Bertāna pārstāvētā “Olimpia” Eirolīgas mačā apspēlē Pasečņiku un “Herbalife”

02/02/2019 00:35

Latviešu basketbolists Dairis Bertāns piektdien guva sešus punktus ULEB Eirolīgas 21.kārtas spēlē, palīdzēdams Milānas “Olimpia” komandai viesos pārspēt Grankanārijas “Herbalife”, kuras rindās deviņus punktus iemeta Anžejs Pasečņiks.

Milānas komanda viesos pagarinājumā svinēja uzvaru ar rezultātu 106:104 (27:28, 12:18, 29:21, 22:22, 17:15), sarūpējot pretiniekiem sesto zaudējumu pēc kārtas.

Bertāns šajā mačā laukumā pavadīja 11 minūtes un sešas sekundes, kuru laikā realizēja abus divus tālmetienus. Rūjienietis ir Eirolīgas precīzākais tālmetienu izpildītājs.

Tāpat viņš izcīnīja divas atlēkušās bumbas, divas reizes pārkāpa noteikumus un izprovocēja divas piezīmes, tikdams pie astoņiem efektivitātes koeficienta punktiem.

Savukārt Pasečņiks 22 minūtes un 31 sekundes laikā grozā raidīja četrus no septiņiem divpunktu metieniem un vienu no pieciem tālmetieniem.

Viņa kontā bija arī sešas atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles, viena kļūda, viens bloķēts metiens, četras piezīmes un seši izprovocēti noteikumu pārkāpumi, kas deva 12 efektivitātes koeficienta punktus.

“Olimpia” komandā rezultatīvākais ar 24 punktiem bija serbs Vladimirs Micovs, bet pa 22 punktiem guva divi amerikāņi – Maiks Džeimss un komandas jaunieguvums Džeimss Nanalijs.

Laukuma saimniekiem ar 28 punktiem atzīmējās zviedrs Markuss Ēriksons, kurš iemeta piecus no 11 tālmetieniem.

Pasečņikam bija liela loma pagarinājuma panākšanā, jo latvietis pamatlaika pēdējās sekundēs izcīnīja atlēkušo bumbu, kuru piespēlēja tālāk Ēriksonam, zviedram 2,9 sekundes pirms finālsvilpes panākot 89:89. Viesiem līdz ar pēdējo sekundi tālmetienu izpildīja Nanalijs, bet viņš nebija precīzs.

Tādējādi cīņa turpinājās papildlaikā, kurā latviešiem nebija loma, bet uzvaru ar 106:104 svinēja Milānas vienība, kuras uzvarā lielu artavu ar precīzajiem soda metieniem deva Nanalijs.

Milānas komanda jau pirmajā puslaikā palika bez viena no līderiem Artūra Gudaiša, lietuviešu centra spēlētājam gūstot smagu traumu. Tāpat maču nepabeidza Džeimss, kurš piecas minūtes pirms pamatlaika beigām saņēma otro tehnisko piezīmi un tika izraidīts no zāles.

Tikmēr Žanis Peiners piektdien guva septiņus punktus, kamēr viņa pārstāvētā Stambulas “Darussafaka” savā laukumā ar rezultātu 82:86 (16:23, 22:30, 21:19, 23:14) sīvā cīņa piekāpās Eirolīgas čempionei Madrides “Real”.

Peiners laukumā pavadīja 19 minūtes un 33 sekundes, kuru laikā realizēja vienu no diviem divpunktu metieniem un piecus no sešiem soda metieniem, bet aizmeta garām savu vienīgo tālmetienu.

Tāpat viņš izcīnīja sešas atlēkušās bumbas, izprovocēja četras piezīmes un tika pie 14 efektivitātes koeficienta punktiem.

Stambulas vienībā rezultatīvākais ar 27 punktiem bija amerikānis Tonijs Duglass, bet 18 punktus guva viņa tautietis Džeremijs Evanss. Viesiem pa 15 punktiem guva divi ASV basketbolisti Trejs Tompkinss un slovēņu naturalizētais Entonijs Rendolfs.

Citā mačā pārliecinošu uzvaru svinēja Krievijas klubs Maskavas CSKA, kas savā laukumā ar rezultātu 99:69 (28:20, 24:27, 20:14, 27:8) sagrāva Adrijas līgas čempioni Podgoricas “Buducnost VOLI” no Melnkalnes. Maskaviešiem ar 26 punktiem izcēlās francūzis Nando de Kolo, bet 17 punktus iemeta Itālijas basketbolists Daniels Hekets.

Tāpat uzvaru izcīnīja Grieķijas čempione Atēnu “Panathiniakos”, kas savu skatītāju priekšā ar rezultātu 88:75 (24:16, 18:21, 19:19, 27:19) apspēlēja Stambulas “Anadolu Efes” no Turcijas. Uzvarētājiem ar 20 punktiem un 13 rezultatīvām piespēlēm atzīmējās Niks Kalatess.

Jau ziņots, ka Jānis Strēlnieks ceturtdien iemeta 13 punktus un Jānis Timma guva vienu punktu, bet viņu pārstāvētā Grieķijas komanda Pirejas “Olympiacos” savā laukumā ar rezultātu 55:76 pārliecinoši piekāpās Rolanda Šmita pārstāvētajai Barselonas “Lassa” no Spānijas.

Tikmēr citā ceturtdien spēlē zaudējumu piedzīvoja Lietuvas flagmanis Kauņas “Žalgiris”, kas izbraukumā ar rezultātu 64:74 piekāpās Krievijas klubam Maskavas apgabala “Khimki”, lai gan pirms noslēdzošās ceturtdaļas atradās vadībā ar 56:47. Citviet negaidītu zaudējumu piedzīvoja kopvērtējuma līdere Stambulas “Fenerbahce” no Turcijas, kas izbraukumā ar 86:90 otrajā pagarinājumā piekāpās Vācijas klubam Minhenes “Bayern”.

Savukārt citā mačā uz rezervistu soliņa palika Latvijas basketbolists Artūrs Kurucs, kura pārstāvētā Spānijas komanda Vitorijas “Kirolbet Baskonia” savā laukumā pārliecinoši ar 97:73 apspēlēja Telavivas “Maccabi” no Izraēlas.

Kopvērtējumā līderpozīcijā ar 18 uzvarām 21 spēlē ir Stambulas “Fenerbahce”, kurai ar 17 panākumiem seko Madrides “Real”, bet tālāk ar 16 uzvarām ir Maskavas CSKA. Aiz pirmā trijnieka ar 13 panākumiem ir Stambulas “Anadolu Efes”, kam ar 12 uzvarām seko Pirejas “Olympiacos” un Barselonas “Lassa”, tām ieņemot pēdējās vietas pirmajā sešiniekā.

Tikmēr 11 panākumi ir Minhenes “Bayern”, kam ar desmit uzvarām seko Vitorijas “Kirolbet Baskonia” un Milānas “Olimpia”, bet deviņi panākumi ir Telavivas “Maccabi”, tai noslēdzot pirmo desmitnieku.

Savukārt Grankanārijas “Herbalife” ar sešām uzvarām ir 14.pozīcijā, bet Stambulas “Darussafaka”, ko pārstāv Žanis Peiners, tikusi pie trim panākumiem, ieņemot pēdējo vietu 16 vienību konkurencē.

ULEB Eirolīgā šosezon, tāpat kā iepriekšējās sezonās, spēlē 16 komandas, kuras aizvadīs divu apļu turnīru, labākajām astoņām tiekot izslēgšanas spēlēs.

Iepriekšējā sezonā par ULEB Eirolīgas čempioni kļuva Madrides “Real” no Spānijas, kas finālā ar 85:80 uzvarēja Turcijas vienību Stambulas “Fenerbahce”, bet trešo vietu izcīnīja Lietuvas basketbola grands Kauņas “Žalgiris”.