Bertānam liels spēles laiks un zema metienu precizitāte uzvarā pār “Thunder” (+VIDEO)

01/02/2017 07:17

Sanantonio (ASV), 1.febr., LETA. Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns otrdien izpelnījās gana lielu spēles laiku Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta mačā, bet viņa pārstāvētā Sanantonio “Spurs” komanda savā laukumā ar 108:94 (31:17, 21:25, 27:33, 29:19) pieveica Oklahomasitijas “Thunder”.

Bertāns šajā mačā laukumā pavadīja 23 minūtes un guva divus punktus. Latvietis grozā raidīja vienu no diviem divpunktu metieniem, bet grozam garām lidoja visi četri tālmetieni un vienīgais “sodiņš”.

Tāpat latvieša rēķinā piecas atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle, viena pārtverta bumba, viens bloķēts metiens un viena kļūda.

Kamēr Bertāns bija laukumā, “Spurs” guva par 20 punktiem vairāk nekā pretinieki, šajā rādītājā būdams mača labākais basketbolists.

Latviešu basketbolists laukumā tik ilgu laiku nebija pavadījis kopš novembra izskaņas.

“Spurs” sastāvā 36 punktus iemeta Kavai Lenards, kamēr 25 punktus pievienoja Lemarkuss Oldridžs.

Savukārt “Thunder” rindās izcēlās Rasels Vestbruks, kuram 27 punkti un 14 rezultatīvas piespēles. Tikmēr”double-double” lietuvietim Domantam Sabonim – 13 punkti un desmit atlēkušās bumbas.

“Spurs” vienība jau ar spēles sākumu centās iniciatīvu pārņemt savās rokās, kas arī izdevās, jo pirmās ceturtdaļas otrajā pusē tika iekrāts lielāks punktu pārsvars. Tajā brīdī laukumā nāca arī Bertāns, kurš pāris reizes veiksmīgi nospēlēja aizsardzībā, bet līdz ar ceturkšņa beigu signālu neiemeta tālmetienu.

Tas gan “Spurs” komandai netraucēja atrasties gana drošā vadībā – 31:17, taču latvietis neveiksmīgi turpināja uzbrukt grozam arī otrajā ceturksnī. Sanantonio klubs pirmo puslaiku noslēdza ar desmit punktu pārsvaru (52:42).

Otrā puslaika sākumā “Spurs” izvirzījās vadībā ar 18 punktiem (64:46), bet dažu minūšu laikā “Thunder” atbildēja ar 23:4 izrāvienu un jau panāca vadību.

Tas gan nebija uz ilgu laiku, jo mājinieki atguvās un noslēdzošā ceturkšņa ievadā atguva desmit punktu pārsvaru, turklāt panākumu nosargāja. Tikmēr Bertāns savus vienīgos punktus guva ceturtās ceturtdaļas pašā sākumā, kad iemeta divpunktnieku. Pret viņu tika arī pārkāpti noteikumi, tomēr soda metiens nebija sekmīgs.

“Spurs” basketbolistiem līdz ar to izdevies pārtraukt divu zaudējumu sēriju.

Spurs” ar 37 uzvarām 48 spēlēs saglabā stabilu otro vietu Rietumu konferencē, kur “Thunder” ar 28 panākumiem 49 mačos ir septītajā pozīcijā.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Ņujorkas “Knicks” komanda bez apslimušā Kristapa Porziņģa otrdien viesos ar rezultātu 101:117 (28:28, 26:31, 22:32, 25:26) piekāpās Vašingtonas “Wizards”.

“Knicks” ar 21 uzvaru 50 spēlēs ieņem 11.vietu Austrumu konferencē.

Nākamo spēli “Knicks” aizvadīs trešdien, kad viesos spēkosies ar vēl vienu Ņujorkas komandu Bruklinas “Nets”. Pēc tam sekos piecu mājas spēļu sērija, kas noslēgsies ar cīņu pret “Spurs”.