Bertānam cīņa uz “dzīvību un nāvi” – vai “Spurs” septītajā spēlē izslēgs “Nuggets”?

27/04/2019 18:51

Naktī uz svētdienu pulksten 5.00 pēc Latvijas laika Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) izslēgšanas turnīra Rietumu konferences pirmajā kārtā sērijas izšķirošo jeb septīto spēli aizvadīs Dāvis Bertāns un Sanantonio “Spurs”.

Sanantonio “Spurs” (#7, 48-34) – Denveras “Nuggets” (#2, 54-28) (sērijā 3-3)

Grega Popoviča vadītie basketbolisti uzvarēja sērijas atklāšanas maču (101:96), bet piedzīvoja zaudējumu otrajā duelī (105:114). Trešajā mačā “Spurs” savā laukumā izcīnīja uzvaru ar 118:108, taču ceturtajā piekāpās ar 103:117. Sērijas piektajā duelī “Spurs” piekāpās ar 90:108 un nonāca soļa attālumā no sezonas noslēgšanas, kam sekoja panākums ar 120:103.

Līdz ar to šobrīd rezultāts sērijā ir 3-3, un tas nozīmē, ka abām komandām šī būs izšķirošā spēle par iekļūšanu otrajā kārtā.

Sērijas pirmajā mača Bertāns laukumā pavadītajās 20 minūtēs izcēlās ar pieciem gūtiem punktiem, kamēr zaudējumā sērijas otrajā cīņā tika pie trīs punktiem 16 minūtēs. Trešajā šo komandu duelī uzbrucējs sešas minūtes, kuru laikā Dāvis pa grozu metienus neizpildīja.

Ceturtajā mačā Bertāns 20 minūtēs guva piecus punktus un atdeva vienu rezultatīvu piespēli, bet piektajā mačā latvietim 17 minūšu laikā trīs punkti, divas atlēkušās bumbas un viena rezultatīva piespēle. Aizvadītajā cīņā Bertāns laukumā neizgāja.

“Spurs” un “Nuggets” ir sarūpējušas dramatiskāko sēriju pirmajā kārtā. Vairāki NBA apskatnieki steidz teikt, ka šī ir viena no garlaicīgākajām pirmajām kārtām NBA vēsturē, jo līdz šim komandas iztikušas bez pārsteigumiem – gan no Rietumu, gan Austrumu konferences šobrīd tālāk tikušas abu konferenču labākās komandas, kuras tika uzskatītas par sērijas favorītēm.

“Spurs” to var mainīt un uzvaras gadījumā nākamo kārtu sasniegt kā Rietumu konferences astotā spēcīgākā vienība.

Bertāns regulārajā sezonā 76 spēlēs sakrāja vidēji 8,0 punktus, 3,5 atlēkušās bumbas un 1,3 rezultatīvas piespēles, bet piecās izslēgšanas cīņās viņam vidēji 3,2 punkti 1,6 atlēkušās bumbas un 1,0 rezultatīvas piespēles.

Savukārt “The Ringer” apskatnieks Džonatans Čarkss podkastā “The Corner 3” izteicies par “Spurs” piekopto spēles stilu un arī Dāvja Bertāna, viņaprāt, pārāk mazo izmantošanu laukumā.

“Šobrīd “Spurs” līderi ir Demars Derozans, Lamarkuss Oldridžs un Deriks Vaits, taču neviens no viņiem nav tālmetienu speciālists. Viņi labi izpilda metienus no pustālās distances, taču nav ar stabilu tālmetienu,” sacīja Čarkss.

Viņš turpina: “Komandā ir maz puišu, kas var atbrīvot laukumu un izmantot brīvās metienu iespējas. Piemēram, Derozans dodas caurgājienā un izspēlē ārā [Rūdijam] Gejam, kurš atkal dodas tuvāk grozam, nevis izdara metienu, un atkal atdod piespēli. Sērijā viņš laukumā bijis 120 minūtes, kuru laikā iekrājis koeficientu -19. Manuprāt, starp lietām, kas Popam [Grega Popoviča iesauka] ir jāuzlabo – laukumā kopā ar līderiem biežāk ir jāatrodas Bertānam.”

“Bertāns ar līderu trio – Derozanu, Vaitu un Oldridžu – vienlaicīgi uz laukuma kopā bijis sešas minūtes, kamēr Gejs 35. Tas ir nepareizi. Manuprāt, Sanantonio ir vairāk jāizmanto savi metēji, kuru komandā nav nemaz tik daudz,” uzskata basketbola eksperts.

Izslēgšanas mačos gan Bertānam ar savu trumpi – tālmetienu realizāciju – nesokas tik labi, kā cerēts. Viņš tālmetienus piecos mačos realizējis tikai ar 27,3% precizitāti, kamēr regulārajā sezonā sakrāja krietni solīdāku procentu – 42,3%, kas bija starp labākajiem visā līgā.