Bertānam neliels spēles laiks ”Spurs” izcīnītā kārtējā uzvarā

07/12/2016 06:59

Minesota (ASV), 7.dec., LETA. Latvijas basketbolists Dāvis Bertāns otrdien nospēlēja nepilnas divas minūtes, bet Sanantonio “Spurs” komanda tika pie kārtējās uzvaras Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) čempionātā.

“Spurs” komanda, aizvadot otro spēli divu dienu laikā, pretinieku laukumā ar 105:91 (19:22, 24:24, 29:18, 33:27) pārspēja Minesotas “Timberwolves”. Sanantonio klubs tika pie ceturtās uzvaras pēc kārtas, kā arī turpināja panākumu sēriju viesos, kur šosezon izcīnītas 13 uzvaras tikpat mačos.

Bertāns, šoreiz nospēlēja bez divām sekundēm divas minūtes, kuru laikā pa grozu nemeta, izdarīja vienu rezultatīvu piespēli, bet “Spurs” ar viņu laukumā ielaida par četriem punktiem vairāk nekā iemeta.

LETA jau ziņoja, ka pirmdien Bertāns mačā pret Milvoki “Bucks” vienā no epizodēm saņēma divas tehniskās piezīmes un tika izraidīts no spēles. Bertāns, aizstāvot savu komandas biedru Džonatanu Simonsu, pagrūda “Bucks” basketbolistu Gregu Monro, bet tiesneši šo rīcību bargi sodīja. Līdzīgu sodu saņēma arī Maikls Bīslijs no “Bucks”, kurš savukārt pagrūda Bertānu.

Otrdien aizvadītajā mačā Sanantonio komandā rezultatīvākais kā ierasts bija Kavai Lenards, kurš sameta 31 punktu, bet Petijs Milss pievienoja 15 punktus.

Tikmēr “Timberwolves” rindās Zaks Levīns guva 25 punktus, bet pērnā gada drafta pirmais numurs Karls Entonijs Taunss guva 11 punktus un izcīnīja 14 atlēkušās bumbas, taču tas neglāba Minesotas vienību no piektā zaudējuma pēdējos sešos mačos.

“Spurs” spēli iesāka neveiksmīgi, nokļūstot iedzinējos ar 5:15, taču pirmās ceturtdaļas beigās guva astoņus punktus pēc kārtas un jau bija vadībā ar 19:18. Arī turpinājums pagāja līdzīgā spēlē un pēc puslaika mājiniekiem bija neliels pārsvars 46:43, tomēr trešajā ceturtdaļā “Spurs” bija pārāki, pirmo reizi spēlē sasniedzot desmit punktu pārvaru.

Bertāns laukumā devās vien mača izskaņā uz pēdējām divām minūtēm, kad spēles liktenis jau bija skaidrs, jo “Spurs” tobrīd atradās pārliecinošā vadībā ar 98:80.

Sanantonio komanda šajā mačā iztika bez pirmdien ceļgala traumu guvušā Tonija Pārkera, bet pieredzējušajam argentīnietim Manu Džinobili šoreiz tika dota atpūta.

Nākamo spēli “Spurs” aizvadīs ceturtdien, kad Čikāgā pret “Bulls” noslēgs trīs izbraukuma spēļu sēriju.

Sanantonio “Spurs” ar 18 uzvarām 22 spēlēs ieņem otro vietu Rietumu konferencē. Tikpat panākumu ir arī Goldensteitas “Warriors”, kas gan aizvadījuši vienu spēli mazāk. Savukārt “Timberwolves” ar sešām uzvarām 21 spēlē ir pirmspēdējā starp 15 Rietumu konferences komandām.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Bertāns svētdien atgriezās no NBA Attīstības līgas komandas Ostinas “Spurs”, kur spēļu prakses atgūšanas nolūkos aizvadīja vienu maču un guva desmit punktus.

Pašlaik 24 gadus vecais rūjienietis Bertāns “Spurs” rindām pievienojās pēc tam, kad divus gadus bija pavadījis Spānijas augstākās līgas (ACB) komandā Vitorijas “Laboral Kutxa”.

Sanantonio klubs tiesības uz Bertānu ieguva 2011.gada NBA draftā, kad viņu sākotnēji otrajā kārtā ar 42.numuru izvēlējās Indiānas “Pacers”, kas gan šo spēlētāju uzreiz aizmainīja uz “Spurs”. Zīmīgi, ka šajā maiņas darījumā tika iekļauts arī togad draftētais Kavai Lenards, kurš šobrīd ir viens no Sanantonio kluba līderiem, turklāt tika nosaukts par 2014.gada NBA finālsērijas vērtīgāko basketbolistu, aizvedot vienību līdz čempiontitulam.

Bertāns karjeras laikā divas reizes atguvies no ceļgala krustenisko saišu plīsuma, turklāt abas reizes viņš ārstējies tieši pie “Spurs” speciālistiem. Tiek lēsts, ka Bertāns ar “Spurs” noslēdzis divu gadu līgumu par kopējo summu divi miljoni dolāru (1,83 miljoni eiro).