Benitess iztur vien sešus mēnešus un tiek atlaists no “Everton” galvenā trenera amata

16/01/2022 17:29
Nokopēts
Rafaels Benitess

Anglijas futbola premjerlīgas klubs Liverpūles “Everton” pieņēmis lēmumu no galvenā trenera amata atlaist pazīstamo spāņu speciālistu Rafaelu Benitesu, kurš komandu vadīja kopš 2021.gada jūlija, teikts komandas oficiālajā paziņojumā. Vasarā noslēgtā vienošanās ar 61 gadu veco speciālistu paredzēja sadarbību uz trim turpmākajām sezonām.

Benitesa atlaišana saistīta ar kluba neapmierinošajiem sportiskajiem rezultātiem. “Everton” pēc 19 mačiem ieņem 15.vietu premjerlīgā. Komanda pēdējās 13 kārtās piedzīvojusi deviņus zaudējumus un izcīnījusi tikai vienu uzvaru, kas ir sliktākais kluba rādītājs sezonas pusceļā kopš 2005./2006. gada sezonas.

Benitess Everton vadības grožus pārņēma 2021.gada 30.jūnijā, bet iepriekš spāņu trenera darba vieta bija Ķīnas futbola klubā “Dalian Pro”, uz kuras vadības tiltiņa viņš stājās 2019.gada jūlija sākumā, kopumā ar komandu aizvadot 38 spēles. Speciālists darbu klubā pārtrauca koronavīrusa pandēmijas dēļ.

Pirms pārcelšanās uz Ķinu, no 2016. Līdz 2019.gadam Benitess trenēja Ņūkāslas “United”, kur bija ārkārtīgi populārs starp vienības līdzjutējiem. Tāpat spāņu speciālists karjeras laikā vadījis tādus slavenus klubus kā “Valencia”, “Liverpool”, Milānas “Inter”, Londonas “Chelsea”, “Napoli” un Madrides “Real”.

Kopā ar “Liverpool” komandu Benitess 2005.gadā triumfēja UEFA Čempionu līgā, turklāt viņš ir viens rno treneriem, kuriem izdevies uzvarēt UEFA Eiropas līgā, UEFA Superkausā, UEFA Čempionu līgā un Klubu Pasaules kausā.

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām