Bendikai vāja precizitāte šaušanā un vieta ārpus TOP 50 15 kilometru individuālajā distancē

16/02/2021 14:57

Latvijas biatloniste Baiba Bendika pasaules čempionātā Slovēnijā netrāpīja piecos no 20 mērķiem un ieņēma 52.vietu 15 kilometru individuālajā distancē, Sanita Buliņa bija 67.vietā un Annija Keita Sabule – 86.vietā.

Latvijas vadošā biatloniste jau pirmajā ugunslīnijā divreiz kļūdījās, pēc pirmās šautuves ierindojoties arī aiz Buliņas un Sabules, kuras šāva precīzi. Katrā nākamajā šaušanā Bendika pievienoja vēl pa vienai kļūdai, neiekļūstot arī Pasaules kausa punktos, kurus saņem 40 labākās biatlonistes. Viņa no uzvarētājas atpalika par piecām minūtēm un 27,6 sekundēm. Distancē viņai bija 25. ātrākais solis.

97 sportistu konkurencē uzvarēja čehiete Markēta Davidova, kurai tā bija pirmā medaļa individuālajās distancēs lielajās sacensībās. Viņa ar prefektu šaušanu finišēja pēc 42 minūtēm un 27,7 sekundēm. Viņa par 27,9 sekundēm apsteidza zviedrieti Hannu Ēberju, kura reizi kļūdījās trešajā šaušanā, un par minūti un četrām sekundēm – norvēģieti Ingrīdu Lanmarku Tandrevollu, kura arī vienreiz kļūdījās šaušanā. Ceturto vietu ieņēma austriete Liza Terēza Hauzere (+1:52,2), piekto – Krievijas Biatlona savienības pārstāve Svetlana Mironova (+2:05,8), sesto -šveiciete Selīna Gasparina (+2:09,6).

Buliņa katrā no nākamajām ugunslīnijām kļūdījās pa reizei, ierindodamās 67 vietā, kas viņai ir augstākā līdzšinējā biatlonistes karjerā pasaules čempionātos. Sabule šaušana stāvus kļūdījās divreiz, šaušanā guļus – reizi, bet pēdējā šaušanā stāvus bija precīza, ierindojoties 86.vietā. Arī viņai tas ir labākais rezultāts pasaules čempionātos līdzšinējā karjerā.

Latvijas sieviešu izlases līdere Bendika pēc saslimšanas ar Covid-19 pirmos divus Pasaules kausa posmus šosezon izlaida. Šīs sezonas pirmās individuālās disciplīnas sacensības Bendika aizvadīja Antholcā, kur pieļāva piecas kļūdas un ierindojās 48.vietā. Pēcāk viņa Eiropas čempionātā Polijas trasē Dušņikizdrojā ar sešām kļūdām ieņēma 41.pozīciju.  Pasaules čempionātā Bendika klasikā labāko rezultātu sasniedza pērn, kad ierindojās 25.vietā. Pasaules kausa ieskaitē viņa individuālajā disciplīnā 2018./19.gada sezonā turpat Pokļukā izcīnīja augsto piekto vietu, kas Bendikai ir karjeras labākais sniegums. Pērn viņa Pasaules kausā Pokļukā klasikā ierindojās 24.vietā, šautuvē nespējot aizvērt divus mērķus.

Buliņai šis ir tikai otrais pasaules čempionāts. Pērn Antholcā viņa nepiedalījās individuālajā distancē, taču šajā pašā trasē šosezon Pasaules kausa ieskaitē ierindojās 87.vietā, kas viņai līdz šim karjerā šajā disciplīnā ir labākais rezultāts. Pasaules čempionātā sprinta disciplīnā Buliņa ar sešām kļūdām šautuvē ierindojās 92.vietā un nekvalificējās iedzīšanas sacensībām.

Tikmēr Sabulei šī ir debija pasaules čempionātā, tostarp arī individuālajā distancē. Eiropas čempionātā viņa ierindojās 103.vietā, bet iepriekš Pasaules kausa posmā Kontiolahti viņa ieņēma 94.pozīciju un sasniedza jaunu karjeras labāko rezultātu. Sabule lielāko daļu sezonas startējusi Starptautiskās Biatlona savienības (IBU) kausa sacensībās, bet individuālajā distancē viņa piedalījusies divreiz – Eiropas čempionātā un Kontiolahti.

Pagājušajā sezonā par pasaules čempioni klasikā tika kronēta itāliete Doroteja Vīrere, kurai šautuvēs neizdevās aizvērt divus mērķus. Nepilnas divas ar pusi sekundes Vīrerei zaudēja Vācijas pārstāve Vanesa Hinca, bet bronza tika norvēģietei Martei Ulsbū Reiselannai. Aizvadītajā sezonā individuālajā distancē Pasaules kausa kopvērtējumā uzvaru svinēja Hanna Ēberja no Zviedrijas. Viņa apsteidza Vīreri un trešās vietas ieguvēju no Francijas Žistīni Bresā. Bendika pērn klasikas kopvērtējumā ierindojās 32.vietā.

Čempionāta turpinājumā trešdien būs mači klasiskajā distancē vīriem, ceturtdien notiks pāru stafete, sestdien būs stafetes, bet svētdien noslēgumā būs spēkošanās distancēs ar kopēju startu. Pēc planētas meistarsacīkstēm būs divi Pasaules kausa posmi Nove Mesto, bet sezonas izskaņa paredzēta marta otrajā pusē Estešundā.

Pieslēgties

Dienas fokusā

20/04/2021 21:51

CSKA neatstāj variantus Hārtlija vadītajai “Avangard” un panāk izlīdzinājumu finālsērijā

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Maskavas CSKA šodien panāca izlīdzinājumu Gagarina kausa izcīņas finālsērijā. CSKA ar 3:0 apspēlēja Latvijas hokeja izlases galvenā trenera Boba Hārtlija vadīto Omskas “Avangard”, sērijā rezultātam…