Bertānam deviņi punkti pirmajā Milānas uzvarā Eirolīgā

27/10/2017 00:10

Latviešu basketbolists Dairis Bertāns ceturtdien guva deviņus punktus un palīdzēja viņa pārstāvētajai Itālijas vienībai “AX Armani Exchange Olimpia” tikt pie pirmās uzvaras šīs sezonas ULEB Eirolīgas turnīrā.

“AX Armani Exchange Olimpia” savā laukumā ar 78:74 (17:22, 22:17, 15:14, 24:21) uzvarēja Spānijas klubu Barselonas “Lassa”, kuras pieteikumā bija Rodions Kurucs, bet viņš laukumā nedevās.

Bertāns šajā mačā laukumā pavadīja 34 minūtes un 25 sekundes, kuru laikā grozā raidīja vienu no pieciem divpunktu metieniem, divus no pieciem trejačiem un vienīgo “sodiņu”.

Tāpat Latvijas basketbolista rēķinā četras atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles, trīs kļūdas, vienas bloķēts metiens, trīs piezīmes, četri izprovocēti noteikumu pārkāpumi un septiņi efektivitātes punkti.

Jau no paša mača sākuma vadībā ar dažu punktu pārsvaru atradās “Lassa” vienības, kas pirmā puslaika gaitā savu pārsvaru pieaudzēja pat līdz 14 punktiem – 37:23. Tomēr Milānas klubs nenolaida rokas un četras sekundes pirms lielā pārtraukuma Džordans Teodors ar precīzu divpunktnieku panāca jau neizšķirtu 39:39.

Otrajā puslaikā vadība mainījās regulāri, tomēr ceturtajā ceturksnī iniciatīva pārgāja “AX Armani Exchange Olimpia” rokās. Itālijas komanda pusotru minūti līdz pamatlaika beigām pēc Artūra Gudaita divpunktnieka izvirzījās vadībā jau ar deviņu punktu pārsvaru (74:65).

Pēc tam vienā no nākamajiem uzbrukumiem svarīgu trīspunktnieku neiemeta Bertāns, bet Barselonas komanda atjaunoja intrigu, sešas sekundes līdz beigām panākot vairs tikai 74:76. Tiesa, “Lassa” basketbolists Adrjēns Mermēns saņēma nesportisko piezīmi, kas pēc tam mājiniekiem ar pāris precīziem metieniem ļāva nosargāt uzvaru.

Milānas kluba rindās 19 punktus iemeta Teodors, kamēr “Lassa” labā pa 13 punktiem guva Tomā Ertels un pieredzējušais Huans Karloss Navarro.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pirms tam latviešu basketbolists Jānis Strēlnieks ceturtdien guva desmit punktus ULEB Eirolīgas mačā, kamēr viņa pārstāvētā Grieķijas komanda Pirejas “Olympiakos” divu līderu cīņā savā laukumā ar 92:75 (22:20, 27:20, 25:15, 18:20) uzvarēja Maskavas apgabala “Himki”, tiekot pie savas ceturtās uzvaras četrās spēlēs.

Strēlnieks šajā mačā laukumā pavadīja 21 minūti un 53 sekundes, kuru laikā grozā raidīja abus tālmetienus un visus četrus “sodiņus”, bet garām grozam lidoja visi trīs divpunktnieki.

Tāpat latvieša rēķinā trīs atlēkušās bumbas, trīs rezultatīvas piespēles un trīs izprovocēti noteikumu pārkāpumi, kas ļāva tikt pie 16 efektivitātes punktiem.

Jau ar mača pirmajām minūtēm “Olympiakos” pārņēma spēles vadību, bet pirmā puslaika gaitā mājinieku pārsvars pārsniedza arī desmit punktus. Otro puslaiku Pirejas komandas basketbolisti uzsāka ar deviņu punktu pārsvaru (49:40), bet Grieķijas vienība negrasījās samazināt apgriezienus – trešā ceturkšņa izskaņā tā atradās vadībā jau ar 21 punktu (74:53). Noslēdzošajās desmit minūtes “Himki” tā arī neiesaistījās cīņā par uzvaru.

“Olympiakos” vienībā rezultatīvākais ar 17 punktiem bija serbs Nikola Milutinovs, kamēr “Himki” rindās 23 punktus sameta Aleksejs Šveds.

Tikmēr citā ceturtdienas ULEB Eirolīgas mačā zaudējumu cietusi Lietuvas komandas Kauņas “Žalgiris”, kas savā laukumā ar 66:87 (16:18, 15:22, 19:23, 16:14) piekāpās spēcīgajam Spānijas klubam Madrides “Real”.

“Žalgiris” vienībai šis bija otrais zaudējums četrās aizvadītajās spēlēs, kamēr Madrides komandas basketbolistiem šis ir jau ceturtais panākums tikpat mačos.

Kauņas komandas sastāvā rezultatīvākais ar 20 punktiem bija Kevins Pangoss, kamēr “Real” rindās lielisks atkal bija iepriekšējās kārtas vērtīgākais basketbolists Luka Dončics – 28 punkti un deviņas atlēkušās bumbas.

Vēl vienā ceturtdienas mačā otro uzvaru guva Serbijas klubs Belgradas “Crvena zvezda mts”, kas savu skatītāju priekšā ar 87:84 (19:24, 20:25, 23:12, 25:23) apspēlēja Telavivas “Maccabi FOX” no Izraēlas.

Uzvarētājiem ar 22 punktiem atzīmējās Teilors Ročestijs.

Ar četrām uzvarām četrās spēlēs ULEB Eirolīgas galvgalī atrodas “Real” un “Olympiakos”, kamēr trīs uzvaras ir “Himki” basketbolistiem. Savukārt “Žalgiris” ar diviem panākumiem ir devītajā pozīcijā.

Tikmēr “AX Armani Exchange Olimpia” ar vienu uzvaru ir 14.vietā, kamēr Spānijas klubs Vitorijas “Baskonia”, kur spēlē Jānis Timma, un Stambulas “Anadolu Efes” no Turcijas ir vienīgās, kas joprojām šajā Eirolīgas sezonā nav spējušas tikt pie uzvarām.

ULEB Eirolīgā otro sezonu pēc kārtas 16 komandas aizvadīs divu apļu turnīru, labākajām astoņām iekļūstot izslēgšanas spēlēs. Zīmīgi, ka ULEB Eirolīgā nav paredzēti pārtraukumi nacionālo izlašu 2019.gada Pasaules kausa kvalifikācijas spēļu laikā, līdz ar to šo klubu spēlētāji novembrī un februārī, visticamāk, nevarēs palīdzēt savām valstsvienībām.