Bertānam dalīti rezultatīvākā spēle šogad, “Mavs” piekāpjas “Bulls” un zaudē “play-in” izredzes (VIDEO)

08/04/2023 08:13
Dalasas

Aizvadītajā naktī Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) Dāvja Bertāna pārstāvētā Dalasas “Mavericks” regulārā čempionata spēlē savā laukumā ar rezultātu 112:115 piekāpās Čikāgas “Bulls”, piedzīvojot astoto zaudējumu pēdējos desmit mačos un vienu spēli pirms regulārā čempionāta beigām zaudējot izredzes iekļūt izslēgšanas spēļu “play-in” turnīrā.

Bertāns laukumā pavadīja 15 minūtes un 16 sekundes, kuru laikā guva 11 punktus (1p. 3/3, 2p. 1/1, 3p. 2/6), izcīnīja divas atlēkušās bumbas un pārtvēra vienu bumbu. Latvietis šoreiz nopelnīja vienu personīgo piezīmi un spēli pabeidza ar pozitīvu +/- rādītāju (+12). Dāvis šonakt aizvadīja savu dalīti rezultatīvāko spēli 2023.gadā. Iepriekš ar 11 gūtiem punktiem Bertāns izcēlās 16.janvāra spēlē pret Portlendas “Trail Blazers”.

Sezonā kopumā Bertāns nav izpelnījies lielu lomu “Mavericks” spēlētāju rotācijā. Latvietis nospēlētajos 44 mačos vidēji laukumā bijis 10,4 minūtes, gūstot 4,1 punktus un grozam no tālmetienu līnijas uzbrūkot ar 38,7% precizitāti.

“Mavericks” sastāvā rezultatīvākais ar 13 punktiem bija slovēnis Luka Dončičs. Tik pat punktus guva arī Markīfs Moriss un Makinlijs Raits. 12 punktus iemeta Eidžejs Losons, bet par punktu mazāk Bertāna un Džastina Holideja kontā. Savukārt viesiem rezultatīvākais ar 24 punktiem, 11 piespēlēm un septiņām bumbām zem groziem bija Kobijs Vaits, kamēr par punktu mazāk Patrika Viljamsa kontā. Tāpat “Bulls” sastāvā ar “double-double” izcēlās arī Nikola Vucevičs, kurš maču noslēdza ar 20 punktiem un desmit atlēkušajām bumbām.

“Mavericks” patlaban ar bilanci 38-43 ieņem 11.vietu Rietumu konferencē tūlīt aiz “play-in” zonas un ar neveiksmi šīs nakts mačā ir zaudējusi izredzes iekļūt izslēgšanas spēlēs. Pēdējo regulārā čempionāta maču Bertāna pārstāvētā komanda aizvadīs svētdien, 9.aprīlī, plkst. 22:30 pēc Latvijas laika agrajā mačā lūkojot pārspēt Sanantonio “Spurs”.