Bertānam 11 gūti punkti ”Spurs” basketbolistu graujošā uzvarā pār pastarīti ”Nets” (+VIDEO)

24/01/2017 09:18

Ņujorka, 24.janv., LETA. Latvijas basketbolists Dāvis Bertāns pirmdien guva 11 punktus, palīdzot Sanantonio “Spurs” komandai Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē viesos pārliecinoši ar 112:86 (27:26, 25:16, 39:27, 21:17) sagraut līgas pastarīti Bruklinas “Nets”.

“Spurs” izcīnīja ceturto uzvaru pēc kārtas, bet šosezon viesos Sanantonio klubs ir ticis pie 19 panākumiem 23 mačos. Savukārt visā līgā pēdējā vietā esošā “Nets” komanda cieta otro zaudējumu pēc kārtas, kā arī 13.neveiksmi pēdējos 14 mačos.

Bertāns nospēlēja 12 minūtes un 16 sekundes, trāpot vienīgo divpunktu metienu un divus no četriem tālmetieniem, kā arī visus trīs “sodiņus”. Tāpat latvietis izcīnīja divas atlēkušās bumbas, izdarīja divas rezultatīvas piespēles un nopelnīja piecas piezīmes, bet, viņam esot laukumā, “Spurs” guva par astoņiem punktiem vairāk nekā ielaida.

“Spurs” šo maču aizvadīja bez vairākiem saviem līderiem, jo Kavai Lenardam, kurš pirmdien tika atzīts par aizvadītās nedēļas labāko NBA spēlētāju Rietumu konferencē, tika dota atpūta, lai gan viņam arī sāp kreisā roka, kamēr Po Gasols, Tonijs Pārkers un Manu Džinobili nevarēja spēlēt veselības problēmu dēļ.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 20 punktiem bija Petijs Milss, Lamarkuss Oldridžs sameta 16 punktus un izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas, bet Deivids Lī pievienoja 15 punktus. Vēl četri basketbolisti, tostarp Bertāns, guva vairāk par desmit punktiem. Savukārt “Nets” rindās Aizija Vaitheds guva 19, bet Šons Kilpetriks 17 punktus, izcīnot arī desmit atlēkušās bumbas zem groziem.

Latvijas basketbolists spēlē iesaistījās pirmās ceturtdaļas beigās. izpildot tālmetienu pret viņu tika pārkāpti noteikumi, kas ļāva Bertānam realizēt trīs soda metienus un panākt 25:24 “Spurs” labā. Viņš nospēlēja arī otrās ceturtdaļas pirmās divas minūtes, tomēr ar rezultatīvām darbībām neizcēlās, kamēr “Spurs” līdz puslaika pārtraukumam iekrāja desmit punktu pārsvaru 52:42.

Pārliecinošās uzvaras pamatus “Spurs” ielika rezultatīvi aizvadītajā trešajā ceturtdaļā, kurā uzvarēja ar 39:27, bet Bertāns nospēlēja šī cīņas nogriežņa pēdējās piecas minūtes, neilgi pirms trešā pārtraukuma realizējot savu pirmo trīspunktu metienu un tobrīd panākot 89:64 viesu labā.

Laukumā latvietis atgriezās arī uz cīņas pēdējām piecām minūtēm, kad mača liktenis jau bija izšķirts, trāpot vēl vienu tālmetienu un pēc Deveina Dedmona teicamas piespēles iemetot vieglu divpunktu metienu.

NBA debitants Bertāns iepriekšējo reizi desmit vai vairāk punktus iemeta 10.janvārī, trīs dienas pēc tam, kad viņš ar 21 punktu pret Šarlotes “Hornets” uzstādīja savu rezultativitātes rekordu.

“Spurs” ar 35 uzvarām 44 spēlēs ieņem otro vietu Rietumu konferencē, bet “Nets” ar deviņiem panākumiem ir pēdējie starp 15 Austrumu konferences komandām, kur 11.vietu ieņem Kristapa Porziņģa pārstāvētā Ņujorkas “Knicks”.

Nākamo maču “Spurs” aizvadīs jau otrdien, kad viesos tiksies ar vienu no Austrumu konferences līderēm Toronto “Raptors”. Savukārt četru izbraukuma spēļu sērija tiks noslēgta piektdien pret Ņūorleānas “Pelicans”.