Rastorgujevs klasikā paliek soli aiz TOP 20, Bendikai vieta astotajā desmitā

09/03/2023 19:04
Andrejs Rastorgujevs

Andrejs Rastorgujevs ceturtdien Zviedrijā Pasaules kausa posmā biatlonā, pieļaujot trīs kļūdas šaušanā, ieņēma 21.vietu 20 kilometru distancē individuālajā disciplīnā, Aleksandrs Patrijuks ierindojās 43.pozīcijā, bet Edgars Mise noslēdza sacensības 77.vietā.

Uzvaru izcīnīja Vācijas biatlonists Benedikts Dols, kurš spēja sašaut visus mērķus un finišu sasniedza pēc 48 minūtēm un 43,4 sekundēm. Otro vietu, pieļaujot vienu kļūdu un atpaliekot no uzvarētāja minūti un 9,1 sekundi, ieņēma itālis Tomasso Džakomels, bet Norvēģijas biatlonists Vetle Šostads Kristiansens arī nesašāva vienu mērķi un, zaudējot minūti un 11,5 sekundes, ierindojās trešajā pozīcijā.

Rastorgujevs sāka bez kļūdām pirmajās divās šautuvēs, trešajā kļūdījās vienreiz, bet pēdējā ugunslīnijā nesašauts palika pirmais un pēdējais mērķis. Viņš finišu sasniedza par trīs minūtēm un 57,6 sekundēm vēlāk. Savukārt Patrijuks pirmajās trīs šaušanās spēja aizvērt visus mērķus, taču pēdējā kļūdījās divas reizes un finišā zaudēja vācietim piecas minūtes un 30,9 sekundes. Tikmēr Mise pirmajā šautuvē kļūdījās vienu reizi, otrajā un ceturtajā nesašāva divus mērķus, bet trešajā bija nekļūdīgs un piekāpās uzvarētājam desmit minūtes un 27,3 sekundes.

Pirmajā posmā uzvaru šajā disciplīnā svinēja Zviedrijas pārstāvis Martins Ponsiluoma, bet otrajā – Pasaules kausa līderis kopvērtējumā norvēģis Jūhanness Tīngness Bē. Rastorgujevs Rūpoldingā ieņēma septīto vietu, šaušanā kļūdoties tikai reizi. Eiropas meistarsacīkstēs viņš ierindojās 33.vietā, bet pasaules meistarsacīkstēs – 56.vietā, abas reizes sakrājot pa sešām soda minūtēm. Mise Kontiolahti ieņēma 57.vietu, Eiropas čempionātā finišēja 32. un pasaules meistarsacīkstēs – 69.vietā. Patrijuks Kontiolahti ieņēma 90.vietu, sešreiz kļūdoties šaušanā, bet Rūpoldingā – 82.vietu. Lencerheidē viņam tika 83.vieta, bet pasaules čempionātā – 74.vieta.

Tikmēr sieviešu 15 kilometru individuālajā distancē Baiba Bendika ar sešām kļūdām šaušanā ieņēma 75.vietu, bet Annija Keita Sabule finišēja 90.vietā.

Bendika pirmo šāvienu raidīja garām mērķim, pēc pauzes netrāpot arī pēdējo šāvienu un krietni iedragājot izredzes uz augstu vietu. Otrajā šaušanā viņa netrāpīja pirmajā mērķī, trešajā – pēdējā, bet pēdējā šautuvē nesašauti palika vēl divi mērķi. Finišā viņa ieņēma 75.vietu, no uzvarētājas Itālijas sportistes Dorotejas Vīreres atpaliekot par astoņām minūtēm un 53,4 sekundēm.

Sabule pirmajā šaušanā aizvēra visus piecus mērķus, otrajā kļūdījās vienreiz, trešajā neaizvēra trešo mērķi, bet pēdējā ugunslīnijā netrāpīja pirmajam un pēdējam mērķim. Tas ļāva Latvijas biatlonistei ierindoties 90.vietā 93 sportistu konkurencē, uzvarētājai zaudējot 12 minūtes un 28,2 sekundes.

Dubultuzvaru svinēja visus 20 mērķus noguldījušās itālietes. Vīrere finišēja pirmā, trasē pavadot 41 minūti un 19,6 sekundes. Par 25,5 sekundēm atpalika Liza Vitoci, bet trešo vietu ieņēma vienu kļūdu šaušanā pieļāvusī vāciete Denīze Hermane-Vika, kura uzvarētājai zaudēja minūti un 38,8 sekundes. Bendika 98 sportistu konkurencē startēja ar desmito, bet Sabule – ar 75.numuru.

Šosezon “klasikā” Bendika Pasaules kausa posmā bija ieņēmusi 44.vietu Kontiolahti, kā arī 12.vietu Eiropas meistarsacīkstēs Lencerheidē un 44.vietu pasaules čempionātā Oberhofā, šaušanā kļūdoties sešreiz. Sabule Rūpoldingā ar sešām soda minūtēm ieņēma 93.vietu. Sezonas pirmajās sacensībās Kontiolahti uzvaru izcīnīja Zviedrijas biatloniste Hanna Ēberja, bet Rūpoldingā uzvarēja Liza Vitoci no Itālijas, H.Ēberjai svinot uzvaru arī pasaules meistarsacīkstēs Oberhofā.

Sestdien notiks vīriešu 4×7,5 kilometru un sieviešu 4×6 kilometru stafetes, bet svētdien – sacensības distancē ar kopēju startu. Nākamnedēļ Pasaules kausa sacensības noslēgsies ar posmu Oslo.