Bertānam liels spēles laiks un +19, “Spurs” “sarauj gabalos” “Clippers” (VIDEO)

14/12/2018 08:26

Kārtējo veiksmīgo spēli Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) ietvaros aizvadījis latviešu basketbolists Dāvis Bertāns, kura pārstāvētā Sanantonio “Spurs” ar rezultātu 125:87 mājās sagrāva Losandželosas “Clippers”.

Pamatus veiksmīgajam mačam “Spurs” ielika jau pirmajā ceturtdaļā, nodemonstrējot tajā ļoti spēcīgu uzbrukumu, kas tās noslēgumā mājiniekiem ļāva iekrāt 11 punktu pārsvaru – 38:27.

Smagākā šajā cīņā izrādījās otrā ceturtdaļa, kurā eventuāli “Spurs” vadība saruka par spīti tam, ka tās sākumā Teksasas vienība atrāvās pat līdz 15 punktu atstatumam (44:29). Pirms puslaiku pārtraukuma “Clippers” deficītu uz rezultāta tablo samazināja līdz pieciem punktiem (54:59), tomēr pārtraukumā devās ar -9 (57:66).

Otrā puslaika ievadā “Spurs” veica nozīmīgu desmit punktu izrāvienu, panākot līdz šim lielāko vadību – 76:57. Šādus vadības grožus mājinieki stabili spēja noturēt visa ceturkšņa gaitā, tā noslēgumā atraujoties drošā 21 punkta attālumā – 98:77.

Noslēdzošās 12 minūtes ātri vien kļuva par formalitāti, “Spurs” basketbolistiem savu pārsvaru arvien palielinot un maču noslēdzot ar negaidīti graujošu panākumu – 125:87, kas piešiem bija jau ceturtā uzvara pēc kārtas, kamēr “Clippers” – ceturtā neveiksme pēdējos piecos mačos.

Dāvis Bertāns laukumā pavadīja tieši 17 minūtes, šajā laikā latvietim izceļoties ar pieciem punkiem (1/1 – 2p., 1/2 – 3p.), četrām atlēkušajām bumbām, divām rezultatīvām piespēlēm, lielisku efektivitātes koeficientu +19, kā arī diviem bloķētiem metieniem un divām piezīmēm.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 27 punktiem bija Lamarkuss Aldridžs, kamēr Rūdijs Gejs iekrāja 21 punktu un savāca sešas atlēkušās bumbas. Viesiem 17 punktus guva Tobiass Heriss.

Līdz ar to “Spurs” ar bilanci 15-14 pacēlās uz NBA Rietumu konferences desmito pozīciju, kamēr “Clippers” ar 17-11 nokrita līdz piektajai vietai.