes un 50,8 sekundes. Pūce katrā no divām ugunslīnijām kļūdījās pa divām reizēm un no Akimovas atpalika sešas minūtes un 24,5 sekundes. Visu goda pjedestālu ieņēma Krievijas sportistes, otrajā vietā finišējot Valērijai Vasņecovai un trešajā – Anastasijai Ševčenko.

Tikai nedaudz augstāk par latvietēm savā debijā IBU sacensībās finišēja olimpiskā čempione distanču slēpošanā Stīna Nilsone, kura Phjončhanas spēlēs 2018.gadā izcīnīja četras medaļas, svinot uzvaru sprintā. 27 gadus vecā sportiste ar pieciem soda apļiem, no kuriem četri nopelnīti stāvus šaušanā, finišēja 99.vietā, no Akimovas atpaliekot trīs minūtes un 48,6 sekundes. Sacensībās startēja 130 sportistes.

 

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par