Bertāna un Šteinberga sniegums neglābj viņu klubus no kārtējiem zaudējumiem

15/01/2023 20:01
Dairis Bertāns

Spānija

Latvijas basketbolisti Dairis Bertāns un Mārcis Šteinbergs svētdien guva attiecīgi sešus un piecus punktus Spānijas augstākās līgas (ACB) spēlēs, viņa pārstāvētajām komandām piedzīvojot zaudējumus.

Bertāna pārstāvētā Seviljas “Real Betis” savā laukumā ar rezultātu 71:73 (17:20, 16:16, 21:19, 17:18) atzina Santjago de Kompostelas “Monbus Obradorio” pārākumu. Bertāns šajā cīņā laukumā pavadīja 24 minūtes un 33 sekundes, kuru laikā realizēja divus no trīs tālmetieniem, pieļāva divas kļūdas, četrreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja vienu noteikumu pārkāpumu un tika pie trešā labākā +/- rādītāja komandā (+4). Ar 20 punktiem un 18 atlēkušajām bumbām mājiniekiem izcēlās Volodimirs Geruns, bet 21 punkts un septiņas rezultatīvas piespēles bija Šenonam Evansam, kurš karjeru turpinās Valensijas komandā. Pretiniekiem 19 punktus guva Tomass Skrabs.

Tikmēr Šteinberga pārstāvētā Manrezas “Baxi” izbraukumā ar rezultātu 92:103 (15:23, 36:19, 23:31, 18:30) piekāpās “Valencia” basketbolistiem. Šteinbergs, spēlējot 11 minūtes un 58 sekundes, grozā raidīja savu vienīgo divpunktu metienu un vienu no trīs tālmetieniem, četrreiz pārkāpa noteikumus un tika pie labākā +/- rādītāja komandā (+4). Manrezas komandā pa 17 punktiem guva Devins Robinsons un Martins Gebens, bet uzvarētājiem 21 un 20 punkti bija attiecīgi Havjeram Lopesam-Arestogui un Bojanam Dubļevičam.

Turpretī uzvaru svētdien svinēja Artūra Kuruca pārstāvētā Vitorijas “Baskonia”, kas mājās ar 84:83 (25:17, 14:21, 28:26, 17:19) guva virsroku pār Badalonas “Joventut”. Kurucs 16 minūšu un 49 sekunžu laikā izpildīja divus neprecīzus divpunktu metienus un vienu tālmetienu, atdeva trīs rezultatīvas piespēles, trīsreiz pārkāpa noteikumus un tika pie negatīva +/- rādītāja (-6).

Sestdien Rodijs Mačoha guva divus punktus un izcīnīja sešas atlēkušās bumbas spēlē, kurā viņa pārstāvētā “Fuenlabrada” viesos ar rezultātu 65:110 atzina “Gran Canaria” pārākumu.

Vitorijas klubs ar 13 uzvarām 16 spēlēs turnīra tabulā ieņem trešo vietu, bet Seviljas, Manrezas un Fuenlavradas komandas ar vienādu bilanci 3-13 ir pēdējās trīs pozīcijās 18 vienību konkurencē.

Francija

Rodions Kurucs svētdien Francijas čempionāta spēlē guva 13 punktus, taču tas neglāba viņa pārstāvēto “Strasbourg” no zaudējuma. Strasbūras vienība, kuru vada Latvijas izlases galvenais treneris Luka Banki, izbraukumā ar rezultātu 84:115 (22:29, 20:26, 23:26, 19:34) piekāpās “Paris” basketbolistiem.

Kurucs laukumā bija 32 minūtes un 49 sekundes, kuru laikā grozā meta piecus no astoņiem divu punktu metieniem un vienu no septiņiem tālmetieniem. Viņš statistikā atzīmējās arī ar astoņām atlēkušajām bumbām, četrām rezultatīvām piespēlēm, trīs kļūdām, vienu bloķētu metienu, sakrāja +/- rādītāju -8 un noslēdza maču ar efektivitātes koeficientu 14. Viesu komandā rezultatīvākais ar 21 gūto punktu bija Markuss Kīns, kamēr parīziešu panākumu kaldināja Tairons Voliss, kurš izcēlās ar 31 punktu, un vēl 16 punktus pievienoja Žuans Begarins un Aksels Tupāns.

Jau ziņots, ka Strasbūras vienība nolēma nepagarināt līgumu ar latviešu centra spēlētāju Kasparu Bērziņu, kurš komandai pievienojas novembra sākumā uz laiku, kamēr no savainojuma atgūsies Ike Udano. Francijas čempionātā latvietis vidēji katrā mačā guva 4,8 punktus un izcīnīja 2,6 atlēkušās bumbas.

Levaluā Perē “Metropolitans 92” ar Anžeju Pasečņiku ar 12 uzvarām 16 spēlēs turnīra tabulā ieņem otro vietu, bet “Strasbourg” ar astoņiem panākumiem 17 mačos ierindojas 11. pozīcijā starp 18 Francijas čempionāta komandām.

Itālija

Andrejs Gražulis svētdien Itālijas A sērijas mačā izcēlās ar 11 punktiem, taču tas neglāba Trento “Dolomiti Energia” no neveiksmes. Trento vienība savā laukumā ar rezultātu 68:84 (13:23, 20:24, 16:17, 19:20) piekāpās Redžo Emīlijas “UnaHotels”, kuras rindās pēc savainojuma vēl nav atgriezies Artūrs Strautiņš.

Gražulis laukumā bija 30 minūtes, kuru laikā grozā meta piecus no septiņiem divu punktu metieniem un vienu soda metienu. Viņš arī izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas, divas reizes rezultatīvi piespēlēja, pārtvēra divas pretinieku piespēles, pieļāva vienu kļūdu, izprovocēja trīs piezīmes, sakrāja +/- rādītāju -21 un noslēdza maču ar labāko efektivitātes koeficientu komandā (22). Mājinieku rindās rezultatīvākais ar 18 gūtajiem punktiem bija Endrū Krofords, kamēr uzvarētāju panākumu kaldināja Osvalds Olisevičus ar 24 punktiem un deviņām bumbām zem groziem.

Citā spēlē Artjoma Butjankova pārstāvētā Skafati “Givova” mājās ar rezultātu 69:81 (13:15, 18:26, 24:11, 14:29) zaudēja Pezāro “Carpegna Prosciutto”. Butjankovs, pavadot laukumā septiņas minūtes, statistikā atzīmējās ar vienu neprecīzu divu punktu metienu un divām piezīmēm, tiekot pie +/- rādītāja -6 un efektivitātes koeficienta -3.

“Dolomiti Energia” ar astoņām uzvarām 15 spēlēs turnīra tabulā ieņem sesto vietu, “Givova” ar sešiem panākumiem un deviņiem zaudējumiem ierindojas 12. pozīcijā, kamēr “UnaHotels” ar bilanci 4-11 atrodas 16.vietā 16 komandu konkurencē. Pagājušajā sezonā par Itālijas čempioni kļuva Milānas “AX Emporio Armani Olimpia”.