Bertānam rezultatīvs sniegums pirmajā puslaikā un uzvara latviešu pārstāvēto klubu duelī (VIDEO)

02/02/2020 05:48

Dāvis Bertāns šonakt guva 11 punktus pirmajā puslaikā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) mačā pret latviešu basketbolista Rodiona Kuruca pārstāvēto Bruklinas ”Nets” un palīdzēja Vašingtonas ”Wizards”, kuras sastāvā šoreiz laukumā neizgāja cits latvietis Anžejs Pasečņiks, savā laukumā izcīnīt uzvaru ar 113:107.

Bertāns laukumā pavadīja 30 minūtes un 11 sekundes, kuru laikā guva 11 punktus (1p. 2/2, 3p. 3/7), izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas (piecas aizsardzībā un divas uzbrukumā), kā arī izdarīja trīs rezultatīvas piespēles, pārtvēra vienu bumbu un bloķēja vienu pretinieku metienu. Latvietis visus punktus guva jau pirmajā puslaikā.

Dāvis pieļāva arī vienu kļūdu un nopelnīja divas piezīmes, taču pabeidza spēli ar labāko +/- rādītāju (+13) starp abu komandu basketbolistiem. Bertāns šajā mačā bija vienīgais latviešu basketbolists, kurš devās laukumā, jo ne Anžejs Pasečņiks ”Wizards” sastāvā, ne Rodions Kurucs ”Nets” rindās šoreiz laukumā neizgāja.

Abas komandas maču uzsāka ļoti līdzvērtīgi un līdz pat pirmās ceturtdaļas vidum nedz ”Wizards”, nedz ”Nets” nespēja panākt ievērojamu pārsvaru, taču pirmā ceturkšņa beigās Bruklina veica 10:0 izrāvienu un panāca deviņu punktu vadību – 36:27. Lai gan otrās ceturtdaļas ievadā viesi palielināja savu pārsvaru līdz 12 punktiem, pirmā puslaika turpinājumā Vašingtona sadeldēja deficītu līdz minimumam un, sagaidot lielo pārtraukumu, atradās iedzinējos tikai ar divu punktu starpību (59:61).

Trešās ceturtdaļas ievadā Vašingtona pirmoreiz kopš pirmās ceturtdaļas atguva vadību un nedaudz vēlāk panāca četru punktu pārsvaru, bet ”Nets” drīz vien atguva vadību. Viesi trešā ceturkšņa turpinājumā panāca +8 un sagaidīja pēdējo ceturksni ar trīs punktu handikapu – 84:81. Ceturtās ceturtdaļas sākumā Bruklina palielināja savu pārsvaru līdz deviņiem punktiem, taču, pēc tam, gūstot traumu un nespējot turpināt maču ”Nets” vienam no līderiem Kairijam Ērvingam, kurš ir izlaidis lielāko daļu sezonas, mājinieki atspēlējās un svinēja panākumu ar 113:107.

Uzvarētājiem rezultatīvākais bija Bredlijs Bīls, kurš lieliski aizvadīja mača galotni un guva 34 punktus. Tikmēr ”Nets” sastāvā 26 punktus iemeta Spensers Dinvidijs, bet 22 punktus pievienoja Džo Heriss.

”Wizards” izcīnīja otro uzvaru pēc divu zaudējumu sērijas pārtraukšanas un sagādāja pretiniekiem pirmo neveiksmi pēdējos trīs mačos. Austrumu konferences kopvērtējumā gan Bruklina joprojām atrodas nedaudz augstāk nekā Vašingtona – ”Nets” ar bilanci 21-27 šobrīd ir septītajā vietā, bet ”Wizards” ar bilanci 17-31 patlaban atrodas desmitajā pozīcijā.

Nākamās spēles gan Vašingtona, gan Bruklina aizvadīs pēc divām dienām (4. februārī), kad savā laukumā uzņems attiecīgi Goldensteitas ”Warriors” (pulksten 2:00) un Fīniksas ”Suns” (pulksten 2:30) komandas.