Bertānam ļoti rezultatīvs sniegums pirmajā puslaikā, ”Wizards” uzvar latviešu pārstāvēto klubu duelī (VIDEO)

04/01/2021 03:44
Dāvis Bertāns

Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns šonakt guva 15 punktus divu latviešu pārstāvēto Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) klubu duelī, palīdzot Vašingtonas ”Wizards”, ko pārstāv arī Anžejs Pasečņiks, ļoti aizraujošā spēlē viesos ar 123:122 pārspēt Rodiona Kuruca pārstāvēto Bruklinas ”Nets” un izcīnīt otro panākumu pēc kārtas.

Bertāns šonakt laukumā pavadīja 30 minūtes un 41 sekundi (līdz šim lielākais spēles laiks sezonā), kuras laikā guva 15 (1p. 1/1, 2p. 1/2, 3p. 4/10) punktus. Latvietis no 15 punktiem 12 iemeta jau pirmajā puslaikā. Dāvis izcīnīja arī sešas atlēkušās bumbas (piecas no tām aizsardzībā) un nopelnīja trīs piezīmes. Bertāns šonakt spēli pabeidza ar pārliecinoši labāko +/- rādītāju komandā (+16).

Otrs Vašingtonas komandu pārstāvošais latviešu basketbolists Anžejs Pasečņiks šoreiz netika pieteikts mačam. Tāpat šonakt laukumā nedevās arī ”Nets” rindās spēlējošais latviešu basektbolists Rodions Kurucs, kurš bija pieteikts šīs nakts mačam, bet palika uz Bruklinas komandas rezervistu soliņa.

Pirmā ceturtdaļa aizritēja ļoti līdzvērtīgā cīņā un tajā nevienai no komandām neizdevās panākt ievērojamu pārsvaru. ”Wizards” pirmā ceturkšņa izskaņā veica 9:3 izrāvienu un izvirzījās vadībā ar piecu punktu pārsvaru (28:23), taču mājinieki līdz pirmās ceturtdaļas beigām sadeldēja deficītu līdz viena punkta atstatumam – 28:29. Lai gan otrā ceturkšņa ievadā Vašingtona veica 11:0 izrāvienu un panāca +12 (40:28), ”Nets” pabeidza pirmo puslaiku ar četru punktu pārsvaru – 74:70. Gan mājinieki, gan viesi otrajā ceturtdaļā uguņoja uzbrukumā un guva vairāk nekā 40 punktus.

Pēc puslaika pārtraukuma abu komandu rezultativitāte ievērojami kritās. Bruklina trešā ceturkšņa pirmajā daļā izvirzījās vadībā ar piecu punktu pārsvaru (85:80), bet mirkli vēlāk ”Wizards” izdarīja 14:2 izrāvienu un panāca jau +7 (94:87). Trešās ceturtdaļas beigās gan mājinieki sadeldēja deficītu līdz minimumam (93:94) un pēdējās ceturtdaļas ievadā atguva vadību (95:94), taču Vašingtona drīz vien, veicot 8:2 izrāvienu, panāca sešu punktu pārsvaru (107:101) un beigās ļoti saspringtā spēles galotnē nosargāja uzvaru – 123:122. Panākumu ”Wizards” 15 sekundes līdz mača beigām nodrošināja Tomass Braients.

Uzvarētāju rindās šonakt trīs basketbolisti pārsniedza 20 gūto punktu robežu un visi trīs no viņiem sasniedza ”double-double”. Bredlijs Bīls guva 27 punktus, būdams komandas rezultatīvākais spēlētājs, un izcīnīja desmit atlēkušās bumbas. Rasels Vestbruks atzīmējās ar 24 punktiem un desmit rezultatīvām piespēlēm. Savukārt Braients izcēlās ar 21 punktu un 14 atlēkušajām bumbām.

Tikmēr ”Nets” sastāvā divi spēlētāji pārsniedza 20 gūto punktu robežu un sasniedza ”double-double”. Kairijs Ērvings iemeta 30 punktus, kļūstot par komandas rezultatīvāko spēlētāju, un atdeva desmit rezultatīvas piespēles. Savukārt Kevins Durents ”pieplusoja” 28 punktus un savāca 11 bumbas zem groziem.

Nākamo spēli ”Nets” aizvadīs pēc divām dienām (6. janvārī), kad pulksten 2:30 savā laukumā uzņems Jūtas ”Jazz”. Savukārt ”Wizards” nākamais mačs paredzēts vēl vienu dienu vēlāk (7. janvārī), pulksten 2:00 izbraukumā tiekoties ar Filadelfijas ”76ers”.