Bertāna pārstāvētā “Dariššafaka Doguš” noslēdz dalību šīs sezonas ULEB Eirolīgā

28/04/2017 22:54

Sezonu UELB Eirolīgas turnīrā piektdien noslēdza latvieša Daira Bertāna pārstāvētais Turcijas basketbola klubs Stambulas “Dariššafaka Doguš”, kas cieta neveiksmi ceturtdaļfināla sērijā.

Sērijas ceturtajā mačā “Dariššafaka Doguš” savu skatītāju priekšā ar 78:89 (21:24, 17:21, 20:27, 20:17) piekāpās titulētajam Spānijas klubam Madrides “Real”, sērijā līdz trim uzvarām ciešot neveiksmi ar 1-3.

Madrides klubs ULEB Eirolīgas finālčetriniekā iekļuvis piekto sezonu pēc kārtas.

Bertāns šajā mačā laukumā pavadīja 28 minūtes un astoņas sekundes, kuru laikā guva astoņus punktus. Latvietis grozā raidīja divus no četriem trīspunktniekiem un divus no trim “sodiņiem”. Tāpat basketbolista rēķinā viena rezultatīva piespēle, viena pārtverta bumba, viena kļūda, divas piezīmes un viens izprovocēts noteikumu pārkāpums, kas ļāva tikt pie pieciem efektivitātes punktiem.

Lai arī “Dariššafaka Doguš” šo maču sāka apņēmīgi, izvirzoties vadībā ar 5:0, “Real” turpmākajās minūtēs guva 11 punktus pēc kārtas un pārņēma iniciatīvu. Tiesa, komandas kopumā cīnījās līdzvērtīgi, bet Madrides klubs pirmo puslaiku noslēdz ar septiņu punktu pārsvaru (45:38). Otrajā puslaikā Stambulas vienībai lauzt cīņas gaitu neizdevās, jo tā vadību nepārņēma ne reizi, turklāt iniciatīva vēlreiz bija nonākusi pretinieku rokās, kas viņiem ceturtās ceturtdaļas ievadā ļāva atrauties jau līdz 17 punktu atstatumam (77:60).

“Dariššafaka Doguš” gan pakāpeniski rezultāta starpību samazināja, bet Vils Klaibērns iemeta divpunktnieku, kas, sākoties pēdējām divām pamatlaika minūtēm, mājiniekiem ļāva atrasties vairs tikai sešu punktu atstatumā (76:82). Tiesa, turpinājumā “Real” gan nepieļāva nekādas vaļības un nodrošināja iekļūšanu turnīra finālčetriniekā.

“Dariššafaka Doguš” sastāvā rezultatīvākais ar 25 punktiem bija Bredlijs Vanameikers, kamēr Skotijs Vilbekins pievienoja 14 punktus. Savukārt “Real” labā Serhio Ļuļs izcēlās ar 17 punktiem, bet pa 15 guva Entonijs Rendolfs un Trejs Tomkinss.

Bertāns šogad bija trešais latvietis vēsturē, kurš iekļuvis Eirolīgas izslēgšanas turnīrā, kopš to no gadsimta sākuma organizē Eiropas Basketbola līgu savienība (ULEB). Tikmēr pērn viņa brālis Dāvis Bertāns, pārstāvot Spānijas vienību Vitorijas “Laboral Kutxa”, kļuva par pirmo Latvijas basketbolistu, kurš iekļuvis Eirolīgas finālčetriniekā.

Pirms tam ULEB Eirolīgas izslēgšanas turnīrā bija spēlējis arī Jānis Blūms, kurš 2012.gadā ar Spānijas komandu Bilbao “Gescrap Bizkaia” un 2015.gadā ar Atēnu “Panathinaikos” no Grieķijas zaudēja ceturtdaļfinālā.

Piektdien tiek aizvadīta vēl viena ULEB Eirolīgas ceturtdaļfināla sērijas ceturtā spēle, kurā cits Stambulas klubs Stambulas “Anadolu Efes” uzņem Pireju “Olympiacos” no Grieķijas. Šajā sērijā ar 2-1 vadībā atrodas Turcijas komanda.

Pirms tam iespēju spēlēt finālčetriniekā bija jau nodrošinājušas čempione Maskavas CSKA un vicečempione Stambulas “Fenerbahce”. Maskavas klubs sērijā ar 3-0 pārspēja Vitorijas “Baskonia”, kamēr “Fenerbahce” ar tādu pašu rezultātu pārspēja Grieķijas komandu Atēnu “Panathinaikos Superfoods”.

Līdz ar to divās sērijās uzvarētāji vēl nav zināmi, bet finālčetrinieka sacensības no 19. līdz 21.maijam izspēlēs Stambulā arēnā, kas pāris mēnešus vēlāk rudenī uzņems Eiropas čempionāta finālturnīru.