Bertānam četri tālmetieni un rezultatīvs sniegums, “Khimki” VTB līgas mačā svin graujošu uzvaru

02/12/2019 21:15

Latviešu basketbolistu Jāņa Timmas un Daira Bertāna pārstāvētais Krievijas klubs Maskavas apgabala “Khimki” pirmdien svinēja graujošu uzvaru.

“Khimki” izbraukumā ar 113:87 (33:26, 30:18, 28:21, 22:22) pārliecinoši apspēlēja “Nizhny Novgorod” komandu.

Timma šajā spēlē laukumā pavadīja 10 minūtes, kuru laikā guva divus punktus (3pt. 0/1, 2pt. 1/1), nopelnīja vienu personīgo piezīmi un maču pabeidza ar pozitīvu lietderības koeficientu +7.

Tikmēr Bertāns sev atvēlētajās 20 minūtes un 24 sekundēs gūti 16 punkti (3pt. 4/5, 2pt. 0/1, 1pt. 4/5), septiņas rezultatīvas piespēles, viena atlēkusī bumba, trīs pārtvertās bumbas, trīs piezīmes, viena kļūda un pozitīvs lietderības koeficients +15.

Viesi jau no mača pirmajām minūtēm pārņēma iniciatīvu un izvirzījās vadībā ar deviņu punktu pārsvaru (17:8), kuru arī nostiprināja pirmās ceturtdaļas gaitā. Otrajā spēles ceturksnī pēc izrāviena 16:4 “Khimki” pārsvaru palielināja līdz +17 – 49:32, bet līdz pirmā puslaika beigām to izdevās palielināt līdz 19 punktiem.

Trešās ceturtdaļas sākumā “Khimki” komandai izdevās atrauties līdz +23, bet pēc tam turpinājās līdzīga spēkošanās. Pēdējās 10 minūtēs viesu pārsvars sasniedza pat 33 punktu starpību, bet noslēdzošajās divās minūtēs mājinieki veica 7:0 izrāvienu un mazliet samazināja atstatumu.

“Khimki” rindās Aleksejam Švedam 23 punkti un septiņas rezultatīvās piespēles, bet 21 punkts un sešas atlēkušās bumbas Džeremijam Evansam. “Nizhny Novgorod” sastāvā Aleksandram Gankevičam 14 punkti un četras bumbas zem groziem, bet 13 punktus un četras piespēles pievienoja Antons Astapkovičs.

Citā mačā Jāņa Strēlnieka Maskavas CSKA izbraukumā ar rezultātu 86:94 (23:16, 18:20, 23:26, 22:32) zaudēja Kazaņas “Unics” vienībai.

Strēlnieks šajā duelī laukumā pavadīja 27 minūtes un astoņas sekundes, kuru laikā guva 12 punktus (3pt. 2/4, 2pt. 3/4), divreiz rezultatīvi piespēlēja, divreiz pārkāpa noteikumus un tika pie negatīva lietderības koeficienta -10.

CSKA rindās 19 punktus, astoņas piespēles un sešas atlēkušās bumbas sakrāja Maiks Džeimss, bet “Unics” komandā ar 30 punktiem izcēlās Eriks Makolums. Vēl Kazņas kluba sastāvā 26 punkti Reimāra Morgana kontā.

Citā mačā Roberta Štelmahera vadītā un Aigara Šķēles pārstāvētā Tallinas “Kalev”/”Cramo” komanda savā laukumā ar 79:84 (24:20, 7:20, 27:20, 21:24) zaudēja Minskas “Tsmoki”, kura izcīnīja pirmo uzvaru sezonā un kuras treneru kolektīvā ir Edmunds Valeiko.

Šķēle guva 16 punktus un laukumā pavadītajās 29 minūtēs un piecās sekundēs grozā raidīja četrus no septiņiem divpunktu metieniem, taču kļūdījās abos tālmetienos. Toties soda metienus viņš izpildīja perfekti – bumba grozā krita pēc visiem astoņiem metieniem.

Tāpat viņš trīsreiz rezultatīvi piespēlēja, izcīnīja divas atlēkušās bumbas, piecreiz izprovocēja pretinieka pārkāpumu un četrreiz kļūdījās, kā arī efektivitātes koeficientu 12.

Ar 28 punktiem un sešām rezultatīvām piespēlēm rezultatīvākais mājinieku rindās bija Kails Vinaless, bet viesiem 20 punkti un sešas rezultatīvas piespēle Robertam Laurijam.

Tallinas komanda ar četrām uzvarām deviņās spēlēs tagad ieņem septīto vietu, bet “Tsmoki” ar vienu panākumu astoņos mačos joprojām ir pēdējā 13 komandu turnīrā.