Bertānam otrā spēle pēc mēneša pārtraukuma un duelis pret bez Moranta palikušo “Grizzlies”

11/03/2023 15:49
Dāvis Bertāns

Gaidāmajā naktī Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) Dāvja Bertāna pārstāvētā Dalasas “Mavericks” plkst. 03:00 pēc Latvijas laika viesos tiksies ar Memfisas “Grizzlies”.

Abas vienības tiksies otro reizi šosezon. Pirmajā abu komandu duelī 23.oktobrī savā laukumā pārāka bija “Mavericks”, kas svinēja pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 137:96. “Mavericks” komanda, kurai pedējā laikā uzvaras mijas ar zaudējumiem, patlaban ar bilanci 34-33 ieņem sesto vietu Rietumu konferencē. Savukārt “Grizzlies”, kas pēdējā mačā pārtrauca trīs zaudējumu sēriju, šobrīd ar 39 panākumiem un 26 zaudējumiem atrodas otrajā pozīcijā tajā pašā konferencē.

Trešdien Bertāns pēc vairāk nekā mēneša izlaišanas traumas dēļ atgriezās laukumā, tomēr viņa pārstāvētā “Mavericks” vienība izbraukumā piekāpās Ņūorleānas “Pelicans” komandai ar rezultātu 113:106 (24:24, 35:19, 24:22, 30:41), pārtraucot divu zaudējumu sēriju. Dāvis, kurš iepriekš pēdējo reizi laukumā bija 3.februāra mačā tieši pret “Pelicans”, trešdienas spēlē laukumā pavadīja 13 minūtes un 31 sekundi, kuru laikā realizēja divus no trim tālmetieniem, izcīnīja četras atlēkušās bumbas zem groziem, atdeva trīs rezultatīvas piespēles un maču noslēdza ar labāko +/- rādītāju komandā +8.

Sezonā kopumā Bertāns nav izcēlies ar iespaidīgu rezultativitāti. Latvietis nospēlētajos 35 mačos vidēji laukumā bija 10,7 minūtes, kurās caurmērā guva 4,2 punktus un grozam no tālmetienu līnijas uzbruka ar 39% precizitāti.

Neapšaubāms “Mavericks” līderis ir slovēnis Luka Dončičs, kurš caurmērā atzīmējies ar 33 punktiem, 8,6 atlēkušajām bumbām un astoņām rezultatīvām piespēlēm, taču viņš izlaidīs gaidāmo spēli augšstilba traumas dēļ. Slovēnim ar 27,5 punktiem un 6,6 piespēlēm palīdz šīs sezonas jaunpienācējs Kairijs Ērvings, taču arī viņš nepiedalīsies mačā personīgo iemeslu dēļ. 17,7 punktus vidēji pievieno Spensers Dinvidijs, bet labāko četrinieku noslēdz Kristians Vuds (17,1 punkti).

Savukārt “Grizzlies” sastāvā punktiem bagātākais spēlētājs ir Dža Morants, kurš caurmērā iekrājis 27,1 punktus. Tāpat amerikāņu basketbolists caurmērā savācis sešas bumbas zem groziem un atdevis 8,2 piespēles. Tiesa, Morants gaidāmaja spēlē nepiedalīsies diskvalifikācijas dēļ, kas saistīta ar publisku šaujamieroča demosntrēšanu. Otrs punktiem bagātāgais spēlētājs ir Desmonds Beins, kura kontā vidēji 21,2 punkti un piecas atlēkušās bumbas. Trešais labākais mājinieku komandā ir Džarens Džeksons, kura kontā šosezon vidēji 17,1 punkti.