Bertāna trīs tālmetieni palīdz “Wizards” izcīnīt astoto uzvaru pēc kārtas, Kurucs traumas dēļ nespēlē (VIDEO)

26/04/2021 07:44
Dāvis Bertāns

Latvijas basketbolists Dāvis Bertāns svētdien guva deviņus punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē, palīdzot Vašingtonas “Wizards” komandai izcīnīt uzvaru. Vašingtonas “Wizards” savā laukumā ar rezultātu 119:110 (27:32, 36:28, 24:33, 32:17) uzveica Klīvlendas “Cavaliers” komandu un izcīnīja astoto uzvaru pēc kārtas. Iepriekšējo reizi vašingtoniešiem tik gara uzvaru sērija bija pirms 20 gadiem, kad komandas sastāvā bija NBA superzvaigzne Maikls Džordans.

Bertāns svētdien spēlēja 34 minūtes un 12 sekundes, realizējot trīs no desmit tālmetieniem un netrāpot grozā divus divpunktu metienus. Viņš arī izcīnīja četras atlēkušās bumbas, vienreiz rezultatīvi piespēlēja un iekrāja +/- rādītājus +25, kas bija labākais rezultāts komandā.

Tieši Bertāna precīzais tālmetiens četras minūtes pirms pamatlaika beigām ievadīja “Wizards” izrāvienu 14:5, kas mājiniekiem nodrošināja uzvaru. Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 33 punktiem bija Bredlijs Bīls, bet 14 punkti, 11 rezultatīvas piespēles un piecas atlēkušās bumbas bija Raselam Vestbrukam, kurš pie “triple-double” nav ticis tikai trīs no pēdējām 17 spēlēm. Savainojuma dēļ “Cavaliers” komandai nevarēja palīdzēt Kolins Sekstons, bet viņa prombūtnē 28 punktus guva Dariuss Garlends un 27 punktus un 12 atlēkušās bumbas pievienoja Džarets Alens.

Vašingtonas komanda ar 27 uzvarām 60 spēlēs nostabilizējusies Austrumu konferences desmitajā vietā, pretendējot uz dalību “play-in” turnīrā, kamēr Klīvlendas vienība ar 21 panākumu 60 cīņās ir 13.pozīcijā. “Wizards” nākamo spēli aizvadīs pirmdien, kad mājās uzņems Bertāna iepriekš pārstāvēto Sanantonio “Spurs”.

Tikmēr cits Latvijas basketbolists Rodions Kurucs svētdien neliela savainojuma dēļ palika ārpus pieteikuma Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) mačā, kurā viņa pārstāvētā Milvoki “Bucks” komanda cieta zaudējumu. “Bucks” viesos ar rezultātu 104:111 (29:26, 22:17, 27:27, 26:41) atzina Atlantas “Hawks” pārākumu. Kurucs savainojis labās rokas bicepsu. Dažas stundas pirms mača viņa dalība spēlē bija zem jautājuma zīmes un treneri nolēma cēsnieku atstāt ārpus pieteikuma.

“Bucks” komandā ar 31 gūtu punktu un 14 izcīnītām atlēkušajām bumbām atzīmējās vienības spožākā zvaigzne Jannis Adetokunbo, 23 punktus guva Kriss Midltons, bet 19 punkti un 11 bumbas zem groziem bija Džrū Holidejam. Mājiniekiem ar 32 punktiem rezultatīvākais bija Bogdans Bogdanovičs, bet lielu artavu uzvarā deva Lū Viljamss, kurš pēdējās septiņās minūtēs realizēja četrus tālmetienus un kopumā mačā guva 15 punktus. “Hawks” komandai potītes traumas dēļ nevar palīdzēt Trejs Jangs.

“Bucks” ar 37 uzvarām 60 mačos ieņem stabilu trešo vietu Austrumu konferencē, bet “Hawks” ar 34 panākumiem 61 duelī ir piektā. Milvoki komandai priekšā vēl trīs izbraukuma spēles, nākamā no tām otrdien pret Šarlotas “Hornets”. NBA pamatturnīrā komandas aizvadīs 72 spēles, kas ir par desmit mazāk, nekā ierasts.