Benzemā kāpj “Real” labāko snaiperu sarakstā, madridieši triumfē UEFA Superkausā

10/08/2022 23:57
Madrides

Spānijas futbola klubs Madrides “Real” šodien Somijas galvaspilsētā Helsinkos triumfēja UEFA Superkausa mačā. Madridieši ar 2:0 pieveica Vācijas komandu Frankfurtes “Eintracht”.

Mačā, kurā spēkojās pagājušās sezonas Čempionu un Eiropas līgas spēcīgākās komandas, un kuru deleģēja Latvijas Futbola federācijas (LFF) ģenerālsekretārs Arturs Gaidels,  ar vārtu guvumiem “Real” labā izcēlās Dāvids Alaba un Karims Benzemā. Francijas uzbrucējam šie bija 324. vārti kluba rindās. Tas Madrides kluba vēsturē ir otrais visu laiku labākais rādītājs.

Mača ievadā Frankfurtes vienības pussargs Daiči Kamada 14.minūtē nokļuva aci pret aci ar “Real” vārtsargu Tibo Kurtuā un sita vārtu labajā apakšējā stūrī, taču vārtsargs bumbu atvairīja. Trīs minūtes vēlāk “Real” uzbrucējs Vinisiuss Žuniors bumbu raidīja vārtu labajā apakšējā stūrī, taču pretinieku spēlētājs bumbu atvairīja.

Vārti tika gūti 37.minūtē. Vispirms Vinisiusa sitienu Vācijas komandas vārtsargs Kevins Traps atvairīja, bumbai pēc tam atsitoties pret pārliktni, bet pēc Tonija Krosa izpildītā stūra sitiena Kazemiru ar galvu bumbu pāradresēja Davidam Alabam, kurš to iesita vārtos, – 1:0 “Real” labā.

41.minūtē pēc vēl vienas Krosa piespēles vārtus varēja gūt Karims Benzemā, taču bumba pēc viņa sitiena lidoja nedaudz garām vārtu kreisajam stūrim.

55.minūtē pēc bumbas centrējuma soda laukumā pie tās pirmais tika Žuniors, taču viņa raidījumu vārtu vidū atvairīja Traps. 61.minūtē ar patālu sitienu pa pārliktni trāpīja Kazemiru. 64.minūtē viena no retajām vārtu gūšanas iespējām bija “Eintracht”. Ansgars Knaufs devās soda laukumā, taču sitiens vārtu labajā apakšējā stūrī sanāca vājš, un Kurtuā bumbu tvēra.

Jau nākamajā uzbrukumā pretējiem vārtiem Žuniors pa kreiso pusi nokļuva līdz soda laukumam, iedriblēja tajā un piespēlēja bumbu Benzemā, kurš metru iekš soda laukuma raidīja bumbu vārtu kreisajā stūrī. Bumba skāra vārtsarga Trapa labo roku, taču kavēt vārtu zaudējumu Frankfurtes komandas vārtuvīrs nespēja.

Abas komandas kādā no Eiropas klubu turnīriem tikās pirmo reizi kopš 1960.gada Eiropas kausa fināla, kurā “Real” futbolisti izcīnīja savu piekto titulu pēc kārtas, uzvarot ar 7:3. Šī bija pirmā reize, kad Somija uzņēma kādu no Eiropas klubu turnīru izšķirošajiem mačiem. 2009. gadā šajā valstī risinājās Eiropas čempionāta finālturnīrs sievietēm. “Real” panākumiem bagātāko Superkausa komandu vidū panāca “Barcelona” un “AC Milan”. Visas trīs tagad ir uzvarējušas pa piecām reizēm.

Pērn UEFA Superkausā pēcspēles sitienu sērijā Londonas “Chelsea” pārspēja Spānijas “Villareal”.