Bertāns atgriežas laukumā, bet “Darussafaka” zaudē čempioniem CSKA

22/03/2017 20:38

Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns trešdien atgriezās pēc savainojuma izārstēšanas, bet viņa pārstāvētā Turcijas komanda Stambulas “Dariššafaka Doguš” ULEB Eirolīgas mačā izbraukumā ar 85:95 (19:24, 16:23, 27:21, 23:27) piekāpās pašreizējajai turnīra čempionei Maskavas CSKA no Krievijas.

Šī neveiksme pamatīgi iespaidojusi “Dariššafaka Doguš” komandas izredzes sasniegt ULEB Eirolīgas izslēgšanas turnīru. Šobrīd vienība kopvērtējumā ieņem devīto vietu, bet no astotajā vietā esošās Stambulas “Anadolu Efes” tā atpaliek par divām uzvarām, taču līdz regulārā čempionāta beigām atlikuši vairs tikai trīs mači.

Bertāns šajā mačā laukumā pavadīja četras minūtes un 40 sekundes, kuru laikā punktus neguva. Latvietis metienus pa grozu neveica, bet izpildīja vienu rezultatīvu piespēli un nopelnīja divas piezīmes, cīņu noslēdzot ar -1 efektivitātes punktu.

CSKA basketbolisti jau no pirmajām mača minūtēm pārņēma vadību, bet pirmo puslaiku mājiniekiem izdevās noslēgt ar 12 punktu pārsvaru (47:35). Otrā puslaika sākumā titulētais Maskavas klubs vēl nedaudz palielināja savu pārsvaru, bet trešā ceturkšņa izskaņā viesiem no Stambulas izdevās atjaunot intrigu un pietuvoties vairs tikai līdz sešiem punktiem (62:68).

Tiesa, ceturtajā ceturtdaļā CSKA atkal uzņēma apgriezienus un ievērojami atrāvās, sasniedzot pat 18 punktu pārsvaru. Lai arī noslēgumā “Dariššafaka Doguš” komanda nedaudz pietuvojās, Krievijas klubs izcīnīja diezgan drošu panākumu.

CSKA sastāvā ar 22 punktiem un desmit rezultatīvām piespēlēm atzīmējās serbu saspēles vadītājs Milošs Teodosičs, bet pa 17 punktiem pievienoja Nando de Kolo un Kails Hainss. Savukārt “Dariššafaka Doguš” komandu no zaudējuma neglāba Skotija Vilbekina 26 iemestie punkti.

Bertāns neliela savainojuma dēļ izlaida iepriekšējās divas “Dariššafaka Doguš” komandas spēles.

ULEB Eirolīgas kopvērtējumā līdere ar 20 uzvarām 27 mačos tagad ir CSKA, kamēr 19 panākumi 26 spēlēs ir spāņu grandam Madrides “Real”. Pie 18 uzvarām tikmēr tikusi Grieķijas vienība Pireju “Oympiacos”.

Spānijas komanda Vitorijas “Baskonia”, kas šim turnīram pieteikusi jauno Latvijas basketbolistu Artūru Kurucu, ar 16 uzvarām 27 mačos ir piektā, “Dariššafaka Doguš” ar 13 panākumiem ir devītajā pozīcijā, bet tai ar 12 panākumiem seko Lietuvas klubs Kauņas “Žalgiris”. Tikmēr Ainara Bagatska trenētais Izraēlas grands Telavivas “Maccabi FOX” izcīnījis desmit uzvaras un ir 12.vietā, bet 14.pozīcijā ar deviņiem panākumiem ir Jāņa Strēlnieka pārstāvētā Vācijas čempione Bambergas “Brose”.

Šajā sezonā ULEB Eirolīgā piedalās 16 komandas jeb par astoņām mazāk nekā iepriekšējā sezonā. Pamatturnīrā komandas divos apļos tiksies katra ar katru, aizvadot pa 30 spēlēm, bet izslēgšanas spēlēs iekļūs astoņas labākās vienības.