Bertāna līgumā bija paredzēts bonuss par dažu statistikas rādītāju sasniegšanu

Dāvis Bertāns, sportazinas.com
Dāvis Bertāns | Foto: Vašingtonas "Wizards"

Nacionālās basketbola asociācijas () kluba Vašingtonas “Wizards” basketbolista Dāvja Bertāna kontrakts paredzēja bonusu 250 tūkstošu ASV dolāru (221,4 tūkstoši eiro) apmērā, ja viņam izdotos sasniegt noteiktus rādītājus, ziņo “The Athletic” žurnālists Freds Kacs.

Lai to nopelnītu, latvietim bija jāizpilda sekojošie nosacījumi: jāaizvada vismaz 70 mačus; precīzi jāiemet vismaz 165 tālmetienus; jāizcīna vidēji vismaz 6,5 atlēkušās bumbas aizsardzībā 36 minūšu laikā.

Apskatnieks nemin, vai šie nosacījumi attiecas uz visu sezonu, vai tikai uz pamatturnīru. Ja tiek skaitītas tikai pirmā posma mači, tad Bertāns apstājies jau pirmajā punktā, jo šosezon viņš laukumā devies vien 54 cīņās. Marta vidū sezona tika apturēta koronavīrusa Covid-19 pandēmijas dēļ. Sezonas atsākšanas plāns paredz 22 komandām aizvadīt pa astoņiem mačiem pamatturnīra, līdz ar ko sasniegt 70 spēļu atzīmi nav iespējams.

Taču, ja tas tomēr izdotos, latvietim būtu problemātiski izpildīt nosacījumu par atlēkušajām bumbām, jo šosezon viena mača laikā Bertāns vidēji izcīnījis 3,9 bumbas zem groziem aizsardzībā, kas ir stipri tālu no caurmērā 6,5 bumbām aizsardzībā 36 minūšu laikā.

Tālmetienu prasību Bertāns gan jau ir izpildījis, precīzi realizējot 200 no 472 trīs punktu metieniem jeb 42,4%.

Latvietim šī ir ceturtā sezona NBA. No 2016. līdz 2019. gadam viņš spēlēja Sanantonio “Spurs”, bet 2019. gada 6. jūlijā Bertāns tika aizmainīts uz “Wizards”. Viņa sezonas alga ASV galvaspilsētā ir septiņi miljoni dolāru jeb 6,2 miljoni eiro.

Pēc sezonas “latviešu lāzers” kļūs par neierobežoti brīvo aģentu. Iepriekš vairāki apskatnieki pauduši viedokli, ka Bertāna nākamajā līgumā sezonas algas ailītē būs ierakstīts astoņu ciparu skaitlis, norādot, ka viņš, visticamāk, pelnīs vairāk par 10 miljoniem dolāru vienā sezonā. Tikmēr “Wizards” vienība pauda velmi saglabāt Bertānu komandas rindās.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par