Bertānam rezultatīvs sniegums otrajā puslaikā; Kuruca ”Nets” atspēlē 22 punktu deficītu (VIDEO)

09/01/2021 05:29
Dāvis Bertāns

Vēl vienu zaudējumu jaunajā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) sezonā šonakt piedzīvoja latviešu basketbolistu Dāvja Bertāna un Anžeja Pasečņika pārstāvētā Vašingtonas ”Wizards”, kas viesos ar 107:116 atzina bez trijiem garā gala spēlētājiem palikušās Bostonas ”Celtics” pārākumu un cieta otro neveiksmi pēc kārtas.

Dāvis Bertāns laukumā pavadīja 27 minūtes un 26 sekundes, kuru laikā guva 13 (1p. 1/1, 2p. 0/1, 3p. 4/9) punktus. Latviešu basketbolists otrajā puslaikā iemeta deviņus no 13 gūtajiem punktiem. Tāpat Bertāna kontā šonakt arī četras atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle, viena pārtverta bumba, kā arī viena pieļauta kļūda un divas piezīmes. Lai gan Vašingtona piedzīvoja zaudējumu ar gandrīz desmit punktu starpību, latvietis šoreiz maču pabeidza ar pozitīvu +/- rādītāju (+7).

Tikmēr Anžejs Pasečņiks atkal palika ārpus ”Wizards” komandas pieteikuma. Pasečņiks šosezon līdz šim ir devies laukumā tikai vienā mačā.

Neskatoties uz to, ka ”Celtics” šonakt bija jāiztiek bez Roberta Viljamsa, Tristana Tompsona, Granta Viljamsa un šosezon pagaidām vēl nevienu spēli neaizvadījušā Kema Vokera palīdzības, Vašingtona nespēja izmantot iztrūkumus pretinieku sastāvā un pirmās ceturtdaļas izskaņā nonāca iedzinējos ar 19:29. Pirmā ceturkšņa beigās viesi veica 9:2 izrāvienu un sadeldēja deficītu līdz trim punktiem (28:31), taču Bostona ļoti pārliecinoši uzvarēja nākamo ceturtdaļu un pēc pirmā puslaika atradās vadībā ar gandrīz 20 punktu pārsvaru – 66:47.

Lai gan otrā puslaika ievadā mājinieki vēl vairāk palielināja savu pārsvaru un panāca jau +28, ”Wizards” līdz trešā ceturkšņa noslēgumam samazināja rezultāta starpību līdz 15 punktiem (81:96). Pēdējās ceturtdaļas pirmajā pusē viesi turpināja deldēt pretinieku pārsvaru un pietuvojās ”Celtics” līdz četru punktu atstatumam (95:99), tomēr mača turpinājumā nespēja atspēlēties un radīt vēl lielāku intrigu. Mājinieki nosargāja uzvaru un svinēja panākumu ar 116:107.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 32 gūtiem punktiem bija Džeisons Teitums. Tāpat rezultatīvu spēli Bostonas rindās aizvadīja arī Džeilens Brauns, kurš pievienojot 27 punktus un izcīnot 13 bumbas zem groziem, izcēlās ar ”double-double”.

Savukārt Vašingtonas sastāvā vēl vienu lielisku maču aizvadīja Bredlijs Bīls, kurš šonakt guva 41 punktu un pēdējās divās spēlēs pretinieku grozā ir sametis 101 punktu. Tikmēr ar ļoti pieticīgu sniegumu izcēlās Rasels Vestbruks, realizējot tikai četrus no 16 izpildītajiem metieniem no spēles un gūstot vien 12 punktus.

Nākamo maču ”Wizards” aizvadīs jau naktī uz rītdienu (10. janvāri), kad, uzsākot trīs mājas spēļu sēriju, pulksten 2:00 savā laukumā uzņems Austrumu konferences kopvērtējumā par sevi vienu vietu augstāk esošo Maiami ”Heat”.

Tikmēr citā mačā Rodiona Kuruca pārstāvētā Bruklinas ”Nets”, latviešu basketbolistam esot iekļautam ”Nets” komandas pieteikumā, taču šoreiz nedodoties laukumā, izbraukumā, neskatoties uz to, ka atspēlēja vairāk nekā 20 punktu deficītu pret Memfisas ”Grizzlies”, piekāpās Rietumu konferences otrajai vājākajai komandai ar 110:115 un nespēja izcīnīt trešo panākumu pēc kārtas.

Nespēlējot ”Nets” līderiem Kairijam Ērvingam un Kevinam Durantam, līdera lomu Bruklinas sastāvā turpināja uzņemties Keriss Leverts, kurš realizēja septiņus no deviņiem tālmetieniem un guva 43 punktus. Tikmēr 16 punktus pievienoja Torīns Prinss.

Memfisas rindās rezultatīvākais ar 24 gūtiem punktiem šoreiz bija Dilons Bruks. Tikmēr, iemetot 11 punktus un atdodot desmit rezultatīvas piespēles, ar ”double-double” izcēlās Taiuss Džounss. Savukārt lietuvietis Jons Valančūns, esot spiests ievērot līgas drošības protokolu, pēc pirmā puslaika laukumā vairs nevarēja atgriezties.

Nākamā spēle ”Nets” paredzēta pēc divām dienām (11. janvārī), kad pulksten 1:00 savā laukumā būs jāuzņem divas uzvaras pēc kārtas izcīnījušo Oklahomsitijas ”Thunder”.