Bertānam atkal liels spēles laiks zaudējumā pret “Trail Blazers” (VIDEO)

08/01/2018 07:35

Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns svētdien iemeta astoņus punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta mačā, bet viņa pārstāvētā Sanantonio “Spurs” komanda izbraukumā ar 110:111 (27:27, 26:21, 27:32, 30:31) saspringtā cīņā piekāpās Portlendas “Trail Blazers”.

Latvijas basketbolists, kurš pēdējā laikā atkal izpelnījies lielāku spēles laiku, iepriekšējos trīs šī mēneša mačos bija guvis vismaz desmit punktu, taču šoreiz guva nedaudz mazāk punktu.

Bertāns šajā mačā laukumā pavadīja 27 minūtes, kuru laikā grozā raidīja vienu no trim divpunktu metieniem un divus no trim tālmetieniem. Tāpat viņa rēķinā četras atlēkušās bumbas, četras rezultatīvas piespēles, viena pārtverta bumba un trīs piezīmes.

“Spurs” sastāvā 30 punktus pret savu bijušo komandu iemeta Lemarkuss Oldridžs, kuram arī 14 atlēkušās bumbas, kamēr 26 punktus pievienoja 40 gadus vecais argentīnietis Manu Džinobili.

Viesi arī šajā mačā iztika bez Kavai Lenarda un Tonija Pārkera palīdzības.

Savukārt “Trail Blazers” rindās 25 punktus guva Kristians Makolums, bet 17 punkti un 13 atlēkušās bumbas Jusufam Nurkičam.

Spēles pirmajās minūtēs “Spurs” komanda ieguva dažu punktu pārsvaru, bet Bertāns laukumā pirmo reizi devās septītajā minūtē, pēcāk gūstot arī savus pirmos divus punktus. Laukumā starp abām vienībām tikmēr bija cīņa punkts punktā, lai gan pirmā puslaika beigās lielāku iniciatīvu ieguva Sanantonio vienība. Laukumā šajos brīžos bija arī Bertāns, tomēr ar gūtiem punktiem viņš neatzīmējās. Pirmo puslaiku “Spurs” noslēdza ar piecu punktu vadību – 53:48.

Otrā puslaika sākumā “Spurs” ieguva vēl lielāku vadību, kas pārsniedza arī desmit punktus. Tikmēr Bertāns pirmo reizi otrajā puslaikā laukumā devās tā astotajā minūtē. Tiesa, “Trail Blazers” basketbolistiem tikmēr bija izdevies atkal izlīdzināt spēli. Vienības cīnījās punkts punktā, bet tieši Latvijas basketbolists līdz ar trešās ceturtdaļas beigām ar precīzu trīspunktnieku panāca neizšķirtu 80:80.

Arī mača noslēdzošajās 12 minūtēs turpinājās aizraujoša cīņa punkts punktā, vadībā esot te vienai, te otrai komandai. Pa to laiku arī Portlendas klubs spēja iegūt nelielu pārsvaru, bet pāris reizes ļoti svarīgos brīžos lieliski nospēlēja “Spurs” veterāns Džinobili, kurš ar precīziem trejačiem neļāva mājiniekiem atrauties pārāk tālu.

Noslēdzošajās pamatlaika minūtēs laukumā bija arī Bertāns, kurš piecas minūtes līdz pamatlaika beigām ar precīzu trīspunktnieku panāca 100:101. Lai arī pēc tam, lielā mērā pateicoties Džinobili sniegumam, “Spurs” izvirzījās arī vadībā, to nosargāt neizdevās. Piecas sekundes pirms finālsignāla “Trail Blazers” basketbolists Makolums iemeta divpunktnieku, kas mājiniekiem ļāva izvirzīties vadībā ar 111:110. Noslēdzošajās sekundēs uzvaru ar pustālo metienu varēja izraut Oldridžs, tomēr tas neizdevās.

“Spurs” ar 27 uzvarām 41 spēlē atrodas Rietumu konferences trešajā pozīcijā, kamēr “Trail Blazers” ar 21 panākumu 39 mačos ir septītajā pozīcijā.

Nākamo maču Sanantonio vienība aizvadīs jau pirmdien, kad izbraukumā tiksies ar Sakramento “Kings”.